https://kolorline.hu/Őszi sminktippek

Őszi sminktippek

Szerző:

Kovács Loretta

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Életmód

Idén a komolyabb hölgyeknél a vörös három árnyalata a befutó: az egyik az igen dinamikus skarlátpiros, a másik az őszi juharfa megpirult leveleire emlékeztető narancsvörös, a harmadik a friss, nőies grenadin.

Ne féljünk ezektől a szenvedélyes élénk színektől, mert ha semleges színekkel egészítjük ki, akkor üdítően frissek, magabiztosak leszünk tőlük!

A fiatalabb generációnál visszatérnek például a fényes hatású metál-ajkak, a rózsaszín minden árnyalatában. Estére festhetünk hozzá fekete macskaszemeket tus segítségével. Aki a hidegebb színeket szereti, annak az új tengerészkék fenséges árnyalatát ajánljuk. A tintakék, akárcsak a mélyebb tónusok, kifinomultan elegánsak mind a szemsminkben, mind pedig az öltözködésben. Kombinálhatjuk a semleges szürkével is, ami a 2017-es őszi trend meghatározó árnyalata.

A nude színeket ilyenkor sem kell elhanyagolnunk! Csupán a nagyon világos és púder árnyalatait le kell cserélnünk egy sötétebb, barnába hajló verzióra. Minden alkalomra tökéletes választás lesz.

Ahogy a nyár elmúltával megváltozik a természet, úgy a bőrünk is más ápolást igényel az ősz beköszöntével. Több tápláló anyagra van szüksége és óvni kell a hűvösebb időjárás viszontagságaitól.

Őszi arcápolási programunk első lépése a szaru koptatásával kell, hogy kezdődjön. Egy pillanatok alatt elkészíthető arcradírt javaslunk mindenkinek. A bőr csakis az elhalt szarusejtek eltávolítása után képes a hatóanyagok befogadására, ezért minden arcpakolás előtt érdemes peelinggel kezdeni. Most ősszel pont aktuálisak a napsütéskor tiltott AHA-, (alfahidroxi) gyülömcssavas arckezelések, mellyel a legmakacsabb bőrprobléma is hatékonyan és gyorsan kezelhető. Leggyakrabban az ilyen kozmetikai szerekben az almát használják, az orvosi peelingekhez is legtöbbször almából kivont gyümölcssavakat használnak. Nincs más dolgunk, mint egy almagerezdet a kezünkbe fogni, összepréselni és a kezükről lecsöpögő almalevet egy pohárba gyűjteni. Elég mindössze tíz csepp. Ebbe kerüljön egy teáskanálnyi gyümölcscukor (Ha már gyümölcs akkor maradjunk a gyümölcsöknél, ráadásul ez sokkal finomabb szemcséjű, mint a kristálycukor). Keverjük össze és azonnal vigyük is fel a megtisztított arcunkra, és mehet a gyengéd radírozás. Miután pihent a bőrünk, akár folytathatjuk is a kezelést a következő pakolással.


BŐRMEGÚJÍTÓ TÚRÓS PAKOLÁS


Ősszel mindenki érzi, hogy bőre és a haja is intenzívebb ápolást igényel. Ahogyan egyre hidegebb az idő, használjunk táplálóbb nappali, vagy BB krémet, illetve alapozót! A hetente alkalmazható arcpakolás fő összetevője a túró, mert hidratálja, regenerálja és puhítja a hideg időben kissé vastagabbá váló bőrt. Mellé használhatjuk a tápláló, nyugtató, sőt felnőttkori pattanások ellen is hatásos, gyulladáscsökkentő mézet. Körülbelül két evőkanál túrót keverünk pépesre villa segítségével, egy evőkanál mézzel. Mint minden pakolást, ezt is érdemes az esti arctisztítás, és fürdés után felkenni, így a hatóanyagok jobban felszívódnak. A pakolást hagyjuk az arcon negyedórát! A hatóidő lejárta után langyos vízzel öblítjük le, majd jöhet a szokásos éjszakai krémünk. A pakolás minden bőrtípusra alkalmazható.

További híreink

Vármegyei Kézilabda szakmai nap Kazincbarcikán

Dátum: 2026. jan 13. 19:48

Kazincbarcikán tartotta a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Kézilabda Szövetség az első, hagyományindító Kézilabda szakmai napját a Don Bosco Sportközpontban. Az összetett programon a vármegye kézilabdajátékát mintegy 60 résztvevő képviselte. Elméleti előadások, kerekasztal-beszélgetés és gyakorlati bemutatók mellett egyedülálló, egységes időkérő kártyaszettek kiosztását is jegyzi a vármegyei sportszakmai „csúcstalálkozó”.

A havazás harmadik hulláma ért térségünkbe

Dátum: 2026. jan 13. 10:38

Az elmúlt héten visszatért igazi tél ismét belelendült. Kora reggeltől intenzíven havazik térségünkben. A gépek megfelelően előkészítették az utakat Kazincbarcikán, de mindenhol csak lépésben lehet közlekedni. Mindenkit óvatosságra intünk, az autósokat és a gyalogosokat egyaránt.

A kazincbarcikai hajléktalanellátás reagált a vörös kódra

Dátum: 2026. jan 12. 18:01

Az utóbbi idők leghidegebb téli napjai főleg az otthontalan polgárokat nem hagyják érintetlenül. Nagyobb szükségben még nagyobb a segítség. Kazincbarcikán az Éjjeli Menedékhely - Nappali Melegedő is megnövelt kapacitással fogadja a fedél nélküli embertársainkat. Ugyanakkor munkatársaik felhívják a lakosság figyelmét, hogy jó állapotú meleg ruhára ilyen viszontagságos időkben mindennél jobban szükség van.

Gyógyszertári ügyeleti rend 2026. I. félév

Dátum: 2026. jan 12. 15:21

Kazincbarcikán a gyógyszertárak az alábbi ügyeleti rend szerint tartanak nyitva 2026. I. félévében.

KolorTV élőben

Programajánló

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk