https://kolorline.hu/Játszóház a húsvét jegyében

Játszóház a húsvét jegyében

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Húsvétváró játszóházzal várták a Gyermekek Háza – Kézművesház dolgozói a kicsiket és szüleiket április 9-én a Mezey István Művészeti Központba. 

Évek óta hagyomány, hogy minden évben a húsvét vasárnapot megelőző vasárnapon játszóházzal készülnek a Gyermekek Háza-Kézművesház dolgozói. Idén összesen tíz műhelyben készítettek többek között gömöri vagy modernebb technikával készült csillámos tojásokat, asztali díszeket, vagy egyéb dekorációkat az alkotó kedvű érdeklődők.

- A mai nap érdekessége, hogy a Sajómenti Népművészeti Egyesület is csatlakozott a programhoz, így mesterségbemutatókat is megtekintettek az idelátogatók – árulta el Ursutzné Blága Krisztina, a Gyermekek-Háza Kézművesház vezetője.

 

További híreink

Bandzsók Istvánnal zárul a kör – búcsúzik az „Emberben a művész, művészben az ember”

Dátum: 2026. aug 17. 09:07

Másfél év, tizenegy vendégalkotó és tizenegy különböző művészi világ után bezárul egy kör a Mezey István Művészeti Központban. Az „Emberben a művész, művészben az ember” kiállítássorozat augusztus 20-án (csütörtökön) 17:30-kor érkezik el tizenkettedik, egyben utolsó állomásához. A fináléban az az ember lép a kiállítótér középpontjába, aki másfél éven keresztül más alkotókat és a művészetük mögött rejlő embert mutatta meg a kazincbarcikai közönségnek: Bandzsók István festőművész. A Maya fátyla című tárlat mintegy harminc év alkotásaiból válogat.

A Korda házaspár tripla élményről gondoskodik a Kolorfesztiválon

Dátum: 2026. aug 16. 18:49

Az ünnepi augusztus 20-án a sokaknak kedves Kordáék a már jelképpé vált koncerten és a visszatérő pókerjátékon túl kirobbanó újdonsággal is készültek a kazincbarcikai közönségnek. A Korda György/Balázs Klári: onstage/backstage című kiállítás a budapesti Magyar Zene Háza után először a Mezey István Művészeti Központban mutatkozik be. A bensőséges megnyitó 17:00-kor kezdődik.

Megérkezett az első új külföldi orvos a Kazincbarcikai Kórházba 

Dátum: 2026. aug 16. 14:51

Átvette szolgálati lakását az önkormányzattól a Kazincbarcikai Kórház első újonnan érkező orvosa, Edet Ekanem. A nigériai fiatalember néhány héten belül áll munkába a kórház belgyógyászatán. 

Nappal is Kolorfesztivál – Kiegészítő élmények és díjmentes családi programok

Dátum: 2026. aug 16. 10:08

A hat napon át zajló XII. Kolorfesztivállal nemcsak este és éjjel érdemes számolni. Augusztus 17. és 22. között számos – zömében díjmentes – családi és egyéb program egészíti ki a színpadi fellépéseket. A fesztiválterület mindennap 11 órától nyílik meg, és a gasztroutcával, valamint a térítésmentes élményekkel bárkinek szabadon látogatható 16:00 óráig, az esti belépős programok kezdetéig.

KolorTV élőben

Programajánló

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk