https://kolorline.hu/Elmaradt a Vegyész csoda

Elmaradt a Vegyész csoda

Szerző:

Jóbi Attila

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

A férfi röplabda CEV kupában a legjobb 16 közé jutás volt a tét a Vegyész RC Kazincbarcika számára. A kék-sárgáknak nem sikerült a továbbjutás, hiszen a cseh Kladno 3-2-re győzött Kazincbarcikán.

Bravúrra készült a Barcika a Kladno ellen a CEV kupa visszavágóján. A magyar együttes idegenben 3-1-re kapott ki, így a továbbjutáshoz a 3-0-s, vagy 3-1-es siker mellett az úgynevezett „aranyszettet” is meg kellett nyerniük. A hazai szurkolók igazán kitettek magukért, hiszen remek hangulatot teremtettek a csarnokban. Ennek ellenére nem kezdett jól a magyar bajnok, hiszen a csehek 9-6-ra elhúztak. Marek Kardos ekkor időt kért, de a játszma során állandósult a 3 pontos cseh vezetés. Sok hiba jellemezte ekkor a vendéglátók játékát, így nem is csoda, ha a hazai tréner 9-15-ös állásnál újból időt kért. Azonban ez sem segített, mert a Kladno remek játéka nem lankadt és a VRCK-nak blokkban nem sikerült az elvárásoknak megfelelő teljesítményt nyújtania. A vendégek az első felvonást 25-18-ra nyerték. A folytatásban összekapta magát a kék-sárga együttes és remek hármas blokkjainak köszönhetően 6-5-re vezetett is. A szett során fej-fej mellett haladtak a felek, egyik csapat sem tudott meglépni riválisától. A hajrához érve 23-23 után a barcikaiak szereztek pontot és jutottak játszmalabdához. Az eséllyel azonban nem tudott élni a hazai együttes, így fokozódtak az izgalmak. A cseh együttes többször is szettlabdához jutott, mely közül a harmadikat értékesítette is, 28-26-ra megnyerve a szettet. A Kladno ezzel el is döntötte a továbbjutás sorsát. A szabályok szerint ugyanis a Kladno így összesítésben már 4 pontot szerzett és a VRCK szerencsés esetben is legfeljebb 2 pontot szerezhetett volna.

Fotó: VRCK Weboldala 

A hazai drukkerek lendülete is lankadni látszott a harmadik szakaszban, de barcikai játékosok azonban remekeltek és 6-3-ra vezettek. A folytatásban 11-9-nél a csehek, de pár perccel később 14-12-nél már Szabó Dávidék álltak jobban. A hajrához érve izgalmasan alakult a periódus, mert 24-23-nál a vendégeknek volt meccslabdájuk, de a hazaiak lelkesedésből jelesre vizsgáztak, fordítottak és 27-25-re megnyerték a játszmát. A negyedik felvonás elején beragadt a Vegyész és 4-7-nél Kardos edző élt az időkérés eszközével. A hazai tréner szavai hasznosnak bizonyultak, mert fordított csapata. Szabó és Németh ekkor nagyszerűen játszott és szorgalmasan termelte a pontokat. 21-16-nál időt kért a vendég tréner, de 24-17-nél már eldőlt a szett. A végén még felzárkózott 24-20-ra a cseh csapat, de a szett így is a házigazdáké lett 25-20 arányban.

Következhetett a mindent eldöntő ötödik felvonás, ahol a barcikai röplabda becsületéért a győzelemért harcoltak a kék-sárgák. A barcikai alakulat azonban hiába vezetett két ponttal 3-1-nél és 9-7-nél a vendégeknek sikerült az egyenlítés, majd a fordítás. A hajrához érve 12-14-nél jutott meccslabdákhoz a Kladno, melyek közül az elsőt még hárította a VRCK, de a másodiknál Milev hibázott, így 15-13-ra a cseheké lett a játszma. A Kladno így 3-2-re győzött Kazincbarcikán és 5-1-es pontaránnyal jutott a CEV kupa nyolcaddöntőjébe. A VRCK ezzel befejezte ebben a sorozatban nemzetközi szereplését. A kék-sárgákra december 9-én délután 4 órától hazai bajnoki mérkőzés vár a Székesfehérvár ellen.

További híreink

Még marad a nyárból: öt új dallal folytatódik a Vízijáték-show

Dátum: 2026. aug 26. 14:19

Lassan véget ér a nyár, a kazincbarcikai Vízijáték-show azonban még nem búcsúzik. A főtér egyik legnépszerűbb esti programja augusztus 28. és szeptember 6. között minden nap várja a közönséget, ezt követően pedig – amíg az időjárás engedi – pénteken, szombaton és vasárnap folytatódnak a zenés, fényekkel kísért vízi show-k. A repertoár is megújul: augusztus végén öt új dal kerül a programba.

Új tanév, új kihívások – felkészülten várják a gyerekeket Kazincbarcika iskoláiban

Dátum: 2026. aug 26. 13:00

Kazincbarcikán a tankerület által fenntartott intézményekben több mint 2400 diák kezdi meg a 2026/2027-es tanévet. A nyári karbantartások mellett szakmai és gyermekközpontú változásokra is készültek az iskolákban: átalakul a kompetenciamérés rendszere, folytatódnak a nyelvi fejlesztések, a Kazinczy Tagiskolában pedig új koncepciót kap a sportiskolai tehetséggondozás. Kazincbarcika önkormányzata idén is tanszercsomagokkal segíti az általános iskolások tanévkezdését.

Két külön ügy: mit épít a BorsodChem, és mire készül az önkormányzat?

Dátum: 2026. aug 24. 16:09

Az elmúlt időszakban egyre több, félreértésre okot adó információ jelent meg a közösségi médiában a BorsodChem kazincbarcikai beruházásáról és az önkormányzat által előkészített új ipari területről. A két folyamat több helyen összemosódik, holott jelenlegi állás szerint két külön ügyről van szó. Az egyik a BorsodChem saját gyártelepén megvalósuló LFP-katódanyag-gyártó beruházása, a másik Kazincbarcika ipari parkjának területi fejlesztése. Összegyűjtöttük, mit lehet jelenleg biztosan tudni a két projektről.

Deniz és T. Danny koncertjével búcsúzott a XII. Kolorfesztivál

Dátum: 2026. aug 24. 15:05

Hat összetett és tartalmas nap után 2026. augusztus 22-én, szombaton éjjel elköszönt a XII. Kolorfesztivál. Az utolsó felvonás a mindennapos és visszatérő kedvencek, például a csónakázás, a vidámpark és az arcfestés mellett különösen változatos autókiállítást, valamint Deniz és T. Danny nagyot szóló koncertjét tartogatta a fesztiválozóknak.

KolorTV élőben

Programajánló

BorsodChem Kolorfutás Night 2026

Kazincbarcika

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk