https://kolorline.hu/Magyarországon rendezhetik meg a Turizmus Világnap központi ünnepségét

Magyarországon rendezhetik meg a Turizmus Világnap központi ünnepségét

Szerző:

Kovács Loretta

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Életmód

A Turizmus Világnapján az egész világon együtt ünneplik a turizmust és mindazt, amit az utazásnak köszönhetünk.

A turizmus világnapját (World Tourism Day – WTD) minden évben szeptember 27-én ünnepeljük. Az ENSZ Turisztikai Világszervezete (UNWTO) közreműködésével, ezen a napon 1980 óta minden alkalommal nagyszabású rendezvényre kerül sor a vendéglátó országban. A helyszínt a régiók között rotációs alapon választják ki, Európa hat év után adhat újra ismét otthont a rangos eseménynek. Legutóbb 2012-ben volt európai város a házigazda, akkor Madridban volt a Turizmus Világnapi rendezvény. Tavaly a dél-kelet-ázsiai régióból Bangkok, idén pedig Katar lesz a házigazda.

Sikeresen pályázott Magyarország a 2018-as Turizmus Világnap (World Tourism Day) megrendezésére. Az ENSZ Turisztikai Világszervezetének Európai Regionális Bizottságának ülésén a tagállamok egyhangúlag támogatták a magyar jelentkezést.

A turizmus világnapi rendezvény minden évben egy meghatározott téma köré épül fel. Az idén a „Fenntartható Turizmus”, jövőre pedig „Turizmus digitális átalakulása” lesz a téma.

A turizmus világnapján, szeptember 27-én minden évben nagyszabású rendezvényt szervez a vendéglátó ország, tehát jövőre ezt rendezheti meg Magyarország.

További híreink

Megújult az Avilai Szent Teréz-templom Kazincbarcikán – hálaadó szentmisével ünnepelt a közösség

Dátum: 2025. nov 28. 19:13

A kazincbarcikai Avilai Szent Teréz-templom több mint száz éve áll a hívek szolgálatában. 1913-ban dr. Samassa József bíboros-érsek szentelte fel az akkori Sajókazinc katolikus templomot, amely az Avilai Szent Teréz nevet kapta. Azóta számos plébános és közösségi összefogás szépítette és gazdagította az épületet, így vált a város egyik legfontosabb lelki otthonává. November 22-én új fejezet nyílt a templom történetében: kívül-belül megújult. A tető, az ablakok, a fűtés és a belső festés is teljes felújításon esett át. Az ünnepi szentelési és búcsúi szentmisét Berhidai Piusz ferences tartományfőnök celebrálta, az eseményt pedig Soltész Miklós államtitkár is megtisztelte jelenlétével.

Búcsúzunk Pelle Annától

Dátum: 2025. nov 28. 13:01

Elhunyt Pelle Anna. Az Idővár Nyugdíjas Kulturális Klub megszervezője, egykori pedagógus 74 éves volt.

Az arlói foglalkozás is igazolta az ÖKOllekció-turné létjogosultságát

Dátum: 2025. nov 28. 06:45

A Sajó-Bódva Völgye és Környéke Hulladékgazdálkodási Önkormányzati Társulás több településes kampánya sok vidám pillanatot teremt a lebonyolítóknak. A súlyos környezetromoló téma nyomában végülis ügyes gyerekkezek kreatívan alkotnak a használt ruhaanyagból, a kisdákok üde hangulatot tartanak fenn és jó visszajelzések érkeznek tőlük. Kevésbé derűs már, hogy az arlói alkalmon az ifjak közül is többen láttak már zsákban szemétre vetett kisállatot. Szerencsére nagyon éretten reagáltak a helyzetre.

Átmeneti időszak a vizes sportok helyszínein

Dátum: 2025. nov 27. 16:13

Hamarosan megnyitja kapuit a Kazincbarcikai Vízi Komplexum, ezzel együtt bezár a Kazincbarcikai Fedett Uszoda. December 1-jétől néhány nap átmeneti időszak következik, ezalatt nem érhetőek el a vizes és a rekreációs szolgáltatások. Az üzemeltető a lakosság megértését kéri.

KolorTV élőben

Programajánló

Gyermekkönyvtári napok 2025

Egressy Béni Városi Könyvtár

Találkozz idén Te is a Mikulással!

Mezey István Művészeti Központ

Jótékonysági Mikulás-kocogás 2025

Kazincbarcika

Csetényi Anikó, Presser Gábor: A piros esernyő - zenés mesejáték

Egressy Béni Művelődési Központ

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk