Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

A Haza-Húzó Íjász SE október 6-án rendezte a Bükk Kupa III. fordulóját a Miskolc határában található Király hegyen.

A megnyitón először megünnepelték a közelmúltban lezajlott két világbajnokságon és a Nomád Világjátékokon érmet szerző íjászokat, majd a megnyitót követően egyperces néma csenddel emlékezett meg a több mint 130 íjász az aradi vértanúkról.

A Bükk Kupa sorozatban már jól megszokott 3D-s 20 célos pályát kellett teljesíteni az indulóknak, melynek nyomvonala nem volt hosszú, de a terepviszonyok és az őszi erdőben néhol játékosan megtörő napsugarak nehezítették a versenyzők dolgát.

A Kazincbarcikai Íjász Egyesületet 15 versenyzővel indult a megmérettetésen, ahol sok éremmel, valamint előkelő helyezéssel zárták a napot.

Aranyérmet szerzett: Lisztes Kincső Emese, Nagy Emese, Borga Hella, ifj. Nagy Zoltán, Lisztes Csanád István

16. helyen végzett: Miklós Ferenc

A verseny egyben a 2018. évi Bükk Kupa zárófordulója is volt, ezért az eredményhirdetés után egy összesített kupasorozat eredményhirdetést is tartottak, ahol az első három helyezett az összesített eredmények alapján kupát kapott.

A Kazincbarcikai Íjász Egyesület tagjai ismét szép helyezésekkel gazdagodtak:

1. hely: Lisztes Kincső Emese, Nagy Emese, Borga Hella, Elek Vanda, Miklós Máté Bendegúz, ifj. Nagy Zoltán, Lisztes Csanád István

2. hely: Tóth Róbert

4. hely: Nagy Zoltánné, Miklósné Stér Anita, Kolozsvári Zsolt

5. hely: Borga András