https://kolorline.hu/Ötletelő - Ötlet elő kreativitási verseny a Tompában

Ötletelő - Ötlet elő kreativitási verseny a Tompában

Szerző:

Kovács Loretta

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Kreativitási versenyt tartottak Kazincbarcikán november 17- én, az Irinyi János Református Oktatási Központ Tompa Mihály Református Általános Iskolában, Ötletelő - Ötlet elő címmel.

A rendezvényt immár ötödik éve rendezik meg, elsősorban református intézmények tanulóinak számára. A találkozót, Csernaburczky Ferenc, az Irinyi János Református Oktatási Központ Igazgatója nyitotta meg.

A mostani versenyre hat iskola jelentkezett és tizenhat csapat érkezett, a csapat 3-4., 5-6., 7-8., évfolyamosokból tevődött össze.

A játékos ötletelő feleadatok nem kifejezetten a tananyagra épültek, hanem a logikus gondolkodást a kreativitást helyezik előtérbe.

A verseny megrendezését a Nemzeti Tehetség Program és az Országos Református Pedagógiai Intézet támogatta. A Tompa Mihály Református Általános Iskola a Nemzeti Tehetség Program NTP  - MTTD - 17 pályázati kiírásainak megfelelve támogatást nyert, aminek a keretében, Matematikai Játékok Műhelyét tudja megvalósítani a tanévben.

A gyermekek a versenyre, egy általuk kigondolt előzetes kreatív feladattal érkeztek.

A reformáció ötszázadik évfordulója alkalmából, az idén a téma a kreatív feladathoz az „ötszáz” volt. Bármilyen alkotással lehetett nevezni, ötletességüknek csak a képzeletük szabott határt.

Az eseményen nem csak a gyerekeké volt a főszerep. A környező és a diákokat kísérő pedagógusok számára a szervezők előadással kedveskedtek. Ez alkalomból dr. Mező Ferenc az Eszterházy Károly Egyetem Pedagógiai Tanszék dékánhelyettesét, a Pszichológiai Intézet Tanszék vezetőjét hallhatták a megjelentek. Előadásának témája: kreatív élménypedagógia tervezése, az IPOO -MIX -V eszközzel.

 

Eredményhirdetés előtt kreatív táblajátékokra hívták a diákokat, melyek lebonyolításában az egri diákok és a „Játékos matematikai műhely” tanulói segítettek.

A rendezvényen közel száz gyermek és százhetven vendég vett részt.

További híreink

Rekordszámú fiatallal zajlik a 2026-os diákmunkaprogram Kazincbarcikán

Dátum: 2026. júl 26. 11:48

Javában tart Kazincbarcikán az idei diákmunkaprogram: júliusban 41, augusztusban pedig 47 fiatal dolgozik a város különböző intézményeiben. A tanulók három héten át napi négy órában látják el feladataikat. Az idei 88 résztvevő minden eddiginél több fiatalnak biztosít nyári munkalehetőséget.

Fedél nélkül – A hajléktalanellátás biztosított Kazincbarcikán annak, aki kéri

Dátum: 2026. júl 25. 13:48

Problémaként merült fel a közösségi média helyi csoportjaiban, hogy a fedél nélkül élők összepiszkítják az utcabútorokat, ezért nem megfelelő a köztéri padok tisztasága. Az önkormányzat a szociális szolgáltató központtal, a rendészettel és az egészségügyi intézményekkel közösen igyekszik segítséget nyújtani a rászorulóknak, viszont az alaptörvény és a jog alapján senkit nem lehet kötelezni arra, hogy bemenjen a hajléktalanellátó intézményekbe. 

Vegyszeres gyomirtást végez a MÁV a térség vasútvonalain

Dátum: 2026. júl 24. 18:30

A MÁV Pályaműködtetési Zrt. tájékoztatása szerint a következő hetekben vegyszeres gyomirtást végeznek a vasúti pályahálózat több szakaszán.

Újra a kazincbarcikai Jávori István lett a magyar Wikipédia szócikk-karbantartó bajnoka

Dátum: 2026. júl 23. 18:57

Az idén 23 éves magyar Wikipédia kapcsán két versenyen is dobogós helyezést ért el Kazincbarcika nyugalmazott pedagógusa, Jávori István. A közösségi enciklopédia helyi megerősített szerkesztője a 2026-os Karbantartó versenyen első, míg a Közép- és kelet-európai (CEE) tavasz nevű szócikkíró megmérettetésen második helyezést ért el. A szerkesztő külön lokálpatrióta érdeme, hogy több mint 700 szócikkéből 35 Kazincbarcikához köthető.

KolorTV élőben

Programajánló

A város működik - könyvbemutató

Kazincbarcikai Vízi Komplexum konferenciaterme

XII. Kolorfesztivál – Hat napon át újra együtt Kolorcityben

Kazincbarcika

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk