https://kolorline.hu/Nyolcszor örült a végén a bajnok KBSC

Nyolcszor örült a végén a bajnok KBSC

Szerző:

Tajthy Ákos

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

A labdarúgó NB III keleti csoportjának 34. fordulójában az Újpest II vendégeként lépett pályára a Kazincbarcika együttese. A kék-sárgák magabiztos győzelemmel zárták a szezont.

A listavezető és a sereghajtó csatájának már nem volt tétje, hiszen a borsodiak már 3 fordulóval ezelőtt biztosították első helyüket, a fővárosiak kiesése, pedig már jóval korábban borítékolható volt. Az első játékrészben mindössze egy gól esett, azt a vendégek gólkirályjelöltje Farkas János szerezte a 38. percben.

Jól tartotta magát a hazai együttes, mert a második vendéggól csupán a 65. percben született meg, ezt Engel Alex jegyezte. Ezután azonban beindult a barcikai henger, hiszen 10 percen belül Farkas, majd újból Engel volt eredményes. Négygólos vendég vezetésnél azonban nem állt le a Koleszár legénység. Az utolsó néhány percben ugyanannyi gólt szereztek a kék-sárgák, mint az egész mérkőzésen. 5 perccel a lefújás előtt előbb Szemerevolt eredményes, majd nem sokkal később Süttő is mattolta a kapust. A hosszabbításban 2 percen belül Sigér és Kardos gólja adta meg a kegyelemdöfést a lila-fehéreknek. A KBSC bajnokhoz méltó győzelmet aratott az utolsó fordulóban, idegenben.

A borsodi együttes így 34 mérkőzéséből 25-t megnyertt 4 végződött döntetlennel és 5 alkalommal szenvedett vereséget. A KBSC 88 gólt rúgott és 33-t kapott. A borsodiak 13 ponttal előzték meg a második helyezett Monort. Az NB III keleti csoportjának gólkirálya is kazincbarcikai lett, Farkas János 30 góllal szerezte meg ezt a címet. A KBSC ősztől 4 év szünet után szerepelhetnek ismét a másodosztályban.

Újpest II – Kazincbarcika (0-1) 0-8

Budapest, 50 néző.

Vezette: Szigetvári

Újpest II: Keserű – Knap, Fék, Sándli, Ferkel, Molnár S., Virag, Tóth T., Tóth R., Sallay (Nyilas 60. perc), Drávucz.

Edző: Szabó György.

Kazincbarcika: Fülöp – Kardos, Farkas, Sigér, Engel, Burics, Süttő, Belényesi, Fekete (Kovács P. 80. perc), Molnár M. (Szemere 69. perc), Constatinescu (Faggyas 66. perc).

Szakmai igazgató: Koleszár György.

Gólszerzők: Farkas 38. és 72. perc, Engel 65. és 75. perc Szemere 85. perc, Süttő 89. perc, Sigér 90. perc, Kardos 92. perc.

Az NB III keleti csoport 34. fordulójának további eredményei:

Tiszaújváros – Hatvan 0-2
Putnok – REAC 2-1
ESMTK – Tállya 3-1
Hajdúböszörmény – DVTK II 3-0
BKV Előre – Monor 2-2
DVSC-DEAC II – MTK II 1-2
Jászberény – Nyírbátor 3-1
Salgótarján – Rákosmente 2-1

Az NB III keleti csoportjának végeredménye:

1. Kazincbarcika (88-33) 79 pont
2. Monor (53-34) 66 pont
3. Jászberény (63-33) 65 pont
4. MTK II (64-37) 56 pont
5. DVTK II (53-49) 50 pont
6. Putnok (46-49) 49 pont
7. Tállya (53-58) 49 pont
8. Rákosmente (69-54) 48 pont
9. Salgótarján (56-45) 48 pont
10. ESMTK (41-45) 47 pont
11. Nyírbátor (51-42) 46 pont
12. BKV Előre (57-58) 45 pont
13. Tiszaújváros (38-40) 45 pont
14. DVSC-DEAC II (49-50) 42 pont
15. REAC (42-55) 40 pont
16. Hatvan (48-50) 40 pont
17. Hajdúböszörmény (33-72) 29 pont
18. Újpest II (24-124) 6 pont

További híreink

Támogatások iskolakezdés előtt – többféle segítséget kaphatnak a kazincbarcikai családok

Dátum: 2026. aug 11. 11:04

A tanévkezdés jelentős kiadást jelenthet a családok számára, Kazincbarcika Város Önkormányzata ezért többféle támogatási lehetőséget biztosít az iskolakezdéshez. A beiskolázási támogatás mellett rendkívüli települési támogatás is igényelhető, a kazincbarcikai általános iskolák tanulói pedig évente kétszer tanszercsomagot is kapnak.

Országszerte veszélyezteti a tavakat a hőség – Kazincbarcikán folytatják a Csónakázó-tó levegőztetését

Dátum: 2026. aug 10. 18:36

A tartós aszály, a rendkívüli hőség és a vízhiány egyre több hazai tónál okoz komoly problémát. Miközben Rétimajorban már 185 tonna hal pusztulásáról számoltak be, Kazincbarcikán vasárnap reggelre 26 süllő pusztult el a Csónakázó-tóban. A helyi üzemeltető azonnal megkezdte a beavatkozást, kedden pedig várhatóan újabb levegőztető berendezés érkezik a tóhoz.

Halpusztulás a Csónakázó-tónál – a hőség miatt romlott a víz oxigénellátása

Dátum: 2026. aug 09. 20:34

Oxigénhiány alakult ki a kazincbarcikai Csónakázó-tóban, amelynek következtében vasárnap reggelre 26 süllő pusztult el. A problémát az okozza, hogy a rendkívüli aszály miatt a Tardona-patak jelenleg nem táplálja vízzel a tavat. Az üzemeltető már megkezdte a szükséges beavatkozásokat a tó ökológiai egyensúlyának megőrzése érdekében.

Zenei sokszínűség a XII. Kolorfesztivál nagyszínpadán

Dátum: 2026. aug 09. 18:02

Balkáni ritmusok, autentikus cigány zene és templomi koncert is várja a látogatókat a XII. Kolorfesztiválon. Augusztus 18-án Agárdi Szilvia a Szent Család-templomban ad koncertet, míg a Csónakázó-tónál a nagyszínpadon a Cimbaliband és a Parno Graszt gondoskodik a felhőtlen hangulatról. 

KolorTV élőben

Programajánló

XII. Kolorfesztivál – Hat napon át újra együtt Kolorcityben

Kazincbarcika

XII. Kolorfesztivál - részletes program

Kazincbarcika

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk