https://kolorline.hu/Álrendőrt fogtak az igaziak

Álrendőrt fogtak az igaziak

Szerző:

Tajthy Ákos

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Rendőrök fogták el azt a kazincbarcikai álrendőrt, aki több százezer forintot csalt ki áldozatától – írta hírül a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság Kommunikációs Irodája. 

Csalás bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytat büntetőeljárást a Kazincbarcikai Rendőrkapitányság P. Ferenc 36 éves helyi lakossal szemben. A gyanúsítottat január 30-án fogták el, ezt megelőzően több alkalommal rendőrnek adta ki magát egy nőnek. A férfi ígérte a sértettnek, hogy egy ittas járművezetés miatt – az öccsével szemben – indított eljárásban közbenjár, enyhíti a büntetést, sőt meg is szünteti azt.

A férfi először január 26-án „letétbe helyezésre” kért pénzt a sértettől, majd egy nap múlva „kártérítés jogcímén”. Harmadik alkalommal „óvadék” címén próbálkozott sikeresen újfent az álrendőr, aki így összesen több mint fél millió forintot csalt ki.

A bejelentést követően a nyomozók azonosították, elfogták, majd a rendőrkapitányságra előállították a bűncselekmény elkövetésével megalapozottan gyanúsítható férfit.
A Kazincbarcikai Rendőrkapitányság az őrizetbevétel után kezdeményezte a férfi előzetes letartóztatását.

A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság felhívja a lakosság figyelmét, hogy a rendőrt egyenruhája, szolgálati jelvénye valamint fényképpel ellátott szolgálati igazolványa igazolja. Polgári ruhás kollégáinkat, köztük a nyomozókat csak az igazolvány és a jelvény igazolja. A szolgálati jelvény felső részén „RENDŐRSÉG” felirat, míg az alsó részén ötjegyű, egyedi azonosítószám található, továbbá a kettő között piros-fehér-zöld mezőben egy kard mérleggel együtt van ábrázolva.

Gyanúsnak vélt személyek esetén telefonáljon a 112-es vagy a 107-es ingyenesen tárcsázható hívószámokon.

További híreink

Utolsó ülését tartotta a képviselő-testület

Dátum: 2025. dec 20. 19:00

December 19-én ülésezett 2025-ben utoljára Kazincbarcika Város Önkormányzatának képviselő-testülete. Itt jelentette be Szitka Péter polgármester, hogy a Versenyképes Járások Program miatt a városunktól elvonni szándékozott 3 milliárd Ft sorsát sikerült megnyugtatóan megoldani. A városatyák több mint 10 napirendi pontot tárgyaltak, többek között az önkormányzati vagyonhasznosítás rendjéről, a lakásépítési és lakásvásárlási támogatásról, a temetőkről és a temetkezésről szóló rendelet módosításáról, valamint a testület jövő évi munkatervéről.

Megoldódott a 3 milliárd Ft sorsa

Dátum: 2025. dec 20. 13:53

Kazincbarcika Város Önkormányzatának decemberi képviselő-testületi ülésén jelentette be Szitka Péter polgármester, hogy sikerült pontot tenni az utolsó pillanatban a bárdként a város feje felett lebegő 3 milliárd Ft-os elvonás ügyére. A történet jövőre hasonló felállással folytatódik, akkor a tét 800 millió Ft lesz.

Flashmobokkal kívántak a kazincbarcikai diákok boldog karácsonyt

Dátum: 2025. dec 19. 10:48

Kazincbarcikai diákok a saját nyelvükön kívántak boldog karácsonyt az itt élőknek december 16-án és 17-én. A Kazinczy Ferenc Tagiskola és a Szalézi Szent Ferenc Gimnázium tanulói performanszukkal meglepetésszerűen teremtettek ünnepi hangulatot a város két helyszínén, egymástól függetlenül.

Meghibásodott egy ivóvíz-fővezeték a Tardonai úton

Dátum: 2025. dec 18. 17:42

Egy ivóvíz-fővezetéken és annak leágazásánál meghibásodás történt Kazincbarcikán, a Tardonai úton. Az ÉRV Zrt. munkatársai azonnal megkezdték a hiba elhárítását. A probléma megoldásáig az érintett városrészben nyomásesésre és vízhiányra számíthatnak az ott élők. FRISSÍTÉS: a szakemberek időközben szakaszolták a problémát, és 18:00 órakor már csak az ÉRV székházában nem volt vízszolgáltatás.

KolorTV élőben

Programajánló

Adventi gyertyagyújtás december 21-én

Kazincbarcika

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk