https://kolorline.hu/Az ÉRV Zrt. tájékoztatója az állagmegóvási kötelezettségről

Az ÉRV Zrt. tájékoztatója az állagmegóvási kötelezettségről

Szerző:

Jóbi Attila

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Életmód

A Felhasználók tulajdonában lévő házi ivóvíz- és szennyvízhálózatot, valamint a csatlakozó hálózat műszaki állapotát rendszeresen ellenőriznie kell a Felhasználónak!

HASZNOS TUDNIVALÓK!

Amennyiben az elszámolás alapjául szolgáló fogyasztásmérő rendellenes működését vagy hibáját, sérülését észleli, a Felhasználó köteles azt a víziközmű-szolgáltatónak haladéktalanul bejelenteni. Ha a fogyasztásmérő hibáját az ellenőrzés alátámasztja, a fogyasztásmérő cseréjéről annak tulajdonosa köteles gondoskodni!

A fogyasztásmérők és a leszerelésüket megakadályozó zárak sértetlen megőrzéséért és védelméért a Felhasználó felelős, és a neki felróható okból megrongálódott vagy elveszett vízmérő javításának, pótlásának, szerelésének, továbbá hitelesítésének költségeit köteles a víziközműszolgáltatónak megtéríteni!

Üres családi házas ingatlanok esetében előfordulhat a vízmérő eltulajdonítása, illetve a belső vízfolyások lehetősége. A felmerülő károk (vízmérő pótlásának költsége, vízfolyásból eredő vízkár) elkerülése érdekében a Felhasználóknak lehetősége van kérni a szolgáltatás szüneteltetését, amely során Társaságunk a vízmérőt leszereli, a bekötővezetéket ledugózza. A szolgáltatás szüneteltetésének feltételeiről Társaságunk bármely elérhetőségén érdeklődhet!

A fagy elleni védelem érdekében a vízmérőakna és a szerelvények hőszigetelésére fordítson különös gondot! Fontos, hogy a tél folyamán többször ellenőrizze, nincs-e víz az aknában, és a fedele is jól le van-e zárva! Víztelenítse a vezetékeket, ha nem használja!

A vízmérőóra nem siet, nem késik – de csőtörést, azt mutathat! A fogyasztásmérő rendszeres ellenőrzésével felfedezhető a házi ivóvízhálózaton bekövetkezett rejtett meghibásodás.

Havi gyakorisággal, illetve évente újból ellenőrizze többek között a következőket:

  • A vízmérőaknában vagy elkülönített felhasználói helyen található szerelvények, fogyasztásmérők,
  • Az épületen belüli és kívüli vízvételi helyeken a kifolyó csapok, sarokszelepek, vízmelegítők biztonsági szelepei, WCtartályok töltőszelepei, kerti csapok elzáró szerelvényei
  • A házi szennyvízhálózat nyomvonala (a talaj, a burkolat, a falfelület esetleges átnedvesedése, szaghatás),
  • A házi szennyvízhálózat aknái, tisztító idomjai, fedlapjai, lezáró fedelei, szerkezeti állapotukat,
  • A rendszer vizsgálata: vane lerakódás, oda nem illő anyag: rongy, kő, deszka, műanyag, egyéb.
  • A fogyasztásmérő rendszeres ellenőrzésével észlelhető lehet egy rejtett meghibásodás, a szennyvízhálózat szemléjével pedig elkerülhetővé válhat egy nagyobb mértékű dugulás!

TOVÁBBI INFORMÁCIÓ: www.ervzrt.hu 

KÖSZÖNJÜK FELHASZNÁLÓINK EGYÜTTMŰKÖDÉSÉT!

 

További híreink

A kazincbarcikaiak is beleszólhatnak abba, milyen legyen a jövő városa

Dátum: 2026. aug 15. 12:52

Telt házzal indult el Kazincbarcika új településtervének lakossági egyeztetése. A Mezey István Művészeti Központban hat asztalnál gondolkodtak együtt a résztvevők arról, mit tartanak a város legfontosabb értékeinek, hol látnak fejlesztendő területeket, és milyen Kazincbarcikát szeretnének a következő években. A workshop az első állomása volt annak a hosszabb folyamatnak, amelybe később más formában is bekapcsolódhatnak a városlakók.

3 milliárd után most 800 millió forint a tét

Dátum: 2026. aug 14. 19:08

Újabb közel 800 millió forintos befizetési kötelezettség terheli Kazincbarcikát egy olyan számítási módszer miatt, amely már tavaly is komoly pénzügyi nehézséget okozott a városnak. Az önkormányzat lassan két éve folyamatosan dolgozik a probléma rendezésén, és számos kormányzati, szakpolitikai szereplővel egyeztetett.

Újra lehet csónakázni a Csónakázó-tavon a Kolorfesztivál idején

Dátum: 2026. aug 14. 09:06

Sok kazincbarcikai számára kedves emlék a Csónakázó-tó régi hangulata, amikor még csónakokkal is vízre lehetett szállni. A szolgáltatás hosszú éveken keresztül működött, később azonban az egész szezonon át tartó fenntartása a változó érdeklődés mellett már nem bizonyult gazdaságosnak.

Rendkívüli ülés: költségvetés, mintegy 800 milliós befizetés és több városi fejlesztés is napirendre került

Dátum: 2026. aug 13. 20:36

Kazincbarcika 2026. évi költségvetésének módosításáról, a várost terhelő majd’ 800 millió forintos befizetési kötelezettségről és az annak kompenzálására benyújtott rendkívüli támogatási igényről is tárgyalt augusztus 13-i rendkívüli ülésén Kazincbarcika Város Önkormányzatának képviselő-testülete. Pozitív döntés esetén a felszabaduló forrásból többek között távhőrekonstrukció, önkormányzati lakások felújítása, kórházi eszközfejlesztés és városüzemeltetési gépbeszerzés valósulhatna meg.

KolorTV élőben

Programajánló

XII. Kolorfesztivál – Hat napon át újra együtt Kolorcityben

Kazincbarcika

XII. Kolorfesztivál - részletes program

Kazincbarcika

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk