Megkezdődött a felgyújtott kínai sárkányszobor bontása Kazincbarcikán
Dátum: 2026. jún 17. 11:50
A Szőke Gábor Miklós szobrászművész által készített alkotás január 1-jén szándékos gyújtogatás következtében súlyosan megrongálódott. A művész munkatársai június 17-én a szobor megmaradt elemeinek szétszerelését kezdték meg, a tervek szerint pedig a következő héten a teljes vázszerkezetet is elszállítják.
Elindul a nyár Kazincbarcikán – pénteken újra életre kelnek a szökőkutak és a vízijáték-show
Dátum: 2026. jún 16. 11:10
Június 19-én (pénteken), az utolsó tanítási napon ismét elindulnak Kazincbarcika közkedvelt vizes látványelemei. Délben megnyílnak a város szökőkútjai, este pedig kezdetét veszi a Fő téri vízijáték-show idei szezonja is.
Visszavonják a zöldadót, megszűnik a lakossági temetői behajtási díj is
Dátum: 2026. jún 15. 20:08
Június 18-án tartja soron következő ülését Kazincbarcika Város Önkormányzatának képviselő-testülete. A grémium több, a lakosságot és a helyi vállalkozásokat közvetlenül érintő előterjesztésről tárgyal, köztük a zöldadó megszüntetéséről, a köztemetőbe történő lakossági gépjárműbehajtás díjmentessé tételéről, valamint a KolorFUND program folytatásáról. A városvezetés tájékoztatása szerint amennyiben a Kazincbarcikát érintő, mintegy 787 millió forintos befizetési kötelezettség kompenzációja megtörténik, a későbbiekben a kommunális adó felülvizsgálata is napirendre kerülhet.
Hullámrajt Kazincbarcikán – több mint százan vágtak neki az első vízi-futó kihívásnak
Dátum: 2026. jún 14. 17:38
Izgalmas nyári sporteseménynek adott otthont június 13-án a Kazincbarcikai Vízi Komplexum. A város első alkalommal rendezte meg a Hullámrajt elnevezésű úszó-futó kétpróbát, amelyen a legkisebbektől a senior korosztályig több mint százan álltak rajthoz. A résztvevők előbb a medencében, majd a Csónakázó-tó környékén mérték össze erejüket. A verseny egyben a 2026-os Mozgásév első állomása is volt.
Aki színekkel érzékelteti a tereket — Gonda Zoltán kiállítása a Mezeyben
Dátum: 2026. jún 13. 17:20
Az „Emberben a művész, művészben az ember” című tárlatsorozat újra Kolorcityvel rímelően színpompás festményekkel telítette be a Mezey István Művészeti Központ alsó kiállítótermét. Gonda Zoltán június 9-én nyílt kiállítása várhatóan a hónap végéig lesz látható. A túlnyomóan intuitív és szürreális alkotások elütően más-más élményt nyújtanak közelről és távolról megtekintve. A 32 darabos műgyűjtemény hatása ezzel a praktikával szinte megduplázódik a látogatók számára.



































