https://kolorline.hu/A Szentlélek eljövetelét ünneplik a keresztények

A Szentlélek eljövetelét ünneplik a keresztények

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Életmód

A Szentlélek eljövetelét ünneplik a keresztények. A húsvét után ötven nappal tartott pünkösd - húsvét és karácsony mellett - a harmadik legnagyobb keresztény ünnep, neve a görög pentékoszté (ötven) szóból ered.

 Pünkösd az egyház megszületésének és a Krisztustól kapott missziós küldetésnek az ünnepe is. Isten lelke húsvét után ötven nappal "titokzatos módon, lángnyelvek formájában kiáradt Jézus anyjára, Máriára és a tanítványokra", akik erőt kaptak ahhoz, hogy Jézus tanúi legyenek Jeruzsálemben és az egész földön.
A Szentlélek kiáradásának történetét az Apostolok cselekedetei rögzíti. A leírás szerint miután a Szentlélek eltöltötte őket, az apostolok mindenkinek a saját nyelvén hirdették az evangéliumot.
Úgy fogalmaztak: "Isten a nyelvek csodájával mutatja meg azt az egységet, amely a közös hit megvallásával kapcsolja össze a különböző nyelven beszélő embereket." Ezáltal született meg az első pünkösdkor az egyház, amely egy, szent, katolikus - vagyis egyetemes - és apostoli.
 

Forrás: MTI

További híreink

Enyhült a hőség, de továbbra is érvényben marad a hőségriasztás

Dátum: 2026. aug 07. 14:46

Bár a legmagasabb fokozatú hőségriasztás szombattól megszűnik, a tartós meleg miatt továbbra is másodfokú hőségriasztás lesz érvényben az ország egész területén. Az Országos Tisztifőorvos a HungaroMet előrejelzése alapján augusztus 11-én (kedd) 24:00 óráig hosszabbította meg az intézkedést.

A Kolorfesztivál után megkezdődik a Csónakázó-tó hídjának felújítása

Dátum: 2026. aug 06. 18:08

A Kolorfesztivál lezárását követően indul a Csónakázó-tó ikonikus hídjának felújítása. A város egyik legismertebb jelképe több mint négy évtizede köti össze a tó két partját, az évek során azonban a fémszerkezet korrodálódott, a faburkolat pedig elöregedett. A rekonstrukcióra a képviselő-testület idén biztosított forrást.

Könnyített online ügyintézés számos ügytípusban Kazincbarcikán

Dátum: 2026. aug 06. 12:06

Adóügyek, hagyatéki ügyek, szociális kérelmek, vállalkozással kapcsolatos bejelentések, valamint általános igazgatási ügyek is intézhetők már elektronikusan Kazincbarcikán. Az önkormányzat egyre több ügytípusnál biztosít online ügyintézési lehetőséget, így számos adminisztratív teendő személyes jelenlét nélkül, kényelmesen elintézhető.

Több tíz hektáron ég a növényzet Dédestapolcsánynál

Dátum: 2026. aug 05. 16:17

Több tíz hektáron ég a száraz növényzet és az erdő aljnövényzete Dédestapolcsány közelében, a 2506-os út térségében. A tűz több helyen a fák lombkoronájára is átterjedt, az oltás jelenleg is tart.

KolorTV élőben

Programajánló

XII. Kolorfesztivál – Hat napon át újra együtt Kolorcityben

Kazincbarcika

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk