https://kolorline.hu/Lakossági fórum: Megújul a Fő tér

Lakossági fórum: Megújul a Fő tér

Szerző:

Tajthy Ákos

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Lakossági fórumot tartott a Fő tér fejlesztésével kapcsolatban Kazincbarcika Város Önkormányzata október 12-én. 

A fórumon elsőként Pétervári György, a terület önkormányzati képviselője beszélt a Fő tér korábbi funkcióiról, történetéről, majd felvezette az idei terveket.

A beruházás ütemeit teljes körűen Szitka Péter polgármester ismertette az érdeklődőkkel egy prezentáció keretében.

„Nagyon fontos megjegyezni, hogy 2014 óta sajnos Európia Uniós vagy nemzeti pályázati lehetőség nem volt a terület megújítására, így korábbi ígéretemhez híven a Képviselő-testülettel együtt úgy döntöttünk, hogy önkormányzati forrásból kezdjük meg a fejlesztéseket, melyek több ütemben valósulhatnak meg. A beruházás régi igénye a városlakóknak, és azt igyekeztünk úgy megtervezni, hogy a jelenlegi funkciók megmaradjanak, azonban a mai kor elvárásainak is megfeleljen.”- mondta Szitka Péter.

A teljes felújítás során elbontják a jelenlegi labdahálós játszóeszközöket és pályákat, ezeknek a helyére olyan új, sok esetben hazánkban még egyedülálló játékok, installációk kerülnek, amelyek minden korosztály igényeit kielégítik. Emellett fitneszeszközökkel, valamint a mozgáskoordinációt javító és készségfejlesztő játszóeszközöket is magában foglaló játszótérrel gazdagodik a Fő tér.


Fotók: Zele Tímea

Megmarad a terület pihenőpark funkciója, megújul a Fő tér csapadékvíz-elvezetése, a közvilágítás, a sétányok, és új utcabútorok is kihelyezésre kerülnek. A Fő téri rekonstrukcióhoz kapcsolódik egyébként az a járdafelújítás is, mely tavasz végén kezdődött a területen és a közelmúltban ért véget.

A beruházás idén ősszel elindul, az időjárásra tekintettel olyan munkák kerülnek első körben elvégzésre, melyek a további, tavasztól elvégzendő feladatokat megalapozzák.

A fórumon jelenlévők aktívan kapcsolódtak be az előadásba, kérdéseik, észrevételeik elsősorban az ütemezéssel kapcsolatban merültek fel, de szó volt egyéb, a fejlesztés részét nem képező járdák felújításának, parkolók létesítésének szükségességéről is.

 

További híreink

Egyszerre két diákpolgármester helyettesíthette Szitka Pétert

Dátum: 2026. jún 17. 15:31

„Holtversennyel” zárult Kazincbarcika 2026-os hagyományos diákpolgármester-választása. A jelöltek közül két győztest hirdettek, így Rozgonyi Milán és Palkó Áron is átvehette a város egy-egy kulcsát egy napra. A két végzős fiatal betekinthetett az önkormányzat és cégeinek működésébe, részt vett városvezetői programokon, valamint közelebbről is megismerhette Kazincbarcika működését.

Megkezdődött a felgyújtott kínai sárkányszobor bontása Kazincbarcikán

Dátum: 2026. jún 17. 11:50

A Szőke Gábor Miklós szobrászművész által készített alkotás január 1-jén szándékos gyújtogatás következtében súlyosan megrongálódott. A művész munkatársai június 17-én a szobor megmaradt elemeinek szétszerelését kezdték meg, a tervek szerint pedig a következő héten a teljes vázszerkezetet is elszállítják.

Kazincbarcikai dobogósok az Országos Strandkézilabda Diákolimpián

Dátum: 2026. jún 16. 15:00

Két dobogós helyezést és egy top 10-es eredményt értek el a kazincbarcikai diákok az Országos Strandkézilabda Diákolimpia június 6. és 9. között Salgótarjánban rendezett döntőjében. A Pollack Mihály Általános Iskola lánycsapata országos bajnoki címet szerzett, a Szent György Görögkatolikus Általános Iskola fiúegyüttese bronzérmes lett, míg a Szalézi Szent Ferenc Gimnázium csapata a 9. helyen zárt.

Elindul a nyár Kazincbarcikán – pénteken újra életre kelnek a szökőkutak és a vízijáték-show

Dátum: 2026. jún 16. 11:10

Június 19-én (pénteken), az utolsó tanítási napon ismét elindulnak Kazincbarcika közkedvelt vizes látványelemei. Délben megnyílnak a város szökőkútjai, este pedig kezdetét veszi a Fő téri vízijáték-show idei szezonja is.

KolorTV élőben

Programajánló

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk