https://kolorline.hu/Bállal ünnepelték a jubileumot

Bállal ünnepelték a jubileumot

Szerző:

Tajthy Ákos

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Fennállásának tizedik évfordulóját ünnepli idén a Kazincbarcikai „Teljes Életért” Egyesület. Ennek apropóján rendezték február 3-án a „Remény” jubileumi bált a Kazincbarcikai Pollack Mihály Általános Iskola Ádám Jenő Tagiskolájában.


Fotók: Zele Tímea (A képre kattintva további fotókat talál!)

A különleges hangulatú baráti délutánon megismerték az egyesület munkáját, céljait. Összefogva, az egyesület kezdeményezésére, tombola- és egyéb adományaikkal is támogatták rákbetegséggel küzdő vagy abban érintett embertársaikat.

Fotó: Zele Tímea (További képek a Galériában)

Az ünnepség a Kazincbarcikai Kodály Zoltán Alapfokú Művészeti Iskola növendékeinek nyitótáncával kezdődött, majd először a Kazincbarcikai „Teljes Életért” Egyesület elnöke mondott köszöntőt. Tokai Edit kiemelte: a szervezet egy évtizede azzal a céllal alakult, hogy segítséget nyújthasson a műtéten átesett, rosszindulatú daganatos betegeknek a gyógyulásban, a rehabilitációban, és abban, hogy újra teljes életet élhessenek.

- Tulajdonképpen nem is tíz, hanem tizenhárom éve vagyunk együtt jóban. A Rákbetegek Országos Szövetségének kötelékében tizenhárom éve alakultunk, és tíz éve lettünk önálló egyesület. Azóta minden évben szervezünk születésnapi rendezvényt tagjainknak, de most úgy gondoltuk, egy bál keretében másokkal is megismertetjük szervezetünket – részletezte Tokai Edit.

Őt követte Demeter Zoltán, a térség országgyűlési képviselője, aki beszédében, az embertársainkról, főként az elesettekről való gondoskodás fontosságára hívta fel a figyelmet. A politikus méltatta az egyesület munkáját, és reményét fejezte ki a további eredményes működéssel kapcsolatban.

A jubileumi bálon részt vett Szitka Péter, Kazincbarcika polgármestere és Klimon István alpolgármester. Szitka Péter köszöntőjében úgy fogalmazott, tíz év úgy egy egyén, mint egy egyesület, szervezet életében mérföldkőnek számít, olyan pillanat, amikor ki-ki számot vet az addigi eredményeivel.

– A „Teljes Életért” Egyesület az elmúlt egy évtizedben olyan eredményeket tett le az asztalra, melyek az bizonyítják, ennek a szervezetnek van létjogosultsága a város és a térség életében. Áldozatos munkájukra nagy szükség van, hiszen a súlyos betegségben szenvedőknek és családtagjaiknak saját példájukon keresztül is reményt adnak, mindennapi problémáikkal nyugodtan fordulhatnak hozzájuk – hangsúlyozta a polgármester, aki szólt a remény fontosságáról is.

Máté Gizella, a Rákbetegek Országos Szervezetének elnökhelyettese a szakma nevében méltatta az egyesület tevékenységét és mondott köszönetet a vezetőknek. Majd Dr. Tóthné Lacza Zsuzsanna, a Teljes Életért Egyesület tiszteletbeli nagykövete szólt a jelenlévőkhöz.

A jubileumi ünnepségen közreműködött Jancsó Dóra színűvész, az ezt követő bált pedig Újhelyi István élőzenés, nosztalgia- és mulatós műsora színesítette.

A rendezvény kapcsán a rendező szervezet közel négyszázezer forintot tud majd a Kazincbarcikán és a környező településeken élő, emlőrákban érintett tagjaik rehabilitációs és életminőséget javító programjaira fordítani.

 

További híreink

Nyári szabadságok a háziorvosi és gyermekorvosi rendelőkben – mutatjuk a helyettesítéseket

Dátum: 2026. jún 23. 18:00

A nyári hónapokban több kazincbarcikai háziorvos és házi gyermekorvos is szabadságra megy, ezért egyes körzetekben helyettesítő orvos látja el a betegeket. A helyettesítések idején a rendelés helyszíne több esetben változik, ezért érdemes előre tájékozódni.

Nyári szünetet tart az Egressy Béni Városi Könyvtár

Dátum: 2026. jún 23. 17:00

Az Egressy Béni Városi Könyvtár 2026. június 22. és augusztus 2. között nyári szünet miatt zárva tart.

Augusztustól érvénytelenek lesznek a régi személyi igazolványok

Dátum: 2026. jún 23. 15:41

2026. augusztus 3-án érvényüket vesztik a 2000. január 1. előtt kiállított, régi típusú, könyv alakú személyazonosító igazolványok – hívta fel a figyelmet a Kazincbarcikai Járási Hivatal.

Újra beköszöntött a „szökőévszak” Kazincbarcikán – főszerepben a vízijáték-show

Dátum: 2026. jún 23. 06:00

Az utolsó tanítási nap nemcsak a nyári szünetet hozta el Kazincbarcikán, hanem a város határain túl is kedvelt, ikonikus, szemet-fület gyönyörködtető vízijáték-show és a többi ragyogó szökőkút indulását is. Június 19-én Kolorcity apraja-nagyja összegyűlt a Fő téren, hogy újra csak úgy „igya” a szikrázó színekkel játszó vízsugarak régi és új dalait.

KolorTV élőben

Programajánló

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk