https://kolorline.hu/Újabb eredményes évet zártak a KVSE súlyemelői 2021-ben

Újabb eredményes évet zártak a KVSE súlyemelői 2021-ben

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Életmód

Magyarország második legsikeresebb egyesületének választotta meg a Magyar Súlyemelő Szövetség a KVSE Súlyemelő Szakosztályát.

A súlyemelő szakosztály néhány lelkes sportolni vágyó fiatallal, valamint Papp László irányításával 1974 februárjában alakult meg. Pátrovics Géza, a KVSE Súlyemelő Szakosztályának vezetőedzője, már akkor is részese volt az egyesület életének, hiszen az első edzésen ő is részt vett. 1990-ben kérte fel az elnökség, hogy irányítsa a szakmai munkát.

A KVSE Súlyemelő Szakosztálya rengeteg versenyt rendezett az évek alatt. Többek között két alkalommal volt Kazincbarcikán Masters Európa-bajnokság (1999, 2014), egy alkalommal Masters Világbajnokság (2007), négy alkalommal adtak otthont az IWF BorsodChem Nagydíjnak, (2000-2003). A megmérettetéseken olimpiai, és világbajnokok jelentek meg és mérték össze tudásukat a városban. Számtalan alkalommal szerveztek Opel-Barcika kupát, valamint a mai napig is minden évben megtartják a Szűcs Lajos, és Szabó Ferenc Emlékversenyeket.

2021-ben igazán sikeres évet zárt a KVSE Súlyemelő Szakosztálya. Pátrovics Gézát kérdeztük az egyesület életével, sikereivel kapcsolatban.

Mi alapján határozzák meg, hogy mennyire sikeres egy egyesület, illetve mennyire sikeres a KVSE súlyemelő szakosztálya?

Minden évben szakosztályi sorrendet állít fel a Magyar Súlyemelő Szövetség. A szakosztályokból 8 versenyző eredményeit veszik figyelembe. A teljesítményük után Robi pontot kap minden érintett sportoló, a különböző nemzetközi, és hazai országos bajnokságokon elért teljesítmény alapján. A KVSE Súlyemelő Szakosztálya, a 2020-as harmadik helye után 2021-ben ezüstérmet szerzett ezen a rangos listán.

Milyen nagyobb sikerek, eredmények jellemzik az egyesületet?

Négy országos bajnoki címet szereztek sportolóink, Bojti Vilmos Marcell, Czeglédi Balázs, Pacsuta Gergő és Hornyák Zalán. Ezüstérmeseink Holló Szilárd Dávid és Moldovai Levente. Bronzérmet szerzett Czeglédi Balázs, Féderer Benjamin és Pacsuta Gergő. Ezeken kívül számos pontszerző helyet értünk el különböző versenyeken. Az országos csapatverseny első fordulójában, III. helyen végeztünk, sajnos a döntő elmaradt.

Nemzetközi eredményekkel is büszkélkedhetünk, hiszen Holló Szilárd Dávid, az ORV csapat tagja II. helyen végzett, az U23-as Európa Bajnokságon pedig a VI. helyet szerezte meg. A felnőtt Európa-bajnokságon Szilárd sajnos nem tudott részt venni, mivel az MSSZ nem vállalta át a költségeket.

Az ismert járványügyi helyzet miatt, sajnos sok verseny elmaradt, azonban online versenyzési lehetőségekre volt lehetőség. Online lett például megtartva a Masters Világbajnokság, ahol Fábiánné Kovács Mária élete első világbajnokságán a X. helyen végzett, én pedig itt szereztem meg a XVI. VB aranyérmemet.

Már épül a birkózó és súlyemelő csarnok. Mekkora jelentősége van ennek az egyesület életében? Hogyan fogja segíteni ez a sportolókat a sikeresebb felkészülésben?

Nagyon várjuk már, hogy ott tudjunk majd edzeni. Azt gondolom, hogy a beruházással, hosszú távra megoldódik a szakosztály helyzete. Bízunk benne, hogy az új csarnok az utánpótlás szempontjából is segíteni fogja a munkánkat. Reményeink szerint egy korszerű teremben tölthetik majd a sportolni vágyó fiatalok az edzéseket. Az új helyszín lehetőséget fog biztosítani, a különböző versenyek rendezésére is.

Jelenleg mekkora utánpótlás bázis jellemzi az egyesületet?

A szakosztály létszáma jelenleg 20 fő, ebből 5 fő egyetemi hallgató, 2 fő Budapesten, 2 fő Debrecenben, 1 fő pedig Egerben tanul. Minden korosztály jelen van a szakosztályban, a legfiatalabb 9 éves, a legidősebb 67 éves. Az edzői feladatokat én végzem. Valószínűleg, ha lehetőségünk lenne az edzői létszámot növelni, akkor a versenyzők is többen lehetnének.

Mik a tervek a jövőben, milyen versenyeken vesznek majd részt a tagok, illetve hogyan készülnek erre?

Minden fontos országos versenyen szeretnénk elindulni idén is. Felnőtt és utánpótlás-bajnokságokon, illetve minden kiemelt rendezvényen meg akarjuk mérettetni magunkat. A versenyek rendezését is szeretnénk megoldani, még a jelenlegi helyünkön. Az elmúlt évben négy hazai megmérettetés rendezését tudtuk bevállalni, ezt idén is szeretnénk hasonló módon megszervezni. A hét öt napján tartunk edzéseket, a hétvégeken gyakran veszünk részt versenyeken, természetesen a mindenkori járványügyi szabályok betartásával.

Reményeink szerint az idei évet is hasonlóan szép sikerekkel fogjuk zárni. Az elért eredményeket nem tudtuk volna teljesíteni, ha Kazincbarcika város vezetői nem segítik az egyesületet. Köszönjük nekik és támogatóinknak a közös munkát.

További híreink

Az energiapolitika nem politika — Kazincbarcikára látogatott Holoda Attila

Dátum: 2025. szept 07. 10:17

Holoda Attila, hazánk egyik legismertebb energetikai szakértője volt Kazincbarcika vendége szeptember 4-én. A több évtizedes tapasztalattal rendelkező szakember látogatást tett a város ikonikus Vízi komplexumában, majd egy városnézést követően az aktuális energiaellátási helyzetről és kihívásokról tartott előadást a Mezey István Művészeti Központban.

Utcazene Fiesta — Egymillió forintos fődíjú utcazenész verseny szeptember 27-én

Dátum: 2025. szept 06. 14:00

Kazincbarcika városa 2025. szeptember 27-én szabadtéri utcazenész-tehetségkutatót rendez a közönségboldogító Utcazene Fiesta elnevezésű esemény keretében: dzsembori a hallgatóságnak és megmérettetés az előadóknak. Az első helyezett fődíja bruttó egymillió forint. A csatlakozási feltételek és lehetőség, illetve a főbb versenyszabályok ebből a cikkből derülnek ki.

Séta a tudomány útján: szórakoztató és tanító tárlat Kazincbarcikán

Dátum: 2025. szept 06. 07:30

Két sikeres tematikus kiállítást követően a harmadik nyílt meg Kazincbarcikán az Összefogással Barcikáért Egyesület szervezésében. Ezúttal a tudomány világának érdekes bugyraiba szólították az érdeklődőket a szeptember 3-i megnyitón. A nagyszabású tudománytörténeti tárlat mindennap 9:30 és 15:00 között tekinthető meg még pár héten át a Don Bosco Sportközpontban és a Völgy park sétányán.

Magasabb szintű szolgáltatás a Muskátli Nyugdíjasházban és a Fiatalok Garzonházában

Dátum: 2025. szept 05. 20:00

Szeptember 1-jétől a Barcika Kontroll Kft. kezdeményezésére Kazincbarcika Város Önkormányzatának képviselő-testülete módosítatta a Muskátli Nyudíjasház és a Fiatalok Garzonháza bérleti díjait. A változtatásra a lakók egyetértésével került sor, miután az utóbbi években — az infláció és az egyéb gazdasági intézkedések miatt — az ingatlanok fenntartási és üzemeltetési költségei jelentősen növekedtek.

KolorTV élőben

Programajánló

Fitt Barcika 2025 szeptember

Kazincbarcika

Utcazene Fiesta — A Kolorfutás Night napos oldala

Kazincbarcika

Befutott a Kolorfutás Night 2025 dátuma — él a nevezés

Kazincbarcika

Idősek hónapja Kazincbarcikán 2025

Kazincbarcika

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk