https://kolorline.hu/Ismerd meg a tested játékos formában

Ismerd meg a tested játékos formában

Szerző:

Demeter Dia

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Testünk a csoda címmel interaktív kiállítás nyílt a Gyermekek Háza-Kézművesházban október 1-jén. A tárlat óriási népszerűségnek örvend a gyerekek és a felnőttek körében egyaránt.



Az emberi test működését vonultatja fel az a kiállítás, amelynek majd egy hétig a Gyermekek Háza-Kézművesház ad otthont. A tárlat rendkívül összetett, az óvodások és az általános iskolások játékos eszközök segítségével ismerhetik meg a szív és érrendszer, az emésztőrendszer vagy éppen az agy funkcióját, míg a felnőtteknek informatív paravánokkal készültek a szervezők.


Fotók: Kovács Loretta

Rendhagyó a kiállítás azért, mert itt igenis kötelező megfogdosni és kipróbálni az eszközöket. Lehet - többek között – folyadékot pumpálni, hogy megfelelően működjön a szív, ki lehet próbálni az érbújócskát, az izomerőt egy robotkar segítségével, el lehet pusztítani a vírusokat, de a legkisebbek gyakorolhatják a fogmosást is.





A Testünk a csoda utazó kiállítást a Játékos Tudomány Egyesület hozta el Kolorcitybe azért, hogy az érdeklődőkkel megszerettesse a természettudományt. Ez a tárlat már bejárta egész Magyarországot, mindenhol óriási sikert aratott.





Az interaktív kiállítást a Gyermekek Háza-Kézművesház munkatársai vezetik, akik az előzetes regisztrációkat figyelembe véve több mint ezer embert várnak a Mezey István Művészeti Központba. A nem mindennapi tárlat október 6-áig tekinthető meg.

További híreink

„A szabadságnak nincs többes száma” — március 15-i megemlékezés Kazincbarcikán

Dátum: 2025. márc 16. 18:30

Összetett és nagyot ható március 15-i ünnepséggel emlékezett Kazincbarcika városa az 1848-49-es forradalom és szabadságharc kirobbanására. A bizonytalan időjárás miatt a Mezey István Művészeti Központ belső terébe terelt ceremónia felvonultatott az erőteljes zeneiek mellett táncos betéteket, történészi megemlékezést és városi gyártású kisfilmet is.

„Perspektíva” Deák-diák szemmel – kiállítás és élő alkotás

Dátum: 2025. márc 16. 09:00

Március 6-án újra megtelt a Mezey István Művészeti Központ felső kiállítóterme a Deák Ferenc Technikum és Szakképző Iskola fiatal tehetségeinek változatos műveivel. A „Perspektíva” című tárlat másik fontos hívószava a kreativitás. Ennek jegyében a megnyitón a nézők szeme láttára élesben is készültek új alkotások. Az összeállítást április 3-ig tekinthetik meg az érdeklődők.

Tavasszal is csak szabályosan – a barcikai rendészek jelentik

Dátum: 2025. márc 15. 16:00

Tavasszal is városunkat szolgálják a Kazincbarcikai Önkormányzati Rendészet munkatársai. Szabályozásokkal és szükség esetén bírságokkal lépnek fel többek között és kiemelten a zöldhulladék-égetés, valamint a szabálytalanul, zöldterületre parkolás ellen.

„Nem kell okosnak lenni, ez a lényeg” — Seres László kiállítása

Dátum: 2025. márc 15. 08:58

Megnyílt az “Emberben a művész, művészben az ember” újabb kiállítássorozata a Mezey István Művészeti Központban. Seres László, a miskolci, de kalandfilmes élete hátán világpolgár festőművész hozta közénk színes absztrakt művészetének válogatott, élénk termését. Személyes üzenete is van a megtekintők számára, miszerint befogadni és élvezni kell a képeket, nem pedig magyarázatot keresni rájuk. A kiállítás március utolsó hetéig látogatható a lenti nagy kiállítóteremben.

KolorTV élőben

Programajánló

Internet Fiesta 2025

Egressy Béni Városi Könyvtár

Bóczér Adrienn fotográfus kiállítása

A Partizán Kazincbarcikán

Egressy Béni Művelődési Központ

Angyalkert Görögkatolikus Óvoda nyílt nap

Angyalkert Görögkatolikus Óvoda

Reklám

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk