Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Vegyész RC Kazincbarcika - PAOK Szaloniki BL selejtező 1. forduló első mérkőzése

Köszöntöm olvasóinkat. Megkezdődött a BL selejtező első meccse. Megszületett a sporttöténelmi első barcikai pont, de a görögök vezetnek 5-4-re.

A görög csapat egyre jobban elhúz, így 8-4-es vendég vezetésnél marek Kardosnak a Vegyész edzőjének kellett időt kérnie. Jó fogadás után sikerül pontot szereznie a Barcikának. Banai ászt üt és már csak két pont a Szaloniki előnye. Hosszú labdament végén nem ismert elveszett labdát a VRCK, de a vendégeké lett a pont. 6-9 az állás. Blázsovicsé a pont, de Páez szervát ront.Most néggyel 14-10-re vezetnek a vendégek.

16-11 az állás és Marek Kardos ismét időkéréssel próbálja felrázni tanítványait! Sajnos nem sikerül ezúttal sem jól a nyitásfogadása a VRCK-nak és a Szaloniki előnye már tetemes. Végre ismét pontot szerez a Vegyész 17-12 a vendégek javára az első játszmában. Banai nyitása nem hatékony 18-12 oda. Páez kemény nyitása után ismét a görögöké a pont és aztán megint a vendégek kapnak pontot 13-20 az állás. Az első szettben a Szalonikinek áll a zászó! A blokkról pattant ki a labda 14-21. Nem a Kazincbarcikáról szól a szett, de a kék-sárga hívek rendíthetetlenül buzdítják a kedvenceket. Elrontott PAOK nyitás után 15-22. Juhász is rosszat nyit és már csak 2 pont kell a vendégeknek a játszma megnyeréséhez.Szabó Dáviod nyitása végén a görögök szettlabdához jutnak. 16-24, de az első játszmalabdát hárítja a Barcika 17-24. Blázsovics hozta a pontot. Egy maratoni labdamenet végén nem ismert elveszett labdát a VRCK és Banai pontja 18-24-re alakítja az állást! Időt is kér Stancu a vendégek edzője. A végén a görögök voltak a nyugodtabbak és 25-18-ra hozták az első játszmát. Nincs még azonban semmi sem veszve. Érzésem szerint nyerhet itt játszmát a Vegyész. Rövid szünet és következik a második felvonás.

1-0 az állás a második szett előtt.

A játszmán belül sem kezd jól a kék-sárga csapat, mert 0-2 az állás. Németh Szabi ejtéssel szépít, 1-2. Nem sikerül blokkot hozni sajnos és 1-3 már. Blázsovics üt blokk outot és 1-re feljön a Barcika, de Németh hibája ismét két pontos vendégelőnyt jelent, sőt egy PAOK ász után már 2-5, majd gyorsan jön a hatodik görög pont és Kardos máris időt kér. A magyarázatnál több mozgást kér a szakvezető. A szlovák tréner tanácsai máris meghozták az eredményt és 3-6, de fogadásnál nem figyel a Vegyész és 3-7. Jön Banai centerpontja és 4-7 az állás. Hiába a kazincbarcikai pont, mert azonnal válaszol rá a vendég együttes. 4-8. Szoros a szett a Barcika igyekszik tartani, vagy csökkenteni a különbséget, de a görögök nem kegyelmeznek. Most 3 van közte 6-9. nem akar csökkenni a különbség igaz a görögök sem tudnak elhúzni. Németh ászával most 2-re jön fel a Kazincbarcika, nem sokon múlott, de megvan 8-10. Néemth nyit ismét, de ász nincs, van viszont görög pont és 8-11. Most ismét néggyel vezetnek a vendégek, de Blázsovics hozza magát és most 9-12 áll a táblán. Lesz-e megint felzárkózás, de Gorcsuk nem adja meg a lehetőséget, már 9-13. Sőt Szabót hárman blokkolják és egyre nehezebb a helyzet 9-14 és Kardos kér ismét időt. Blázsovics farag a hátrányból 10-14, hátha lehet még szoros a szett. Jön az újabb pont, 11-14. Egy outba kap bele a görög játékos, Szabó nyitása után már csak 2 pont a PAOK előnye és Stancu a görögök edzője kér időt. Jön fel a hazai csapat, mint a talajvíz, már csak 1 pont a hátrány. Majdnem egyenlít a VRCK, de végül 13-15. De jön Blázsovics Peti és 14-15. Megvan az egyenlítés 15-15-nél! Végre valami, ami szép barcikai oldalon, Sőt először vezet a Vegyész 16-15!!!! Jön a válasz 16-16. Marquez ront és 17-16 ide!Ismét vegyész előny. Most kellene a szurkolok még nagyobb buzdítása. Közben a PAOK egyenlít. Nincs még veszve semmi! Zűg a hajrá Vegyész RC. Görög nyitás 17-17. Megint hazai előny 18-17! Izgalémas a szett nem dőlt még el semmi, de 18-18 az állás. Már több pontot szerzett ebben a szettben a Barcika mint az elsőben most 19-18. Majdnem összejön a 2 pontos előny, de 19-19 a labdamenet vége. Hosszút nyit Marquez és 20-19! A szett hajrájához érve egyenlő: 20-20. Szabó üti be 21-20 ide! Egyre feszültebb a hangulat, mert megint egyenlít a PAOK 21-21! Sokat reklomálnak a görögök. Szabót blokkolják 21-22, de már a PAOK-nál az előny. Kellene a hazai pont, de helyette a vendég jön: 21-23. nincs könnyű helyzetben a kék-sárga csapat, de Banai szépít 22-23. Izgalom a köbön! Safranovich kiüti 23-23! Igazi dráma ez most. banai húz le egy labdát, szettlabda 24-23 a Barcikának! Stancu kér időt, mi lesz itt még! A VRCK nyithat. Egyenlítenek a görögök 24-24. PAOK nyitás de görög kézről az emelvényhez ér a labda és ismét Vegyész játszmalabda 25-24! Banai nyit, de nem sikerül visszatámadni, Hasonló a helyzet mint nem oly rég Zágrábban. Szabó üti be 26-25! Remek nyitás és jó visszatámadás a vendégek kiütik 27-25 és 1-1 már a szettállás! fantasztikus bravúr a szettrablás a korábbi BL főtáblás ellen. És még nincs vége, mi lesz itt megfizetve a folytatásban. Jön hamarosan a 3. szett.

1-1 a 3. szett előtt. Nagyot alakított a Barcika a rövidítésben. Megalkuvást nem tűrően küzd a VRCK eddig, le a kalappal a fiúk előtt! Persze a drukkerek is kitesznek magukért! Hazai ponttal indul a 3. menet 1-0! Most a VRCK-nál az előny 2-1 ilyen hazai kezdés még nem volt eddig. Fáradnak a vendégek, de így is 2-2 Marquez nyitása után. Szép támadás centerből és már 3-2 ide. Filipov üti be a 3-3-t jelentő pontot. Már a PAOK vezet 3-4, de Banai támad centerből és 4-4 az állás. Szabó előbb nyitást ront, majd javít és szélrő üt pontot 5-5. Ismét fordít a Vegyész 7-6, de jön az egyenlítés 7-7, de még a szett elején tartunk! fej-fej mellett a csapatok, egyik együttes sem tud meglépni a másiktól 8-8. Zúg a lelátóról a mindent bele.de Szabó üt antennát 9-11. Kezd elhúzni a PAOK 9-12, Marek Kardos gyorsan időt is kér. Blázsovicsra lehet számítani, 10-12. Jó sánc és már csak 1 van közte, 11-12. Jöhet az egyenklítés Juhész szervál, és a vendégek szereznek pontot 11-13. Blázsovics peti hozza a hazai pontokat, 13-14. Ő nyithat  de nincs egyenlítés, de van 13-15, vagyis 2 pontos Szaloniki előny. Most Németh hoz pontot és Páez megoldja, most egál 15-15. Mondom megvan az esély a 2-1-re. Nem sokáig örülhetett a Vegyész újból vendég előny. Blázsovics a meccs barcikai hőse, ismét egál, 16-16. Jöhetne az egy pontos hazai előny, de helyettes ismét görög vezetés 17-16. Németh pontja, majd ő nyithat és hátulról érkezve üt, 18-17 a magyaroknak. 18-18 után hosszút nyit Marquez és megint VRCK vezetés 19-18 fokozódnak az izgalmak. Megint egál, hosszú lesz ez a szett is.  Banai centerből eredményes és 20-19. Toronyai Miki jön nyitni. Rossz a nyitás 20-20. Egy hosszabb labdamenet végén rossz labdát kap Blázsovics és ront, 20-21. Banai jön ismét centerből 21-21, de ez a szám kinek lesz nyerő ebben a szettben. Egyenlőre úgy fest a Barcikának, remek a blokk 22-21 ide! Megint Banai, most ő a nyerő kettő közte 23-21, Stancu kér azonnal időt, vezetünk, ilyen végjáték során. Fantasztikus a közönség hasonló csoda van készülőben, mint korábban az Apperldorn ellen. Most 23-22, javít a PAOK. Lesz-e szettlabda? Előtte Kardos kér időt. Hosszú! 24-22 barcikai szettlabda! Meglehet a 2-1 ide, de ehhez kellene nyerni a 2 labdamenetből egyet. Az egyik nem sikerül, 24-23. Németh üti a hálóba 24-24, de nem dőlt el semmi. Aztán javít Németh Szabi és 25-24, megint szettlabda. Páez ront nyitást, 25-25. Juhász Peti is hozzászól a meccshez, 26-25. Megint egál, Németh ront szervát. 26-26. Dráma a hatodikon. Juhász Peti hozza vissza a VRCK esélyeit 27-26. De rontott szerva és 27-27, de Németh ütése után 28-27 ide! Szabó nyit, de görög pont a vége 28-28. érezni lehet itt sok minden eldőlhet, Szabó Dávid üti a pontot 29-28. Némi vita utána VRCK szerez ponto 30-28 és 2-1. Nagy esély, jöhet a 4. szett és barcikai előnnyel, hihetetlen! Bravúrközelben Szabó Dávidék!

4. szett 2-1 a VRCK javára, nem is hittem volna, de minden megtörténhet, mert nagyon akar a csapat. Jön a sorsdöntő 4. játszma.  Nem a hazai szájízek szerint kezdődik a szett, 0-3 és máris Kardos nyomja meg az időkérést jelző berendezést. jön az első hazai pont 1-3. Érzik a görögök is, hogy ha ez a játszma elmegy, akkor nehéz visszavágó elé nézhetnek. Most 1-4 az állás, sőt 1-5. Most a barcikát érzem fáradtabbnak. Milev érkezik csereként Blázsovics helyett. 2-5, Szabó nyithatm Curic szerezi a pontot, 2-6. Banai center támadása jó, majd Milev nyitása után a PAOK üt hálót és 4-6. Gorcsanyuk fejezi be az akcót így 4-7, három pont oda. Rontott vendég szerva és máris 5-8.  Nincs az a tűz most a hazaikban, de most szép pontot szerez a házigazda, 6-9. Kellett nekem itt vészmadárkodni 7-9. Páez jókat nyitott, de most ő sem segít 7-10. Filipov ront 8-10. Szoros szett lehet ez még, kezd magához térni a Kazincbarcika, azonban sokat hibáznak a Kardos legények. Szabó hoz egy jó sáncot és 10-11. Juhász nyithat. És az ellenfél hosszút üt, máris 11-11! Öldöklő küzdelem, itt egy pont, aztán meg ott és 12-12 a 4. szettben. Ne felejtsük el, ha a Barcika hozza a szettet, akkor megnyeri a meccset. Tudják ezt a görögök is 12-13, majd 12-14. Nem lesz könnyű ezt a játszmát sem megnyerni. Gyerünk fiúk, össze kell kapnotok magatokat. Milev üt, majd nyit, de centerből Akuridisz révén vendég pont 13-15. Páez ütése nem csípte a vonalat, 13-16. Banai kozmetikázza az eredményt 14-16. Nem szabad feladni ebben szettben sem, pedig most a Szaloniki áll jobban 14-17. Sőt visszaállt a 4 pontos vendég vezetés 14-18-nál, Kardos kér időt. Két órája tart már a meccs. Mindegy mi lesz a vége, de nagyot játszik a Barcika. Szabó hozza magát, 15-18. Hiba Páeznél, de aztán javít Némethet hozza játékba, aki nem hibázik 16-19. Stancu kér időt a szett hajrájában, érzi nem dőlt el a játszma sorsa. Safranovich üti be jól és 16-20. Sőt megvan a 21. vendég pont, elúszni látszik ez a szett, de hibázik a PAOK is, 17-21. Milev pontja után 18-22, Szabó nyithat. Nem lesz hazai pont 18-23. Még mindig minden lehet 19-23, de Milev hosszú nyitása után vendég szettlabdák, 19-24-nél. 19-25 a szett vége, 2-2, jöhet a mindent eldöntő 5. szett. Ez 15 pontig tart, vagy amíg meg nem lesz a kettő különbség közte. Igen,  lehet fokozni a feszültséget. Tán Szophoklész sem írt ilyen drámát! Rövid szünet és jön az 5. játszma.

Jöhet a drámai nyelven szólva ötödik felvonás. A bajnoki döntő 4. meccsén 5 játszmában nyert a Kaposvár ellen a tavalyi szezonban a VRCK. Ez jó előjel, de fáradnak a csapatok. 2-2 az állás ki nyeri a meccset, Németh ront 0-1. Sajnos nem jól kezdődik a mindent eldöntő játszma, mert 0-2.Fifikás nyitás és máris 2-2. Juhász nyit, jó a vendég ütés és 2-3. Szabó hoz pontot 3-3. Banai ellenállhatatlan 4-3, de már ide, ezt Szabó nyitása alapozta meg. Ismét Szabó nyit, ezúttal jó a vendég blokk és 4-4. Megint görög előny 4-5, de messze a vége. És újra Szabó Dávid, megint egyenlő 5-5. nyílt a csata, de eggyel mennek a vendégek, 6-7. Jön Juhásztól az egyenlítés, Páez remekelt előtt, de 7-7. Aztán a térfélcsere előtti utolsó pontot a Szaloniki szerzi 7-8. Jó Juhász blokk 8-8 máris. Megjósolhatatlan ki nyeri a meccset. Stancu a vendégek edzője kér időt. 8-9 megint a PAOK vezet. Jó vendég sánc 8-10, Kardos érzi is a veszélyt, időt kér a Barcika edzője. Nagyon kell a barcikai pont, melyet Blázsovics hoz 9-10. Kell egy újabb pont és az egyenlítés, Lubos Macko jön nyitni, de a pontot a vendégek hozzák 9-11. Szabó hozza közelebb a Barcikát, 10-11, most kellene egyenlíteni, de megint két pont oda és 10-12. Outot fogott a magyar liberó, kár érte. nem adja fel a Barcika, miért is adná, Németh 11-12. Blázsovics hosszút nyit 11-13 és kihasználja Kardos a második időkérési lehetőségét. Most vagy soha, mindent bele kell adni a VRCK-nak! Kell a hazai pont vendég nyitás után, szabálytalan érintés és 12-13 most. Magyar nyitás következik, Banai Mátétól Gorcsanyin üt outot, 13-13, izgalom a nyolcadikon. Stancu is kikéri második idejét.  Egyik csapat meccslabdához jut, jó volna, ha ez a Kazincbarcika volna. 13-13 és újra Banai. Szabó ütése kicsúszik nem ért blokkot 13-14 és meccslabda a görögöknél. Blázsovicsot takarják be 13-15 és 2-3. Kár a végéért, de le a kalappal a Barcika előtt. Két játszmát sikerült nyerni a görögök ellen. Ha megmarad a barcikai harcikedv Szalonikiben is, akkor talán ott is van esélye. Vegyész RC Kazincbarcika - PAOK Szaloniki 2-3 ( -18, 25, 28, -19, -13) visszavágó Szalonikiben október 17-én, de előtte október 13-án a MAFC ellen is idegenben léppályára a Vegyész. majd október 21-én vasárnap a Közép-európai Kupában a horvát Kamnik ellen szerepel a Kardos csapat.

Köszönjük a figyelmüket.

Szabó Dávid értékelésében elmondta, csapatként játszottak, kicsin múlott és a második meccsre idegenbe is nyerni utaznak. Az elő szettben a BL játékot meg kellett még szokni, szépen röplabdáztak, javítják a hibákat és van esély a visszavágón. A szurkolók a Himnuszt énekelték el a szurkolók, így köszönték meg a csapat harcos játékát. Szabó Dávid meg is köszönte a drukkerek biztatását. Blázsovics Péter szerint taktikailag felkészült a csapat és a visszavágón is nyerni szeretne a VRCK.