https://kolorline.hu/Rekordközeli összeget gyűjtött Kazincbarcika a kórházának

Rekordközeli összeget gyűjtött Kazincbarcika a kórházának

Szerző:

Tajthy Ákos

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

A Richter Egészségváros program történetének második legnagyobb adományát, vagyis több mint 8.5 millió forintot gyűjtöttek össze a kazincbarcikaiak a helyi kórháznak, pusztán azzal, hogy részt vettek a rendezvény által kínált szűréseken, június 10-én.

A program szombat reggel egészségsétával kezdődött, majd a Kazincbarcikai Majorette Együttes műsorát láthatták az érdeklődők a Fő téren. Ezt követően az ünnepélyes megnyitón előbb Demeter Zoltán országgyűlési képviselő, majd Szitka Péter polgármester köszöntötték a megjelenteket, akik örömüket fejezték ki azzal kapcsolatban, hogy a Richter Egészségváros történetében először Kazincbarcikára is ellátogatott. Mint elhangzott, a Kazincbarcikai Kórház kiemelten fontos a város lakosságának, annak fejlődése szívügye a helyieknek.

Tóth Gábor, a Kazincbarcikai Kórház Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója úgy fogalmazott, a program hármas célt szolgál: egyrészt nagyon hasznos megelőző szűréseken vehet részt bárki, másrészt családi programokkal, koncertekkel, filmvetítésekkel várnak mindenkit a szervezők, valamint – nem utolsó sorban – még jelentős támogatást is szerezhettek a város legnagyobb egészségügyi intézményének. Mint mondta, a befolyt összegből egy kolonoszkópot szeretnének vásárolni, mely a vastagbél-szűréseknél fontos.

Az egész napos programnak Rákóczi Ferenc, rádiós műsorvezető volt a házigazdája, és azon fellépett többek között Pál Dénes, a Flash Táncstúdió, a Kazincbarcikai Kodály Zoltán Alapfokú Művészeti Iskola és Katus Attila is.

A résztvevők összesen harminchétféle szűrésen vehettek részt, és minden egyes helyszínen 300 forint értékű bélyeget szerezhettek a pontgyűjtő füzetükbe, ez alapján számolták ki a végösszeget, melyet a Richter Gedeon gyógyszergyár fizet ki az egészségügyi intézménynek. Késő délutánra kiderült, nyolc és félmillió forintnál is több pénzt „szűrtek össze” a helyiek a Kazincbarcikai Kórháznak. Ez a Richter Egészségváros eddigi 9 éves történetében a második legnagyobb adomány, a közel 60 városból egyedül Komló utasította maga mögé Kazincbarcikát, ott 9 millió forint körüli összeg folyt be a helyi kórháznak.

További híreink

Mutatjuk a gyógyszertári ügyeleti rendet 2026 második félévére

Dátum: 2026. jún 13. 13:46

Kazincbarcikán közzétették a gyógyszertárak 2026. második félévi ügyeleti rendjét. Az alábbiakban időrendi sorrendben mutatjuk, hogy az egyes hetekben melyik gyógyszertár látja el az ügyeleti feladatokat.

Tíz éremmel tértek haza a KVSE fiatal atlétái

Dátum: 2026. jún 13. 11:49

Kiváló eredményeket értek el a KVSE fiatal atlétái a Kölyökből Atléta Program Regionális Egyéni Pályaversenyén, amelyet június 12-én rendeztek meg a Miskolci Atlétikai Centrumban.

Iszaptalanító akció a Csónakázó-tó és a Tardona-patak találkozásánál

Dátum: 2026. jún 12. 17:09

A Barcika Park Kft. munkatársai vízszintszabályozási munkát végeztek a héten. A Csónakázó-tó vizét a Tardona-patakból tápláló csőrendszer a lassú folyás következtében eliszaposodott. Ennek feltárását és takarítását két napon át végezték az önkormányzati cég munkatársai gépek bevetésével, valamint kézi erővel. A cél az optimális vízmennyiség biztosítása mind a tóban, mind a patakban.

Az Építők útján folytatódik a kátyúzás

Dátum: 2026. jún 11. 13:55

A szakemberek már az utolsó belvárosi, főbb közlekedési útvonalon javítják a hibákat Kazincbarcikán. A munkálatok az Építők útján várhatóan jövő héten fejeződnek be, ezt követően a kisebb, pontszerű hibák megszüntetésére kerül sor.

KolorTV élőben

Programajánló

Élj SZERtelenül!

Don Bosco Sportközpont melletti terület

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk