https://kolorline.hu/Irány Varsó!

Irány Varsó!

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Az Ózdi SZC Surányi Endre Szakképző Iskolája és Kollégiuma tanulói országos első és második helyezést értek el a European Road Safety Tunes közúti közlekedésbiztonsági pályázaton.

A nemzetközi kezdeményezés célja a fiatalkorúak halálos kimenetelű baleseteinek visszaszorítása (5%-os csökkentése) a résztvevő országokban (Ausztria, Belgium, Hollandia, Lengyelország, Csehország, Szlovénia, Spanyolország és Magyarország). A projekt kiemelt célcsoportja a szakiskolában vagy szakmunkásképzőben tanuló 15–24 éves fiatal közlekedők – ugyanis ez a korcsoport gyakran védtelen közlekedőként vesz részt a közlekedésben.

A program meghirdetését követően az intézmény a megfelelő korcsoportokkal jelentkezett a pályázatra. A foglalkozások időtartama kétszer 45 perc volt két turnusban 10 osztály részvételével annak érdekében, hogy tanulók minél nagyobb hányadát lehessen bevonni.

A foglalkozásokat országosan több város hasonló intézményeiben is megtartották, többek között Budapest, Körmend, Cegléd, Kecskemét és Kazincbarcika.

A pályázat lehetőséget adott a problémák és statisztikák ismertetésén túl olyan saját üzenetek megfogalmazására, melyet kortársaiknak adhatnak át több műfajban is.
Még a workshop napján készültek alkotások fotók, plakátok, graffitik stb. A későbbiek folyamán módjuk volt a tanulóknak pályamunkákat benyújtani. A surányis tanulók egyik alkotása egy ún.”diszkó balesetet” megjelenítő kisfilm egy másik pedig egy rap szöveg és videó klip. A kisfilm megvalósításához szakmai segítséget kaptak a Kazincbarcikai Rendőrkapitányságtól.

Budapesten április 28-án megtartott díjátadó rendezvényen az intézmény tanulóinak alkotásai kiváló eredményt értek el. A zsűritagok - Dr. Erb Szivila (NFM) , Dr. Heinczinger Mária (KTI) , Dr. Kiss Diána (NFM), Dr. Bói Loránd (KTI) ,  Óberling József (ORFK) - úgy döntöttek, hogy a NONAME-„Éld az életed” c. rap a második helyezett lett ezért alkotói az elismerésen túl a Forma 1 Magyarországi futamára nyertek belépőt. „A Hiányzók” c. film a bírálók szerint a legjobbnak bizonyult, így alkotói részt vesznek a European Road Safety Tunes európai projektzáró konferenciáján Varsóban. A díjakat Óberling József r.ezredes, rendőrségi főtanácsos az ORFK Közlekedésrendészeti főosztályvezető adta át, aki kiemelte, hogy ez az alkotás úgy jeleníti meg a „diszkó baleset” problémáját, hogy az nemzetközi megmérettetésen is megállja a helyét. Ez a film fogja képviselni Magyarországot a nemzetközi versenyben.

A résztvevő diákok és segítő tanáraik Fóris Edina, Szabó Sándor és Veselényi Miklós nagyon örültek az elismerésnek.

( I. helyezett : ’Hiányzók’ https://www.youtube.com/watch?v=fSElfsZ9YPo&t=228s )

( II. helyezett : ’NONAME-Éld az életed’ https://www.youtube.com/watch?v=8enhmSPr4tU  )

További híreink

Gyorsan fogynak a helyek – javában zajlik a nyári táborok szezonja Kazincbarcikán

Dátum: 2026. jún 27. 22:46

A nyári szünet első hete után már jól látszik: idén is óriási az érdeklődés a kazincbarcikai táborok iránt. A Gyermekek Háza–Kézművesház első turnusa már lezárult, több népszerű program pedig hetekkel ezelőtt betelt. Aki azonban még keres nyári elfoglaltságot gyermekének, több sport- és vízi táborba továbbra is jelentkezhet.

Évadzáró kézilabdaünnep - Családi délutánt rendezett a Szalézi Diáksport Egyesület

Dátum: 2026. jún 27. 22:02

Közös délutánnal zárták le a 2025/2026-os szezont a Szalézi Diáksport Egyesület kézilabdázói június 26-án, a Szalézi Szent Ferenc Gimnázium udvarán. Az egyesület közösségének tagjai visszatekintettek a közelmúltban véget ért kézilabdaszezon eredményeire, elismerték sportolóik és edzőik egész éves munkáját, valamint ismertették a következő szezon terveit. 

Július 1-jén zárva tartanak a szakrendelők és a háziorvosi rendelők

Dátum: 2026. jún 26. 17:00

Július 1-je — a Semmelweis-nap — az egészségügyben dolgozók munkaszüneti napja, ezért szerdán zárva tartanak a szakrendelők és a háziorvosi rendelők Kazincbarcikán. A sürgős esetek ellátását ezen a napon is az ügyeleti rendszer biztosítja.

Diákmunkára várja a fiatalokat az önkormányzat – vasárnapig lehet jelentkezni

Dátum: 2026. jún 26. 14:36

Június 28-ig jelentkezhetnek a 16 és 25 év közötti nappali tagozatos diákok a 2026-os önkormányzati diákmunkaprogramra Kazincbarcikán. A résztvevők júliusban vagy augusztusban dolgozhatnak a város önkormányzati intézményeinél és cégeinél napi négyórás munkarendben.

KolorTV élőben

Programajánló

KolorFund 2026 — vállalkozói konzultáció

Mezey István Művészeti Központ

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk