https://kolorline.hu/Birtokba vették az ovisok az első multisportpályát

Birtokba vették az ovisok az első multisportpályát

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Május 30-án, a Kihívás Napján került átadásra az első multisportpálya a Napsugár Tagóvodában.

Az igazán sportosra sikerült ünnepséget az ovisok műsorát követően Szitka Péter, Kazincbarcika polgármestere interaktív módon nyitotta meg, majd Dr. Molnár Andreának, az Ovi-Sport Közhasznú Alapítvány elnökének adta át a szót.

Kazincbarcika Város Önkormányzata 2017 őszén sikeres pályázatot nyújtott be a Nemzeti Ovi-Sport Programra, melynek köszönhetően multifunkcionális műfüves sportpályák létesülnek a Napsugár, a Mesevár, a Százszorszép és a Nefelejcs Tagóvodák udvarán.
Az Ovi-Sport Pályák palánkkal körülkerítve, hálóval lefedve készülnek, méretük a nagyobb sportpályák arányainak megfelelően 6 x 12 méter. Komplex jellegük lehetővé teszi, hogy több sportág alapjait elsajátítsák a gyerekek, mint például a kézilabda, labdarúgás, kosárlabda, röplabda, tenisz és lábtenisz; ezeken kívül alkalmasak eséstan oktatásra, valamint ügyességi játékok, mozgáskoordinációs feladatok gyakorlására egyaránt.


Fotók: Zele Tímea

Magyarországon több mint 270 multifunkcionális pálya létesült eddig, amelyet több mint negyvenezer gyermek használ a mindennapokban. 2018-ban 56 pálya építése indul meg országos szinten, melyből négy darab a kazincbarcikai óvodákban kap helyet.



„A multifunkcionális pályák kivitelezésével Kazincbarcikán egy komplex óvodai sportolást támogató program indul el. Úgy gondoljuk, nem elegendő az, hogy ezek a speciális rendszerek megjelenjenek, fontos, hogy az óvodai sportolás szakmailag megtámogatott fejlesztési programmal, a helyi sportági szakemberek és pedagógusok részvételével valósuljon meg. Ezért döntöttünk úgy, hogy Kazincbarcikán ezt a programot mi továbbgondoljuk. Az önkormányzat tizenöt millió forintot különített el az infrastrukturális fejlesztésre, majd további együttműködésekkel, melyben a sportegyesületeinknek és az óvodai fejlesztő pedagógusoknak az összefogása is kulcsszerepet játszik, alakítja ki és központilag irányítja majd a teljes rendszert.” – mondta Szitka Péter polgármester.
 


A szakszerűen kivitelezett pálya lehetőséget ad a gyermekeknek akár az egész napos szabadtéri sportolásra, mozgásra, ezzel együtt a különböző csapatjátékok megismerésére, alkalmas a tartós vagy részleges mozgássérültek rehabilitációjára, valamint lehetővé teszi, hogy mindezt biztonságos, kulturált, az uniós normáknak megfelelő keretek között tehessék meg.
 Horváthné Geleta Mária, a Kazincbarcikai Összevont Óvodák vezetője úgy fogalmazott, ismét egy rendkívüli lehetőség nyílik meg a gyerekek és az óvodapedagógusok előtt. Bízik benne, hogy ezzel a komplex programmal talán még inkább hozzá tudják segíteni az apróságokat a későbbi sportsikerek eléréséhez.

Az átadó ünnepségén a kicsiket Rubint Réka rendhagyó alakreform edzéssel mozgatta meg, majd az új sportpályán tartottak röplabdabemutatót, melyhez Ludvig Zsolt, a Magyar Röplabda Szövetseg főtitkára is csatlakozott.

További híreink

A Szalézi gimi az évzáró fénypontjaként vette át az értéktári emléklapot

Dátum: 2026. jún 22. 08:49

Hagyományos Te Deum szentmisével búcsúztatta a tanévet a Szalézi Szent Ferenc Gimnázium Kazincbarcikán. Június 19-én a Szent Család-templomban tartott évzáró szertartásnak a diákok műsora, az egyházi és gimnáziumi beszédek, valamint a közös imádkozás mellett egy különleges pillanata is volt. A tanintézmény ezen a rendezvényen vehette át Szitka Péter polgármestertől a Gimi Galéria Települési Értéktárba kerüléséért járó emléklapot.

Idén is megünnepelték a magyar úszás napját Kazincbarcikán

Dátum: 2026. jún 21. 08:00

Egész napos programokkal várták az úszás kedvelőit június 17-én, a magyar úszás napja alkalmából. A Vízi Komplexum idén először adott otthont a nagy múltú vizes napnak, ahol ajándék úszással, vízi programokkal, bemutató edzésekkel és sportos előadásokkal várták az érdeklődőket.

Élj SZER-telenül! – újra több ezer fiatalt mozgatott meg a prevenciós nap Kazincbarcikán

Dátum: 2026. jún 20. 17:24

A Don Bosco Sportközpont mellett rendezte meg idei prevenciós napját a Kazincbarcikai Rendőrkapitányság. Az Élj SZER-telenül! kampányeseményen több mint háromezer résztvevő találkozhatott látványos bemutatókkal, interaktív programokkal és a biztonságos mindennapokat segítő tanácsokkal.

Országos bajnokságokra készültek a fiatal úszók a Kazincbarcikai Vízi Komplexumban

Dátum: 2026. jún 20. 16:20

Először adott otthont a Kazincbarcikai Vízi Komplexum annak a regionális úszóedzőtábornak, amelyet a Delfin Vízisport Klub szervezett. Két héten át több egyesület különböző korcsoportos versenyzői készültek a város vízi pályáin a közelgő országos bajnokságokra. A tavalyi program sikerét idén a nagyobb szabású, professzionálisabb helyszín is tovább erősítette.

KolorTV élőben

Programajánló

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk