https://kolorline.hu/Mediterrán színházi zenés koktél a kánikulában

Mediterrán színházi zenés koktél a kánikulában

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

A Veres1 Színház hétszeres Veres Medve-díjas „Anconai szerelmesek” című előadását láthatta a nagyérdemű augusztus 4-én, szombaton este a Mezey ház udvarán, a 6. Kolorfesztivál negyedik napján.

6. Kolorfesztivál

A zenés színházi komédia a bemutatása óta eltelt húsz évben a legtöbbet  játszott vígjátéka a hazai színtársulatoknak. Az olasz vásári komédiák hangulatát ötvözi a hagyományos magyar humorral és a hetvenes évek legjobb olasz slágereivel.

Anconai szerelmesek

 

közönség

Akomédia  két óra felhőtlen szórakozás, némi erotikával, bőséges humorral és nosztalgiával fűszerezve, amolyan kulturális fröccs egy fárasztó nap után. A Veres1 Színház művészeti vezetője Zorgel Enikő így jellemezte a színdarabot:
– Különösen figyeltünk arra, hogy mind díszletben, mind pedig a szereplők kosztümjeiben ne a megszokottat kapják a nézők.”
A színdarab helyszíne egy Adria-parti kisváros terecskéje, a hatvanas-hetvenes években. Itt él Don Tomao, az eladósorba került, enyhén beszédhibás gyermekét egyedül nevelő, ám a szerelem örömeit igen kedvelő atya, könnyűvérű szobalányával, szomszédjában egy magányos panziósnővel és a vendéglátóipari szenvedéllyel megáldott kávézótulajjal. Röviden összefoglalva, szerelem-szerelem és sláger-sláger hátán...
A komédiában Tomao házvezetőnőjének, Dorinának a szerepében Fésűs Nelly volt látható, aki saját bevallása szerint imádja ezt a szerepet a komédiában:
– A csipetnyi erotika a szerepemet illetően nem is csipetnyi, hanem maga a tűz. Imádom ezt a szerepet és nagyon éltet amikor azt érzem a nézőtérről, hogy a közönség együtt él a darabbal.”

Anconai szerelmesek

Ismert és fülbemászó slágerek, tánc, gegek, erotika, poénok, kacagás, happy end. Minden, amire ezen az estén vágyott a 6. Kolorfesztivál színházi közönsége. Az „Anconai szerelmesek” kacagtatóan fordulatos, kedvesen pikáns, lefegyverzően szórakoztató. A bájos és fordulatos történet azt szolgálja, hogy együtt dúdolhassuk az olasz világslágereket.
Az örökzöld melódiák megdobogtatják a szíveket. Mégpedig annak a nézőrétegnek a szívét, amelyik saját ifjúságára emlékezik a dallamok hallatán.
A komédia dinamikus rendezése engedi érvényesülni a vérbő olasz komédiák sodrását, a talján-magyar "love-story-t"...

közönség

A nosztalgia-mese, azt mondja, amit már mindenki ismer: „a szerelem mindent legyőz", a produkcióban, amelyben zene és tánc, játék és ének mégiscsak a színház csodájáról szól, arra gondolhatunk: lám-lám, milyen szép is, ha van egy világ, legyen akár Anconában, ahol minden megoldódik, ahová az élet csak amúgy szőrmentén szüremkedik be, ahol amor omnia vincit...

közönség

További híreink

Időközi önkormányzati választás 2026. március 8-án Kazincbarcikán

Dátum: 2026. jan 30. 13:37

Kazincbarcikán 2026. március 8-án (vasárnap) időközi önkormányzati választást tartanak a 7. számú egyéni választókerületben. A terület választópolgárai ezen a napon 3 szavazókörben voksolhatnak arra, hogy ki képviselje érdekeiket Kazincbarcika Város Önkormányzatának képviselő-testületében.

Amikor a propaganda szó fegyverré válik

Dátum: 2026. jan 29. 09:00

A propaganda nemcsak akkor veszélyes, amikor működik. Hanem akkor is, amikor mindent ezzel a szóval intézünk el, amit nem akarunk végiggondolni.

Jutalom a szorgalomért – március 15-ig igényelhető a tanulást ösztönző támogatás

Dátum: 2026. jan 28. 21:54

A félévi bizonyítványok kiosztásával hivatalosan is megnyílt a lehetőség a tanulást ösztönző támogatás igénylésére Kazincbarcikán. A város évek óta pénzbeli juttatással ismeri el a jó tanulmányi eredményeket, ezzel is motiválva a diákokat a kitartó munkára és a szorgalomra. A kérelmeket március 15-ig lehet benyújtani.

Buszbaleset a Tardonai úton, személyi sérülés nélkül

Dátum: 2026. jan 28. 10:01

Egy gyerekeket szállító magániskolabusz 2026. január 28-án reggel megcsúszott és villanyoszlopnak ütközött a Tardonai úton. Személyi sérülés nem történt. A szükséges útlezárás után a forgalom egy órán belül újraindulhatott.

KolorTV élőben

Programajánló

Ugo Betti: Bűntény a Kecskeszigeten

Egressy Béni Művelődési Központ

IX. Rejtvényfejtő verseny

Egressy Béni Művelődési Központ

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk