https://kolorline.hu/Egy recept, egy sztori

Egy recept, egy sztori

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Életmód

- Szeretek és tudok is főzni, ezért mondhatni szinte minden ételt szívesen fogyasztok, és el is készítem. Édesanyámtól tanultam főzni, már hatéves koromban a tűzhely előtt álltam és azóta is szívesen főzök. Mivel nyugdíjas vagyok, ezért már nem csak hétvégéken, hanem hétköznapokon is szívesen készítek finomságokat. Leginkább a szárnyasokat kedvelem, ezért is választottam ezt az ételt.
 

Sült kacsacomb káposztás cvekedlivel

Hozzávalók: • fejenként 1-2 kacsacomb • só, bors, vegeta • 1 egész fej fokhagyma • 1-2 fej zöldpaprika • 2-3 szem paradicsom • 2-3 fej fehér hagyma • kevés kacsazsír • 1-2 dl száraz fehérbor A káposztástésztához: • fejenként egy marék házi kockatészta vagy szabógallér • 1/2 fej káposzta • só, bors


Fotók: Kovács Loretta

Elkészítése: A kacsacombokat megmossuk, a bőrös felét kockásra bevagdossuk, befűszerezzük, és elhelyezzük a kizsírozott tepsiben. Rászórjuk a felkarikázott hagymát, fokhagymát, zöldfélét és a paradicsomot, aláöntünk 1 dl fehérbort. Első lépésként a sütőben magas hőfokon kb. 40 percig fólia alatt pároljuk. Második lépésben levesszük a hőfokot 180 fokra és fél­óránként megforgatjuk a combokat, amíg vajpuha nem lesz a hús. Ezután levesszük a fóliát, és 200-220 fokon ropogósra sütjük. Ha közben sok a lé, le öntjük, hogy ne főjön, hanem süljön! Káposztás cvekedli: A káposztát lereszeljük, megdinszteljük. Sózzuk, frissen darált borssal megszórjuk. Mehet rá hangyányi cukor,vagy édesítő is. Közben kifőtt a tészta, amelyet rádobunk a dinsztelt káposztára és jól összeforgatjuk. Nem árt neki, ha egy kicsit lesül.
 

További híreink

KolorApp, együtt tehetünk a városért

Dátum: 2025. ápr 23. 19:33

Évente 1500 bejelentést tesznek a városlakók a KolorAppon keresztül, legyen szó elromlott közvilágításról, úthibáról, szabálytalan parkolásról vagy akár kóbor ebekről. Idén az applikáción keresztül érkezett jelzések, hibák 70 százalékát már megoldották, többségüket 24 órán belül.

Föld napja a Völgy parkban — a város óvodásai játékosan ünnepeltek

Dátum: 2025. ápr 23. 15:10

Április 22. a Föld napja. Ünnepét 175 országban tartják, hazánkban 1990 óta. A Kazincbarcikai Összevont Óvodák tagintézményei idén a Völgy parkba látogattak el, hogy az óvodások különböző ügyességi és tudást igénylő feladatokkal szerezzenek elmélyülő ismereteket Földünkről és annak védelméről.

Dupla ütős kiállításmeghívó április 24-re (csütörtökre) a Mezeybe

Dátum: 2025. ápr 22. 21:10

Húsvét utáni csend helyett egy nap alatt rögtön két tekintetfelkavaró kiállítás megnyitóját ajándékozzuk az érdeklődőknek a Mezey István Művészeti Központban.

Elindult az előjegyzés a kazincbarcikai 2025-ös Futókörök napjára

Dátum: 2025. ápr 21. 15:00

Elindult az előregisztráció az idei Futókörök napjára. Kazincbarcika május 4-én már harmadszor vesz részt a megmérettetésen a Csónakázó-tónál. Még a Nemzet Sportvárosa mozgalmas életében is ez az egyik legtöbbeket összefogó éves közösségi sportesemény. Aki már átélte, biztosan ismételne. Aki eddig kimaradt, annak itt az új esély!

KolorTV élőben

Programajánló

Antal Teréz kiállítása

Mezey István Művészeti Központ

Az érfestéstől az imaginációig - Stark István festő- és grafikusművész kiállítása

Mezey István Művészeti Központ

Négynapos formabontó majális

Kazincbarcika, Csónakázó-tó

Reklám

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk