https://kolorline.hu/Sűrű köd várható

Sűrű köd várható

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Életmód

Több megyére adott ki figyelmeztetést tartós, sűrű köd veszélye miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat péntek este.

A veszélyjelzésük szerint Borsod-Abaúj-Zemplén, Hajdú-Bihar, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Nógrád, Somogy, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Vas és Zala megyére adták ki a köd miatti figyelmeztetést.
Hajnalra elsősorban a Dunántúl nyugati, délnyugati részén, illetve az északkeleti tájakon (Észak-Magyarország, Észak-Alföld) sűrű köd, északon helyenként zúzmarás köd képződhet, mely napközben fokozatosan ritkul.

Az előrejelzés szerint ma kezdetben főként északon és keleten valószínű eső, zápor, az északkeleti megyékben vegyes halmazállapotú csapadék is lehet. A legalacsonyabb hőmérséklet általában mínusz 3 és plusz 4 Celsius-fok között alakul, de az Északi-középhegységben néhol ennél hidegebb is lehet. Délelőtt, délben az Alföld déli részén kisebb eső még előfordulhat, másutt felszakadozik, csökken a felhőzet, feloszlik a köd, és hosszabb időre kisüt a nap. Napközben többnyire 7-14 fokig melegszik a levegő, de a tartósabban ködös helyeken hidegebb lesz.

Forrás: MTI

További híreink

Újra versenyzik a Kazincbarcikai Városszépítő Egyesület — „Start a jövőért”

Dátum: 2025. aug 06. 12:57

A „Start a jövőért” pályázat második fordulójában is elindult a Kazincbarcikai Városszépítő Egyesület. A nyertes pályázó ezúttal is 500.000 forint támogatást kap, amelyből a Városszépítők magaságyásokat építenének a kazincbarcikai óvodák udvarára. A korábbi fordulót a Városszépítők nyerték, akkor a kazincbarcikai általános iskolák mindegyikét magaágyásokkal ajándékozták meg, amelyeket hónapok óta gondoznak az egyesület tagjai, az iskolák dolgozói és a diákok egyaránt.

Először lép „hazai pályára” a Kolorcity Kazincbarcika SC

Dátum: 2025. aug 06. 10:46

NB I.-be jutása óta először játszik Mezőkövesden a KBSC. A mérkőzést az MTVA közvetítése miatt augusztus 8-án (pénteken) 20:00 órakor rendezik meg a Mezőkövesdi Városi Stadionban.

Közműfelújítás új lendülettel – Kazincbarcika útjai fejlődnek

Dátum: 2025. aug 04. 10:22

A műszaki átadás-átvétellel befejeződtek a Gyöngyvirág utca közmű- és útfelújításai Kazincbarcikán. Ugyanezek a kivitelezési munkálatok a Tulipán utcán augusztus 31-éig tartanak még. A beruházás Kazincbarcika Város Önkormányzatának saját forrásaiból valósul meg, azon belül is a víziközmű-rendszerhez kapcsolódó elkülönített keretből. A projekt keretében számos, korábban jelentkező hibát sikerült elhárítani, ami indokolttá tette az út teljes körű felújítását is.

Nincs elég véradó nyáron — mindenkit önkéntes véradásra ösztönöz a Magyar Vöröskereszt

Dátum: 2025. aug 03. 09:00

Magyarországon a nyári hónapokban rendszerint jelentősen csökken a véradók száma. Sokan nyaralnak vagy a meleg miatt hanyagolják a véradást, miközben a szükséglet nem csökken. Mi több, a balesetek, nyári műtétek miatt éppen ebben az időszakban lenne a legnagyobb szükség a véradókra. Országos átlagban napi minimum 1600-1800 véradóra lenne szükség a biztonságos vérkészletek fenntartásához, azonban sokszor messze elmarad ez a szám a nyári időszakban, ami akár ellátási nehézségekhez is vezethet.

KolorTV élőben

Programajánló

Inline Skate Jam

Pikáns francia, kétfelvonásos vígjáték a nyár végére – szabadtéri színház Kazincbarcikán

Mezey István Művészeti Központ

Színes augusztus

Kazincbarcika

Lélekportrék - Bandzsók István festőművész kiállítása

GinGin Art Cafe

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk