https://kolorline.hu/A következő idényben is aranyra vágynak

A következő idényben is aranyra vágynak

Szerző:

Béres Eszter

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Az NB II Észak-keleti csoportjának bajnoki címe után nem vállalja az NB I/B-ben való szereplést a KKSE. A csapat magja azonban a következő szezonban is együtt marad és szeretne ismét aranyérmet szerezni a bajnokságban.

Kolorfesztivál

Nagyszerű, sporttörténelmi sikert értek el a KKSE férfi kézisei azzal, hogy bajnoki aranyérmet szereztek az NB II-ben. A klub elnöke Ölschléger József arról beszélt, hogy a szezon előtt az 1-5. hely valamelyikének megszerzését tűzték ki célként. Evés közben jött meg azonban az étvágy és az idény felénél, már a dobogós hely megszerzése, sőt a bajnoki cím sem tűnt elérhetetlennek. Az erős mezőnyben végül összejött a barcikai arany, de ami még ennél is fontosabb, hogy egy jó hangulatú igazi közösséggé formálódott az együttes. Kocsis Róbert és Teremy László a szezon végén abbahagyta az aktív sportot, de a csapat gerince együtt marad és az utánpótlásból is érkeznek majd játékosok.

A klubvezető úgy fogalmazott a gárda nem vállalja az NB I/B-ben való szereplést, mert az 3-4-szeresébe kerül NB II-ben való indulásnak. A cél most az utánpótlás megerősítése, erre fektetik most a hangsúlyt. A régiós bajnokságokban az U13-as lányok második, míg az U14-es fiúk a harmadik helyen végeztek. Ezek az eredmények, valamint az a tény, hogy az egyesületnél az utánpótláscsapatok száma 12-ről 16-ra emelkedik és ez reményt adhat a jövőre nézvést. A TAO támogatás is nagy segítség, hiszen az utánpótlással is foglalkozó edzők bére mellett az eszközbeszerzést is megvalósíthatják ebből a pénzből. Ősszel tehát mind a női, mind a férfi csapat az NB II-ben szerepel és a klubvezetése szeretné, ha a hölgyek is előrelépnének a tavalyi évhez képest. A férfiaknál pedig az ismétlés a bajnoki cím megszerzése az elvárás.

További híreink

Tanulást ösztönző támogatás: több mint ezer jó tanuló kapja meg 

Dátum: 2026. ápr 06. 08:00

Továbbra is nagy népszerűségnek örvend a diákok körében Kazincbarcikán a tanulást ösztönző támogatás. A március 15-i határidőig több mint 750 kérelem érkezett be az önkormányzathoz, és 1000-nél is többen kapták meg a félévi teljesítményükért járó zsebpénzüket. A jó tanulmányi eredmények elismerésére a város idén is jelentős összeget különített el. A program a második félévben is folytatódik.

Bike Park – újra várja a kerékpárosokat Kazincbarcikán

Dátum: 2026. ápr 05. 20:47

A Barcika Park Nonprofit Kft. munkatársai befejezték a Bike Park tavaszi karbantartását, így a pálya ismét várja a kerékpározókat. A létesítményt Kazincbarcika Város Önkormányzata 2022-ben hozta létre a helyi sportolási lehetőségek bővítésére.

Érmekkel tértek haza a KVSE karatékái

Dátum: 2026. ápr 05. 08:00

Március 29-én, vasárnap Miskolcon rendezték meg a XII. Adamantin Kupa nyílt karateversenyt. A nemzetközi megmérettetésen a Kazincbarcikai Városi Sport Egyesület ifjú sportolói is részt vettek, és négy kategóriában is sikerült dobogós helyezést elérniük. 

Egy hónapon át kérvényezhető a fizetési mód megváltoztatása a Barcika Szolgnál

Dátum: 2026. ápr 04. 12:00

A távfűtéses lakásban élők április közepétől egy hónapon át jelezhetik a Barcika Szolgnak, hogy a tényleges fogyasztás alapján történő számlázást vagy az átalánydíjas fizetési lehetőséget választják a következő fűtési szezonban. A módosításra háromféleképpen van lehetőség. 

KolorTV élőben

Programajánló

Áprilisi programok Kazincbarcikán

Kazincbarcika

Kolorcity majális 2026

Kazincbarcika, Csónakázó-tó

Idővel - Kovács András Péter önálló estje

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk