https://kolorline.hu/Változások a SZÉP-kártyában

Változások a SZÉP-kártyában

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Életmód

Az új jogszabályok szerint január 9-től csak egy számla marad a SZÉP-kártya mögött, az eddigi három zsebből kizárólag a szálláshely zseb marad meg.

A kártyával fizethető szolgáltatások ugyanazok maradnak, ám január 9-től csak a szálláshely zsebről lehet majd mindenért fizetni, amit korábban a három zseb bármelyikéről lehetett.
A korábban a vendéglátás és a szabadidő zseben lévő pénzeket január 8-án átvezetik a szálláshely zsebre.

Az el nem költött összegek díjterhelése nem változott, a 2022. október 15. előtt utalt összegeket 2023. május 31-ig lehet díjmentesen felhasználni, az el nem költött összegrészre június 1-jén terhelik a 15 százalékos díjat.

További híreink

Másodfokú hőségriasztás lép életbe csütörtöktől

Dátum: 2026. aug 19. 20:33

Az országos tisztifőorvos másodfokú hőségriasztást rendelt el Magyarország teljes területére augusztus 20. (csütörtök) 00:00 órától augusztus 23. (vasárnap) 24:00 óráig. A következő napokban ismét tartósan 30 Celsius-fok feletti hőmérséklet várható.

Szúnyoggyérítés lesz Kazincbarcikán augusztus 26-án

Dátum: 2026. aug 19. 20:10

Az országos központi szúnyoggyérítés részeként földi kémiai védekezést végeznek Kazincbarcikán augusztus 26-án (szerdán), a napnyugta utáni időszakban. Kedvezőtlen időjárás esetén a munkát augusztus 27-én (csütörtökön) vagy 28-án (pénteken) pótolhatják.

A XII. Kolorfesztivál 2. napja: cimbalom és világi roma népzene

Dátum: 2026. aug 19. 18:19

Fergeteges estét és éjszakát zárt a XII. Kolorfesztivál második napja. A főműsoridőben először a Fonogram-díjas Cimbaliband ütős fellépése, majd az autentikus roma népzene világszerte ismert képviselője, a Parno Graszt elsöprő show-ja uralta a nagyszínpadot. A nappali műszak változó programjainak porondján ezúttal népi játszóház és modellezés csalogatta a közönséget a teljes fesztiválidő alatt kitartó vagy visszatérő élmények mellett. A templomi zene jegyében pedig Agárdi Szilvia énekesnő adott emelkedett hangulatú koncertet.

Csőtörés miatt éjszaka nem volt vízszolgáltatás a város egyes szakaszain

Dátum: 2026. aug 19. 08:17

Az ÉRV egyik fővezetékének megsérülése okozott fennakadást az ivóvízszolgáltatásban augusztus 18-án éjjel. A szakemberek hajnalra hárították el a problémát Kazincbarcikán, a Tardonai úton.

KolorTV élőben

Programajánló

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk