https://kolorline.hu/Fotósok otthon

Fotósok otthon

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Életmód

Mit csinálhat egy fotós most, a koronavírus idején otthon, ha nincs semmi más, csak egy fényképezőgép a kezében? Ezt fogjuk most kivesézni. Én személy szerint könnyű helyzetben vagyok, mert kertes házban élek, ezért ki tudok menni az udvarra, de az, aki nem, az mit csináljon? Foglalja el magát bent. Hogy, hogyan? Mutatom!

 

Vegyük példának ezt a képet. Biztos mindenkinek vannak otthon növényei, amik egész fotogének, ha jó megvilágításba kerülnek. Na, most ez is pont ilyen. Ne féljünk elereszteni a fantáziánkat. Bármiből lehet jó fotó, csak rá kell szánjuk magunk és szétnéznünk mi lehet érdekes. Játszhatunk a vakuval, a beeső fénnyel, esetleg még valamit a lencse elé is helyezhetünk, hogy az elképzelt képet megvalósítsuk. 

 

 

Ezen felül rengeteg apróság van minden háztartásban, ami jó téma lehet. Vegyük például az evőeszközöket, elég érdekes képek tudnak abból is készülni, ha egy jót szórakozunk a visszaverődésekkel, csillámlásokkal, vagy akár csak a régi radiátorról készítünk egy szokatlan képet. 

 

 

Viszont, ha kimehetünk az udvarra. Akkor nagyot nyílik ám a világ. Növények, színek, formák, és még sorolhatnám. Persze mind ez otthon, másoktól messzire. Ne féljünk kattintani, mert később a szerkesztésnél úgyis kijön, hogy mi volt jó és mi nem. 

 

 

Ha befejeztük az udvarunkon tett látogatást, nemes egyszerűséggel kezdetét veszi amikor befejezzük a képet. Ez olyan, mint régen, mikor a filmet elő kellett hívni, lenagyítani stb. Na, most ugyanezt tesszük, csak minden kreativitásunkat bevetve színezzük és a saját ízlésünkre formáljuk az adott képeket. Ne féljünk a fekete-fehér képektől, sokszor kifejezőbb mint színesben. 

 

 

 

Ha befejeztük a szerkesztés többnyire vagy egy adott közösségi oldalon kötnek ki az alkotásaink, vagy eltesszük későbbre. Kinek hogyan, de előbb vagy utóbb úgyis előkerülnek, egy kiállításon is akár. 

 

 

Mit csinálhat még egy fotós, ha a kialakult helyzetben nem szeretné, hogy az unalom kergesse ki a házból? Dolgozzon újra régi képeket. Már amennyiben megvan a nyerse. Ha megvan, újraálmodhatunk egy-egy képet, mint például ezt is. Teljesen más szemmel látjuk egy pár év után a meglévő képeinket, és lehet, hogy most másképp csinálnánk. Erre itt most a lehetőség, és cserébe ki se kell mozduljunk.

 

 

Ne feledjük, jelen helyzetben senki se menjen utcára és a terekre fotózni, akármennyire is csábító, hogy üres, ugyanis megüthetjük a bokánkat vele. További kitartást mindenkinek és ne felejtsétek: fotózzunk minél többet most is, mert fotózni jó!

 

További híreink

Tűz ütött ki egy Fő téri lakásban

Dátum: 2025. okt 14. 08:40

Ma reggel kaptuk a hírt, hogy tűz keletkezett a Fő téri bérházak egyikében. A Katasztrófavédelem munkatársai nagy erőkkel vonultak a helyszínre, és sikerült megfékezniük a lángokat. Személyi sérülés nem történt.

Visszhangzott a nóta az Időskorúak Gondozóházának falairól

Dátum: 2025. okt 14. 07:45

Többek között nótaszóval és pogácsával ünnepelték bennlakóikat az Időskorúak Gondozóházában Kazincbarcikán.

Tökös családi játszóház a Mezeyben — generációkon átívelő alkotás és öröm

Dátum: 2025. okt 13. 19:57

Az ősz egyik legszínesebb családi eseményének adott otthont október 11-én a Mezey István Művészeti Központ, ahol a résztvevő gyerekek mellett a nagyszülők is szép számmal képviseltették magukat. A Tökös családi játszóház fantasztikus hangulatban telt a Gyermekek Háza - Kézművesház szervezésében, és tökéletesen rímelt az idősek hónapja programsorozat szellemiségére is.

Nemzetközi festőművész kiállítása nyílt meg Kazincbarcikán

Dátum: 2025. okt 12. 11:02

Új tűzkeresztségen esett át október 9-én az „Emberben a művész, művészben az ember” kiállítássorozat a Mezey István Művészeti Központban. Gaffer Mehdi Hassan – vagyis epikusan magyar eredetű becenevén „MUHI” – iraki származású, Magyarországon tanult, Hollandiában élő festőművész hozta közénk hipnotikus képeit. Közben a művészeti projekthez hűen önmagát is kínálta megismerésre, beszélgetésre a megjelent közönségnek, fenomenálisan jól használt magyar nyelven. A megnyitó nemzetközi mivoltát erősítette a tárlatot játékával is avató világhírű iraki-magyar lantművész, Omar Bashir. A megnyitón jelentették be a szervezők, hogy támogatóként csatlakozott a programhoz a BorsodChem Zrt., a kultúra mecénásaként.

KolorTV élőben

Programajánló

Oldtimerek hódítják meg Észak-Magyarországot!

Mezey István Művészeti Központ

Emlékezzünk együtt az '56-os forradalomra!

Kazincbarcika

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk