https://kolorline.hu/A Csákvár elleni kudarc után Győrben javítana a KBSC

A Csákvár elleni kudarc után Győrben javítana a KBSC

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

A Kazincbarcika a labdarúgó NB II Merkantil Bank Liga hétvégi fordulójában Győrben lép pályára. Gálhidi György tanítványai a Csákvár elleni hazai vereség után javítani szeretnének.

 

A bajnoki szünetben volt idő a regenerálódásra, hiszen az utóbbi időszakban a hétközi bajnokik és a kupa mérkőzés miatt szerda-vasárnap ritmusban játszottak a kék-sárgák. A KBSC a legutóbbi Csákvár elleni hazai vereség után is megtartotta a bajnokságban a 6. helyet. A Magyar Kupától való búcsú sem törte meg a barcikai együttest, mert így teljes mellszélességgel koncentrálhatnak a bajnoki szereplésre. Somodiék következő fellépése idegenben lesz, méghozzá az NB I-be vágyó Győr otthonában. A kisalföldi együttes a táblázaton a Kazincbarcikától 3 ponttal lemaradva 26 egységgel a 10. helyen áll. A zöld-fehérek még nem adták fel feljutási reményüket, de hátrányuk a jelenleg 2., még NB I-t érő helytől 12 pont. A győriek legutóbbi 5 mérkőzésükön 7 pontot szereztek, legyőzték 2-0-ra a Soroksárt és 1-0-ra a Balmazújvárost. A dunántúli együttes 2-2-es döntetlen eredményt ért el a Vác ellen és a Gyirmóttól 2-1-re a Dorogtól 4-3-ra kapott ki.

A KBSC esetében a legutóbbi 5. forduló mérlege sokkal kedvezőbb. A kék-sárgák ugyan 3-2-es vereséget szenvedtek a Csákvártól, de 5-1-re nyertek Siófokon, hazai pályán 2-1-re nyertek a Vasas ellen, és ugyanilyen arányban győztek a Monor ellen idegenben is. Kanaloséknak egy döntetlenjük is volt a legutóbbi bajnoki mérkőzések során a Zalaegerszeg ellen értek el 1-1-es eredményt, így összesen 10 pontot gyűjtöttek be.

A győrieknél Tajthy Tamás begyűjtötte 5. sárgalapját a legutóbbi fordulóban, így ő nem áll Király József vezetőedző rendelkezésére. A Kazincbarcikánál eltiltott játékos ugyan nincs, de kérdéses, hogy a sérültek állapota mennyire javul vasárnapig. Gálhidi György ennek függvényében dönt arról kik veszik fel a harcot a Győr otthonában. A Kazincbarcika győri fellépésére november 25-én vasárnap délután 1 órától kerül sor az ETO Stadionban.

További híreink

BMX és Roller Jam a KolorPlatzon: Extrém sport, közösség, élmény!

Dátum: 2025. jún 27. 19:13

Június végén ismét felpezsdült a KolorPlatz, amikor 16 lelkes résztvevő vette birtokba a pályát a leglátványosabb BMX- és rollertrükkök bemutatására. A nemcsak a sportágak szerelmeseinek szóló rendezvény minden korosztálynak izgalmas programokat kínált. A legfiatalabb induló mindössze 7 éves volt, ami jól mutatja, hogy az extrém sportok már a legkisebbeket is magukkal ragadják.

Ivókutak és árnyékos pihenők — komfortos játszóterek Kazincbarcikán

Dátum: 2025. jún 27. 09:00

Kazincbarcika városvezetése évek óta kiemelt figyelmet fordít a közterek fejlesztésére, különösen a kisgyerekes családok kényelmére és biztonságára. A nyári hőségben különösen fontos a friss ivóvíz elérhetősége, ezért a város több pontján ivókutakat telepítettek, amelyek nemcsak a játszótereken, hanem más közterületeken is biztosítják a felfrissülés lehetőségét. Ezért is volt meglepetés, amikor május végén a Városvédők előálltak ezzel az „ötlettel”, amiről azonnal kiderült, hogy Kazincbarcika városa már megvalósította, és folyamatosan bővíti az ivókutak sorát.

„Hókuszpókusz, avagy a mindennapok csodái” – tehetséggondozó program zárult a Dózsában

Dátum: 2025. jún 26. 15:00

Ünnepélyes zárprogrammal ért véget a Dózsa György Tagiskola: „Hókuszpókusz, avagy a mindennapok csodái” elnevezésű komplex tehetséggondozó programja. Az eseményen a tanulók projektmunkáiból kiállítás is nyílt, amely a tehetséggondozás eredményeit mutatta be a szülők, a pedagógusok és a helyi közösség számára.

Szuper sportoló versenyt tartott a Kazinczy Ferenc Tagiskola

Dátum: 2025. jún 26. 08:00

Már dicső hagyománynak áldozott a Kazinczy Ferenc Tagiskola az éves Szuper sportoló verseny 2025-ös megrendezésével. A kifejezetten az iskola tehetséges sportolóit felvonultató és köztük a legügyesebbet kereső sportprogram az eredményes tanév utolsó büszke sporteseménye volt.

KolorTV élőben

Programajánló

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk