https://kolorline.hu/Isten éltesse Stefánia nénit!

Isten éltesse Stefánia nénit!

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Démuth Lászlóné, Stefánia nénit köszöntötte 90. születésnapja alkalmából Klimon István alpolgármester május 22-én.

Az ünnepelt szűk családi körben egy csokor virág kíséretében vehette át azt az emléklapot, mely a jeles napról tanúskodik.


Fotók: Zele Tímea

Stefánia néni korát meghazudtoló remek egészségi és szellemi állapotban van. Mottója: a pohár nem félig üres, hanem félig teli van. Életét is ez a szellemiség kísérte végig, s mai napig is ebben hisz. Mint mondta: a pozitív gondolkodás gyógyír mindenre. Vallja, hogy a hosszú élet titka is valami ilyesmi lehet, elmondása szerint azonban soha nem gondolkodott még komolyabban azon mi lehet a titok: egyszerűen csak éli az életét, boldogan, mosolygósan, és persze aktívan.

Kis kertjébe – melyet ugyan unokáinak ajándékozott – mai napig kijár, és születésnapi ünnepségét is itt tartják majd, persze nagy családi körben, június elején.

A születésnapos Királdon született 1928. május 21-én. Gyermekkorát itt töltötte, majd 1950-ben szeretett férjével Járdánházára költöztek, azonban az élet úgy hozta, hogy 1956-ban újra szülőfalujába, Királdra költöztek. Férje az ottani kultúrház vezetőjeként lépett munkába, ő pedig gondnokként dolgozott, azonban feladatai közé nem csak a gondnoki munka tartozott. Élete párja 1970-ben Perecesre került nevelőtanárnak, Stefánia néni pedig - hű párként követve - Kazincbarcikán egy gyógyszertárba helyezkedett el, s itt is dolgozott egészen nyugdíjazásáig. Később férje is Kazincbarcikán kapott állást, a volt 112-es iskolában nevelőtanárként vállalt munkát nyugdíjba vonulásáig. Azt mondja, soha nem bánta meg, hogy Kazincbarcikára költöztek, már nem tudná elhagyni városunkat.

Boldog házasságukból két gyermekük született, majd jöttek az unokák sorban, szám szerint öten, s később pedig négy dédunokával is megajándékozták őt. Párját tíz éve veszítette el, mint mondja, mai napig hiányzik neki, de igyekszik nem komoran gondolkodni.

További híreink

Sisi és a gobelinek – interaktív délután a könyvtárban

Dátum: 2026. ápr 26. 14:00

Interaktív foglalkozást tartott a Kazincbarcikai Gobelin Öltögetők Köre április 22-én az Egressy Béni Városi Könyvtárban. A programon Erzsébet királyné, Sisi életét idézték meg, miközben a résztvevők a témához kapcsolódó gobelineket is megismerhették.

Ovicsalogató Kazincbarcikán – Közeleg az óvodai beiratkozás 

Dátum: 2026. ápr 26. 08:00

Közeledik az óvodai beiratkozás időpontja. A Kazincbarcikai Összevont Óvodák városi intézményeibe idén április 27-én és 28-án lehet beíratni az óvodaköteles gyermekeket. A felkészülést április 20-án nyílt nappal segítették: a leendő ovisok és szüleik betekinthettek az intézmények mindennapjaiba.

Pontyokkal gazdagodtak a barcikai tavak

Dátum: 2026. ápr 25. 20:00

Sikeresen lezajlott a tavaszi haltelepítés Kazincbarcika horgászvizein: a Barcika Park Nonprofit Kft. összesen 1700 kilogramm háromnyaras pontyot helyezett ki a város tavaiba.

A Diákolimpia döntőjébe jutott a Pollack röplabdacsapata

Dátum: 2026. ápr 25. 18:56

A Kazincbarcikai Pollack Mihály Általános Iskola fiú röplabdacsapata első helyen végzett a Diákolimpia IV. korcsoportos országos elődöntőjén, így kivívta a részvételt az országos döntőbe.

KolorTV élőben

Programajánló

Kolorcity majális 2026

Kazincbarcika, Csónakázó-tó

Idővel - Kovács András Péter önálló estje

Egressy Béni Művelődési Központ

Gulliver a törpék országában — mesés táncshow

Egressy Béni Művelődési Központ

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk