https://kolorline.hu/5+1 étel, amitől jobban forog az agy!

5+1 étel, amitől jobban forog az agy!

Szerző:

Béres Eszter

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Életmód

Mostmár gőzerővel elindult 2018, így nekünk sem árt visszatérni lassacskán a mókuskerékbe. Íme 5+1 étel, amitől nemcsak „jobban forog az észkerék”, hanem még az időskori elbutulást is segíthet távoltartani!

1, Teljes kiőrlésű gabonák

A zabliszt, az árpa, a dél-amerikai eredetű quinoa, vagyis rizsparéj és a zab: ezek mind olyan élelmiszerek, amelyek kiváló üzemanyagai lehetnek az agynak! A zab például oldható rostokat tartalmaz, amely eltávolítja a koleszterint a szervezetből és megakadályozza a plakkok kialakulását az artériákban. A tiszta artériák pedig köztudottan segítik az agy jó vérellátását, ami által csökken a stroke és a demencia kialakulásának veszélye. A teljes kiőrlésű gabonák tehát javítják a kognitív képességeket!

2, Tojás

A tojásban lévő vitaminok támogatják az agysejtek közötti kommunikációt, fontos azonban figyelnünk, hiszen koleszterintartalma magas.

3, Görög joghurt

A görög joghurtban lévő vitaminok és ásványi anyagok egyrészt segíthetnek a stressz feloldásában, energiát adnak a testnek és az agynak, másrészt több kutatás is kimutatta már, hogy a probiotikumok jótékony hatással vannak a bélrendszerre, segítenek megőrizni és helyreállítani bélflóránk egészségét.

(Fotók: pixabay)

4, Hal

A szardínia, a szardella, a tavi pisztráng és a lazac mind jó forrásai az omega-3 zsírsavaknak, ami azt jelenti, hogy a halfogyasztást érdemes heti 2 alkalomra emelni, s akkor talán nem is lehet megunni. Az omega-3 zsírsavak gyulladáscsökkentők, ezért jók a szív- és érrendszer egészségének, és persze segítenek a jó agyműködés megőrzésében is.

5, Áfonya

Az áfonya gazdag antioxidánsokban, csökkenti a stresszt az agyban és kimutatták, hogy javítja a tanulási- és a motoros készségeket.

5+1, Kávé

A kávé magas antioxidánstartalma általában nem ismert az emberek előtt. Pedig több tanulmány is kimutatta, hogy a rendszeres kávézás csökkenti a demencia kockázatát. Csak ne halmozzuk a kalóriákat rengeteg tejszín és cukor hozzáadásával!

(Forrás)

További híreink

Választások — 2024. június 9.

Dátum: 2024. ápr 17. 13:36

Idén június 9-én helyi önkormányzati, nemzetiségi önkormányzati és európai parlamenti választások lesznek. Cikkünk a legfontosabb tudnivalókat folyamatos frissítés mellett tartalmazza. A kazincbarcikai választópolgárok megtudhatják, mik a határidők, és 2024-ben hogyan alakul a városban a választókerületeknek, valamint a szavazóköröknek a listája.

Tudat(re)formáló óvodapedagógiai konferencia Kazincbarcikán

Dátum: 2024. ápr 17. 09:01

A Covid-idők kényszerszünete után összesítésben harmadik alkalommal rendeztek városunkban óvodapedagógiai konferenciát a Kazincbarcika Összevont Óvodák. A rendezvényt tudattranszformáló, interaktív előadással koronázta meg Bagdi Bella pszichológus, a Boldogságóra szellemi anyja is.

Jövőbe mutató partnernap a 35 éves Humán Kft.-nél

Dátum: 2024. ápr 16. 20:39

Az első nagyszabású partnernapját tartotta április 12-én Kazincbarcika 35 éves informatikai cége, a Humán Kft. Az eseményen résztvevők megismerhették a vállalat régi és új szolgáltatásait, valamint fejlesztéseit.

Vármegyei Diákolimpia elődöntőn mérkőztek Borsod ifjú labdarúgói

Dátum: 2024. ápr 16. 15:24

A Diákolimpia labdarúgás vármegyei elődöntőjének adott otthont városunk a napokban. Kazincbarcika, Ózd és Edelény legtehetségesebb fiatal sportolói versenyezhettek, összesen 120-an, 12 csapatban. A cél a legjobbak kiválasztása volt a vármegyei döntőre. A kazincbarcikaiak most is bravúrosan teljesítettek.

KolorTV élőben

Programajánló

Babakiállítás

Mezey István Művészeti Központ

Szárazon megúszós Vízikomplexum-bejárás

Vízi komplexum

Futókörök napja 2024

Kazincbarcika, Csónakázó-tó

Retro majális

Kazincbarcika, Fő tér

Tour de Hongrie 2024 - május 9-i kazincbarcikai célállomással

Kazincbarcika

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk