https://kolorline.hu/Bállal ünnepelték a jubileumot

Bállal ünnepelték a jubileumot

Szerző:

Tajthy Ákos

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Fennállásának tizedik évfordulóját ünnepli idén a Kazincbarcikai „Teljes Életért” Egyesület. Ennek apropóján rendezték február 3-án a „Remény” jubileumi bált a Kazincbarcikai Pollack Mihály Általános Iskola Ádám Jenő Tagiskolájában.


Fotók: Zele Tímea (A képre kattintva további fotókat talál!)

A különleges hangulatú baráti délutánon megismerték az egyesület munkáját, céljait. Összefogva, az egyesület kezdeményezésére, tombola- és egyéb adományaikkal is támogatták rákbetegséggel küzdő vagy abban érintett embertársaikat.

Fotó: Zele Tímea (További képek a Galériában)

Az ünnepség a Kazincbarcikai Kodály Zoltán Alapfokú Művészeti Iskola növendékeinek nyitótáncával kezdődött, majd először a Kazincbarcikai „Teljes Életért” Egyesület elnöke mondott köszöntőt. Tokai Edit kiemelte: a szervezet egy évtizede azzal a céllal alakult, hogy segítséget nyújthasson a műtéten átesett, rosszindulatú daganatos betegeknek a gyógyulásban, a rehabilitációban, és abban, hogy újra teljes életet élhessenek.

- Tulajdonképpen nem is tíz, hanem tizenhárom éve vagyunk együtt jóban. A Rákbetegek Országos Szövetségének kötelékében tizenhárom éve alakultunk, és tíz éve lettünk önálló egyesület. Azóta minden évben szervezünk születésnapi rendezvényt tagjainknak, de most úgy gondoltuk, egy bál keretében másokkal is megismertetjük szervezetünket – részletezte Tokai Edit.

Őt követte Demeter Zoltán, a térség országgyűlési képviselője, aki beszédében, az embertársainkról, főként az elesettekről való gondoskodás fontosságára hívta fel a figyelmet. A politikus méltatta az egyesület munkáját, és reményét fejezte ki a további eredményes működéssel kapcsolatban.

A jubileumi bálon részt vett Szitka Péter, Kazincbarcika polgármestere és Klimon István alpolgármester. Szitka Péter köszöntőjében úgy fogalmazott, tíz év úgy egy egyén, mint egy egyesület, szervezet életében mérföldkőnek számít, olyan pillanat, amikor ki-ki számot vet az addigi eredményeivel.

– A „Teljes Életért” Egyesület az elmúlt egy évtizedben olyan eredményeket tett le az asztalra, melyek az bizonyítják, ennek a szervezetnek van létjogosultsága a város és a térség életében. Áldozatos munkájukra nagy szükség van, hiszen a súlyos betegségben szenvedőknek és családtagjaiknak saját példájukon keresztül is reményt adnak, mindennapi problémáikkal nyugodtan fordulhatnak hozzájuk – hangsúlyozta a polgármester, aki szólt a remény fontosságáról is.

Máté Gizella, a Rákbetegek Országos Szervezetének elnökhelyettese a szakma nevében méltatta az egyesület tevékenységét és mondott köszönetet a vezetőknek. Majd Dr. Tóthné Lacza Zsuzsanna, a Teljes Életért Egyesület tiszteletbeli nagykövete szólt a jelenlévőkhöz.

A jubileumi ünnepségen közreműködött Jancsó Dóra színűvész, az ezt követő bált pedig Újhelyi István élőzenés, nosztalgia- és mulatós műsora színesítette.

A rendezvény kapcsán a rendező szervezet közel négyszázezer forintot tud majd a Kazincbarcikán és a környező településeken élő, emlőrákban érintett tagjaik rehabilitációs és életminőséget javító programjaira fordítani.

 

További híreink

Kéményseprőket keres a katasztrófavédelem – végzettség nélkül is lehet jelentkezni

Dátum: 2026. jún 24. 12:03

A BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság Gazdasági Ellátó Központja kéményseprő mesterek, szakmunkások és betanított munkások jelentkezését várja. A szervezet a lakossági kéményseprő-ipari feladatok ellátására keres új munkatársakat.

Harmadfokú hőségriasztás jön – Kazincbarcikán vízosztással és párásítással készülnek

Dátum: 2026. jún 24. 11:16

Június 27-étől (szombattól) harmadfokú hőségriasztás lép életbe Magyarország teljes területén. A Barcika Park Nonprofit Kft. ivóvízosztással, a Vízijáték párásító funkciója pedig hűsítő lehetőséggel segíti a lakosokat a várható kánikulában, miközben a város több pontján közkutak is rendelkezésre állnak.

Zárva tart a Polgármesteri Hivatal július elején

Dátum: 2026. jún 24. 07:00

A Kazincbarcikai Polgármesteri Hivatal tájékoztatása szerint 2026. július 1-jén (szerdán) és július 2-án (csütörtökön) az intézmény zárva tart, ezért az ügyfélfogadás szünetel.

Nyári szabadságok a háziorvosi és gyermekorvosi rendelőkben – mutatjuk a helyettesítéseket

Dátum: 2026. jún 23. 18:00

A nyári hónapokban több kazincbarcikai háziorvos és házi gyermekorvos is szabadságra megy, ezért egyes körzetekben helyettesítő orvos látja el a betegeket. A helyettesítések idején a rendelés helyszíne több esetben változik, ezért érdemes előre tájékozódni.

KolorTV élőben

Programajánló

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk