https://kolorline.hu/A szép szóé volt a főszerep Kazincbarcikán

A szép szóé volt a főszerep Kazincbarcikán

Szerző:

Kovács Loretta

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

A Kazincbarcikai egyesületek Fóruma huszonharmadik alkalommal rendezte meg az Egressy Béni Nemzetközi Szavalóversenyt április 14- én, a Kazincbarcikai Pollack Mihály Általános Iskola Dózsa György Tagiskolájában. A rendezvény házigazdája Dienes Mária, a Kazincbarcikai Egyesületek Fórumának elnöke volt.

A versenyre való meghívást a területi elődöntőkben -  a Barcika Art Kft. által szervezett Petőfi Sándor Vers- és Prózamondó versenyen és a Szabó Zoltán Szépkiejtési versenyen - a  legjobban szereplő diákok kapták. A mostani Egressy Béni Nemzetközi Szavalóversenyre, így Encs és körzetének legjobbjai, határon túlról Rimaszombat, Rozsnyó, Szepsi és Tornalja környékének legjobbjai, valamint Kárpátalja kiválóságai érkeztek városunkba és mérték össze tudásukat a kazincbarcikai diákokkal. A megmérettetésen 126 versenyző vett részt, ebből 81 határon túli diák volt.

A verseny megkezdése előtt a résztvevők és az érdeklődők, Páko Mária és tanítványainak zenei produkcióját láthatták.

Fotón: Páko Mária és tanítványainak zenei produkciója

Ezt követően a Kazincbarcikai Egyesületek fóruma a III. versíró pályázat eredményét hirdette ki. A pályázatra harminchárom alkotás érkezett. A versíró kategória volt a legnépszerűbb, erre határon túlról is érkeztek írások. Nem csak kisiskolások, hanem szakközépiskolások líráit is olvashatta a zsűri.

Fotón: Bíró Anikó pedagógus

Eredemények:

I. Korcsoportban Arany minősítést kapott:
Poráczki Georgina - Kazincbarcika - Dózsa György Tagiskola
Barna Dorina - Kazincbarcika – Dózsa György Tagiskola

I.Korcsoporban Ezüst minősítést kapott:
Benke Hunor István - Kazincbarcika – Dózsa György Tagiskola

I.Korcsoportban Bronz minősítést kapott:
Munkácsi Csenge Mira – Kazincbarcika – Ádám Jenő Tagiskola

II.Korcsoportban Arany minősítést kapott:
Vasvári Alina – Kazincbarcika – Árpád Fejedelem Tagiskola

II.Korcsoporban Eztüst minősítést kapott:
Harencsár Milán - Kazincbarcika – Árpád Fejedelem Tagiskola

II. Korcsoportban Bronz minősítést kapott:
Viszlai Anna – Szepsi – Magyar Tannyelvű Alapiskola
Mata Márk – Izsó Miklós Általános Iskola

III. Korcsoportban Arany minősítést kapott:
Zagiba Mátyás – Kassa

III. Korcsoportban ezüst minősítést kapott:
Debreceni Bence - Kazincbarcika – Szalézi Szent Ferenc Gimnázium
Oláh Szabolcs Gergő – Tornalja Gimnázium

III. Korcsoportban Bronz minősítést kapott:
Molnár Kornélia – Tornalja Gimnázium
Bodolló Rebeka – Tornalja Gimázium

A program végén, a rendezvény minden résztvevőjét oklevéllel jutalmaztak, az eredményesen szereplő tanulók és felkészítő tanáraik könyvjutalomban is részesültek.
Vers kategóriában az első helyet Molnár Nelli, valamint próza kategóriában Rácz Kata, a kazincbarcikai Dózsa György Tagiskola diákjai kapták.

 

TOVÁBBI EREDMÉNYEK:

1-2.VERS:

  1. VISZLAI MIHÁLY BENCE MTNYAI SZEPSI
  2. MIKÓ LILIANNA- KAZINCZY MTNYAI TORNALJA
  3. HEINRICH ZSÓFIA- KAZINCZY MTNYAI TORNALJA
  4. SZUHAY ZSOMBOR- DÓZSA GYÖRGY TAGISKOLA, KAZINCBARCIKA
  5. RADICS MÁRIA - ZRÍNYI ILONA ÁLTALÁNOS ISKOLA ÉS AMI ENCS
  6. LUKÁCS PANNI- - KAZINCZY MTNYAI TORNALJA

 

1-2 PRÓZA:

  1. GAZSÓ PATRIK MARTIN- DÓZSA GYÖRGY TAGISKOLA, KAZINCBARCIKA
  2. GAÁL TAMÁS - TOMPA MIHÁLY ALAPISKOLA, RIMASZOMBAT
  3. SÖDERBERG KAJSA- ÁRPÁD FEJEDELEM TAGISKOLA- KAZINCBARCIKA
  4. CZIKORA LORETTA- ÁDÁM JENŐ TAGISKOLA, KAZINCBARCIKA
  5. GARAJ ABIGÉL- REFORMÁTUS EGYHÁZI ALAP ISKOLA ROZSNYÓ
  6. ALBERT LIA- REFORMÁTUS EGYHÁZI ALAP ISKOLA ROZSNYÓ

 

3-4 VERS:

  1. MOLNÁR NELLI- DÓZSA GYÖRGY TAGISKOLA, KAZINCBARCIKA
  2. CSELÉNYI VANESSZA- KAZINCZY MTNYAI TORNALJA
  3. BALOGH BOGLÁRKA- TOMPA MIHÁLY ALAPISKOLA, RIMASZOMBAT
  4. MADARÁSZ LILI- TOMPA MIHÁLY ALAPISKOLA, RIMASZOMBAT
  5. KISS BÍBORKA- ZRÍNYI ILONA ÁLTALÁNOS ISKOLA ÉS AMI ENCS
  6. SZÍVÓS LILLA- KAZINCZY MTNYAI TORNALJA

 

3-4 PRÓZA

  1. RÁCZ KATA- DÓZSA GYÖRGY TAGISKOLA, KAZINCBARCIKA
  2. SZABÓ RÉKA- TOMPA MIHÁLY ALAPISKOLA, RIMASZOMBAT
  3. TÓTH ZSOMBOR- DÓZSA GYÖRGY TAGISKOLA, KAZINCBARCIKA
  4. HACSI DÁNIEL- KAZINCZY MTNYAI TORNALJA
  5. KIRÁLY FERDINÁND- DÉNES GYÖRGY ALAP ISK. PELSÖC
  6. JUHÁSZ LILLA- TOMPA MIHÁLY ALAPISKOLA, RIMASZOMBAT

 

5-6 VERS:

  1. VERES SASKIA- REFORMÁTUS EGYHÁZI ALAP ISKOLA ROZSNYÓ
  2. ZÁDORI DALMA ZOÉ - ZRÍNYI ILONA ÁLTALÁNOS ISKOLA ÉS AMI ENCS
  3. GUBALA KRISZTIÁN- DÉNES GYÖRGY ALAP ISK. PELSÖC
  4. PÁL-BALÁZ ANNA VIVIEN- REFORMÁTUS EGYHÁZI ALAP ISKOLA ROZSNYÓ
  5. ROZGONYI MILÁN- ÁDÁM JENŐ TAGISKOLA, KAZINCBARCIKA
  6. CSEHI DORINA- ZRÍNYI ILONA ÁLTALÁNOS ISKOLA ÉS AMI ENCS

 

5-6 PRÓZA:

  1. BOLLÓ JÁZMIN CSENGE- DÓZSA GYÖRGY TAGISKOLA, KAZINCBARCIKA
  2. CSALA REBECA-- KAZINCZY MTNYAI TORNALJA
  3. JÁNOSDEÁK ÁKOS-- SZÁDALMÁSI ALAPISKOLA ÉS ÓVODA, SZÁDALMÁS
  4. TÓTH BENCE - REFORMÁTUS EGYHÁZI ALAP ISKOLA ROZSNYÓ
  5. BIRI-HASULYÓ KÁROLY - DÓZSA GYÖRGY TAGISKOLA, KAZINCBARCIKA
  6. VAJDA BERNADETT - REFORMÁTUS EGYHÁZI ALAP ISKOLA ROZSNYÓ

 

7-8 VERS:

  1. MÁZIK DÁNIEL-POLLACK M. ÁLT. ISK.KAZINCBARCIKA
  2. MÁTRAI KRISZTIÁN- ZRÍNYI ILONA ÁLTALÁNOS ISKOLA ÉS AMI ENCS
  3. HÁZIK TIMEA- TOMPA MIHÁLY ALAPISKOLA, RIMASZOMBAT
  4. FERENCZI ANNA- ÁRPÁD FEJEDELEM TAGISKOLA- KAZINCBARCIKA
  5. KECSKÉS LILI – KOSSUTH ÁLT ISK. SAJÓSZENTPÉTER
  6. MARTIN EMESE-KAZINCZY MTNYAI TORNALJA

 

    PRÓZA:

  1. GYENES FERENC - REFORMÁTUS EGYHÁZI ALAP ISKOLA ROZSNYÓ
  2. VISZLAI ANNA ROZÁLIA- MTNYAI SZEPSI
  3.  ERDÉLYI DOMINIK - DÓZSA GYÖRGY TAGISKOLA, KAZINCBARCIKA
  4. GUBALA NICOLET- DÉNES GYÖRGY ALAP ISK. PELSÖC
  5. HAMAN DÁNIEL - REFORMÁTUS EGYHÁZI ALAP ISKOLA ROZSNYÓ
  6. SÁRI KATA - DÓZSA GYÖRGY TAGISKOLA, KAZINCBARCIKA ÉS SZABÓ VANESSZA- SZENT PÉTER G. ÁLT ISK. MUCSONY

 

  KÖZÉPISKOLÁS VERS:

  1. ILLÉS VANDA-SZALÉZI SZENT FERENC GIMNÁZIUM, KAZINCBARCIKA
  2. DEBRECENI BENCE- SZALÉZI SZENT FERENC GIMNÁZIUM, KAZINCBARCIKA
  3. GYENES ORSOLYA- PAVOL JOZEF SAFÁRIK GIMNÁZIUM, ROZSNYÓ
  4. DÉKÁNY PÉTER- SZALÉZI SZENT FERENC GIMNÁZIUM
  5. KRISTÓF VIVIEN- PAVOL JOZEF SAFÁRIK GIMNÁZIUM, ROZSNYÓ
  6. ELLEH EMILY - SZALÉZI SZENT FERENC GIMNÁZIUM, KAZINCBARCIKA

 

     KÖZÉPISKOLÁS PRÓZA:

  1. ORSZÁGH RÓBERT ISTVÁN TORNALJAI GIMNÁZIUM, TORNALJA
  2. SZABÓ DÓZSA MAREK- PAVOL JOZEF SAFÁRIK GIMNÁZIUM, ROZSNYÓ
  3. VARGA BIANKA- TORNALJAI GIMNÁZIUM, TORNALJA
  4. PALCSO VIVIEN DORKA- TOMPA MIHÁLY ALAPISKOLA, RIMASZOMBA
  5. FAZEKAS MÓNIKA- PAVOL JOZEF SAFÁRIK GIMNÁZIUM, ROZSNYÓ
  6. LENKEY GÁBOR- TORNALJAI GIMNÁZIUM, TORNALJA, KÁLÓ LIVIA – IRINYI J. REF. OKTATÁSI KÖZPONT-KAZINCBARCIKA ÉS PAPP MÁRTON- PAVOL JOZEF SAFÁRIK GIMNÁZIUM, ROZSNYÓ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

További híreink

VRCK - Hazai pályán kezdik a döntőt

Dátum: 2018. ápr 24. 11:15

Május elején elkezdődik a férfi röplabdázóknál a bajnoki döntő.

A gyönyörű magnólia

Dátum: 2018. ápr 24. 08:15

Mire figyeljünk a liliomfa nevelésénél?

Tarolt a Flash Táncstúdió

Dátum: 2018. ápr 23. 17:24

Hatodik alkalommal rendezték meg az Abigél Nemzetközi Minősítő Táncfesztivált április 21-én és 22-én a nyíregyházi Continental Arénában.

Május 1-jei hulladékszállítási és nyitvatartási rend

Dátum: 2018. ápr 23. 15:47

A BMH Nonprofit Kft. ezúton tájékoztatja tisztelt ügyfeleit, hogy a hulladékszállítás munkaszüneti napokon, azaz április 30-án és május 1-jén változatlanul, a megszokott ürítési rend szerint történik.

Programajánló

Író - olvasó találkozó Bauer Barbarával

Kazincbarcika - Egrssy Béni Városi Könyvtár

Bödőcs Tibor önálló estje mv.Tóth Edu

Kazincbarcika - Egressy Béni Művelődési Központ

Láncfűrész kupa

Dédestapolcsány

Ruda - park - Előadássorozat

Rudabánya

Éljen a fagyi

Kazincbarcika

Reklám

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk