https://kolorline.hu/Megnyílt a Izsó Miklós Képzőművészeti Kör éves tárlata

Megnyílt a Izsó Miklós Képzőművészeti Kör éves tárlata

Szerző:

Tajthy Ákos

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Húsz művész, mintegy nyolcvan alkotását vonultatja fel az idén 59 éves Izsó Miklós Képzőművészeti Kör november 16-ai éves kiállítása a Mezey István Művészeti Központban.

A megnyitó a Kazincbarcikai Kodály Zoltán Alapfokú Művészeti Iskola növendékének műsorával kezdődött, majd Klimon István, Kazincbarcika alpolgármestere mondott köszöntőt. A városvezető méltatta a szakkört, valamint tagjainak munkásságát.
–Bizton állíthatom, hogy ez a város egyik legszínesebb, és a legtöbb mondanivalót hordozó kiállítása. Elég csak arra gondolnunk hány alkotó, hány és hány technikával készült műve mutatkozik be a város kiállítótermében évről-évre, ezzel is tovább színezve Kazincbarcikát – hangsúlyozta Klimon István, aki köszönetet mondott a kör tagjainak és Bacsó István vezetőnek is a hagyományok ápolásáért.


Fotó: Zele Tímea (Még több fotót az eseményről a galériában talál.)

Az Izsó Miklós Képzőművészeti Kör 1958-ban alakult Kazincbarcikán, és az elmúlt közel hat évtized alatt Kazincbarcika művészeti és kultúrateremtő életének egyik kiemelkedő szereplőjévé vált. A kör vezetője azt mondta, az ötvenkilencedik tárlatuk éppen olyan változatos, mint az azt megelőzők.
–A kiállításon körülbelül 57 táblán húsz alkotó mintegy nyolcan műve tekinthető meg, melyek változatos technológiával készültek. Van itt többek közt olaj, akril, ceruza, szén és még sorolhatnám. Ez a fajta sokszínűség jellemzi a körünket és ezt igyekszünk minden évben megmutatni az érdeklődőknek, műkedvelőknek – mondta Bacsó István.

A tárlat december 3-áig tekinthető meg a Mezey István Művészeti Központ földszinti kiállítótermében.

További híreink

Létvágy – Lévai Ádám grafikus kiállítása nyílik a Mezeyben

Dátum: 2026. márc 09. 19:24

Az „Emberben a művész, művészben az ember” című kiállítássorozat 2026-ban új tárlattal folytatódik. Az idei első állomáson Lévai Ádám grafikus Létvágy című kollekcióját láthatja a közönség március 13-án (pénteken) 18:00 órától a Mezey István Művészeti Központ alsó kiállítótermében.

Időközi önkormányzati választás Kazincbarcikán — percről percre

Dátum: 2026. márc 08. 12:27

FRISSÍTVE! Megszületett a végeredmény. Március 8-án időközi önkormányzati választást tartottak Kazincbarcikán, a 7. számú egyéni választókerületben, miután a terület képviselője, dr. Pásztor Gábor decemberben tragikus hirtelenséggel elhunyt. A szavazás reggel 06:00 órakor kezdődött, a választópolgárok 19:00 óráig járulhattak az urnák elé.

A tisztelet nem egy nap kérdése

Dátum: 2026. márc 08. 08:50

Március 8-án sok helyen virág kerül az asztalokra. A gesztus kedves, de önmagában kevés. A nők helyzete az elmúlt évszázadban sokat változott – a tisztelet kultúrája azonban lassabban tanul. Talán éppen ezért fontos ma is a nőnap: emlékeztet arra, hogy az egyenlőség nem ünnep, hanem mindennapi viszony.

Barcika Kaszás Tamást is hazavárta – Szülővárosában járt a fotóriporter

Dátum: 2026. márc 07. 15:00

Pódiumbeszélgetésen látta vendégül a kazincbarcikai születésű fotóriportert az Összefogással Barcikáért Egyesület március 6-án. Kaszás Tamás munkáját korábban az Év Ifjú Természetfotósa, valamint Magyar Sajtófotó díjjal is elismerték. A Gin Gin Art Cafe-ban pályafutása legemlékezetesebb pillanatairól, szakmai fejlődéséről, különleges találkozásokról mesélt, és megmutatta kedvenc fotóit is.

KolorTV élőben

Programajánló

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk