https://kolorline.hu/VRCK - Új bajnoki lebonyolítási rendszerben szerepelnek

VRCK - Új bajnoki lebonyolítási rendszerben szerepelnek

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Három részből áll majd a férfi röplabdázók hazai bajnoksága a 2018/2019-es szezonban. Az alapszakaszt középszakasz, majd a rájátszás követi.

6. Kolorfesztivál

A 12 fős mezőnyt két 6-os csoportra osztották és a Vegyész RC Kazincbarcika az A csoportba került. A címvédő a tavalyi 4. helyezett Pénzügyőr, valamint a MAFC, a Pécs, a Székesfehérvár és az újonc Győr társaságában. A szezon októberben kezdődik, és oda-vissza alapon játszanak egymással a felek összesen 10 mérkőzést. Ezt követően a csoportok első három helyezettje az Extra Ligában a 4-6. helyezett pedig az NB I-ben folytatja szereplését. A csapatok magukkal viszik az addigi eredményeiket és egy újabb kört mérkőznek egymással. Ezután következik majd a rájátszás, amelynek során az Extra Ligában az első két helyen végző együttes „kiemeltként” az elődöntőbe kerül, míg a többi négy csapat csatázik a négy közé jutásért, itt két meccset kell nyerni a továbbjutásért, az elődöntő és a döntő páros mérkőzései már 3 nyert találkozóig tartanak. A Vegyész a Közép-európai Kupában is érdekelt, ahol szlovén Ljubljana és Kamnik, a horvát Zágráb, valamint az osztrák Waldviertel és a címvédő szintén osztrák Posojilnica lesz az ellenfél. A csapatok ezúttal nem tornarendszerben, hanem oda-visszavágó alapon, szerdán és szombaton mérkőznek, októbertől februárig, a pontos menetrendet várhatóan augusztus közepén alakítják ki. A VRCK így ebben a szezonban négy fronton küzd majd a minél jobb helyezésekért. A bajnokságban és a Magyar Kupában címvédőként lép pályára.  A kék--sárgák a hazai megmérettetések mellett a nemzetközi fronton, azaz a Közép-európai Kupában és a Bajnokok Ligájában is igyekeznek minél jobb teljesítményt nyújtani, és kiszolgálni népes szurkolótáborukat. A játékosok jelenleg a vezetőedző Marek Kardos által összeállított program szerint készülnek, majd augusztusban kezdetét veszi a közös munka is.

További híreink

Hullámrajt Kazincbarcikán – több mint százan vágtak neki az első vízi-futó kihívásnak

Dátum: 2026. jún 14. 17:38

Izgalmas nyári sporteseménynek adott otthont június 13-án a Kazincbarcikai Vízi Komplexum. A város első alkalommal rendezte meg a Hullámrajt elnevezésű úszó-futó kétpróbát, amelyen a legkisebbektől a senior korosztályig több mint százan álltak rajthoz. A résztvevők előbb a medencében, majd a Csónakázó-tó környékén mérték össze erejüket. A verseny egyben a 2026-os Mozgásév első állomása is volt.

Négy napig szünetel a használati melegvíz-szolgáltatás

Dátum: 2026. jún 14. 07:00

A fűtési szezon lezárását követően idén is elvégzi a távhőszolgáltatást érintő éves karbantartási munkákat a Barcika Szolg Kft. Korábban ez a folyamat hosszabb időt vett igénybe, az érintett távfűtéses lakásokban élőknek azonban most előreláthatóan négy napig kell számolniuk a használati melegvíz-szolgáltatás szünetelésével.

Aki színekkel érzékelteti a tereket — Gonda Zoltán kiállítása a Mezeyben

Dátum: 2026. jún 13. 17:20

Az „Emberben a művész, művészben az ember” című tárlatsorozat újra Kolorcityvel rímelően színpompás festményekkel telítette be a Mezey István Művészeti Központ alsó kiállítótermét. Gonda Zoltán június 9-én nyílt kiállítása várhatóan a hónap végéig lesz látható. A túlnyomóan intuitív és szürreális alkotások elütően más-más élményt nyújtanak közelről és távolról megtekintve. A 32 darabos műgyűjtemény hatása ezzel a praktikával szinte megduplázódik a látogatók számára.

Mutatjuk a gyógyszertári ügyeleti rendet 2026 második félévére

Dátum: 2026. jún 13. 13:46

Kazincbarcikán közzétették a gyógyszertárak 2026 második félévi ügyeleti rendjét. Az alábbiakban időrendi sorrendben mutatjuk, hogy az egyes hetekben melyik gyógyszertár látja el az ügyeleti feladatokat.

KolorTV élőben

Programajánló

Élj SZERtelenül!

Don Bosco Sportközpont melletti terület

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk