https://kolorline.hu/Idén is körömből itták a pálinkát Kazincbarcikán

Idén is körömből itták a pálinkát Kazincbarcikán

Szerző:

Bartók Nándor

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Hagyományos disznóvágást rendezett a Felsőbarcikáért Alapítvány február 24-én a Táncsics Mihály Művelődési Ház udvarán. A jó hangulatú rendezvényt zenés mulatság zárta.

A program reggel nyolc órakor kezdődött, amikor egy több mint száznyolcvan kilós sertést dolgoztak fel a helyiek. A programon Szitka Péter polgármester, Klimon István alpolgármester, valamint Pásztor László, önkormányzati képviselő is részt vett.


Fotók: Pálinkó Gábor

A jószág perzselése közben a szervezők és a vendégek, mint minden évben, idén is megtartották több éves szokásukat és körömből fogyasztották a pálinkát. Az állat húsából a délelőtt során levest, hurkát, kolbászt és töltött káposztát készítettek a felső-barcikaiak.

Hazag Mihály, a Felsőbarcikáért Alapítvány kuratóriumának elnöke az előző évek hagyományának folytatásaként, idén is az állat körméből készített füzérrel ajándékozott meg egy városvezetőt, aki ebben az esztendőben Klimon István alpolgármester volt.

Az egész napos nehéz munka és az igazi falusi hangulatú disznótor megünneplésére pedig este egy zenés mulatságot is tartottak a résztvevők.

További híreink

Létvágy — Lévai Ádám vizuális és verbális egységének grafikai kiállítása a Mezeyben

Dátum: 2026. márc 15. 09:41

A szó legjobb értelmében régimódi, mégis extravagáns grafikus, Lévai Ádám hozta el válogatott műveit Kazincbarcikára a festői Tatáról. A már önmagában is beszédes nevű Létvágy című tárlaton nem kevesebb mint 53 bravúros alkotás sorakozott fel március 13-án. A Mezey István Művészeti Központban látható, egyszerre figurális és elvont gyűjtemény még legalább egy hónapig lesz lát(ogat)ható az „Emberben a művész, művészben az ember” kiállítássorozat keretében.

„Se zsebkendő, se bugyi” – A bolond lány Kazincbarcikán

Dátum: 2026. márc 14. 19:11

Az új kazincbarcikai színházi évad harmadik előadását láthatta néhány napja a közönség. A salgótarjáni Zenthe Ferenc Színház visszajáró társulata ezúttal Marcel Achard: A bolond lány című pikáns bűnügyi vígjátékát hozta el az Egressy Béni Művelődési Központ színpadára.

Pátrovics Géza a Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetést kapta

Dátum: 2026. márc 13. 14:13

Rangos állami kitüntetésben részesült március 13-án Pátrovics Géza: Magyarország köztársasági elnöke a Magyar Arany Érdemkereszt díjat adományozta a többszörös masters világ- és Európa-bajnok súlyemelőnek, a Kazincbarcikai VSE súlyemelő-szakosztálya vezetőedzőjének.

Barcika hazavár – Verebélyi Diána képzőművész látogatott el szülővárosába

Dátum: 2026. márc 12. 19:05

Az Összefogással Barcikáért Egyesület március 11-én Verebélyi Diána képzőművészt látta vendégül a GinGin Art Caféban rendezett pódiumbeszélgetésen. A kazincbarcikai születésű művész beszélt helyi gyökereiről, pályafutása kezdetéről, a szakmai fejlődéséről és legemlékezetesebb kiállításairól is.

KolorTV élőben

Programajánló

Foltvarró kiállítás - Ganyu Sándorné tárlata

Mezey István Művészeti Központ

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk