https://kolorline.hu/Nagy fölénnyel győzött a Vegyész

Nagy fölénnyel győzött a Vegyész

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

A kecskeméti siker után hazai pályán játszott bajnokit a Vegyész RC Kazincbarcika. A kék-sárgák fölényes győzelmet arattak a Debrecen ellen.


Fotók:vrck.hu

A kecskeméti bravúr után nem volt kérdés, hogy a DEAC elleni hazai találkozót simán hozza Marek Kardos együttese. A barcikaiaknál ezúttal sem lehetett ott a keretben Blázsovics és Banai, sőt a Vegyész trénere Szabót és Páezt sem jelölte a kezdő hatosba. A házigazdák azonban nélkülük is remekeltek és az első szettben 10-6-ra elhúztak. Nem sokkal ezután időt kért a vendégek edzője, de a Kazincbarcika tovább növelte előnyét. A játszma hajrájában túl hamar dőlt hátra a vendéglátó és a DEAC 22-18-ra felzárkózott. Innentől kezdve azonban nem volt mese, mert Gebhardt Norbert vezetésével 25-19-re hozta a szakaszt a Kazincbarcika.

A második felvonást még lendületesebben kezdték Milevék, és a hajdúságiak itt már nem tudták szorossá tenni az állást. A játszma derekán 18-9-nél is 22-9-nél is időt kért Fodor Antal, de tanácsai hiábavalónak bizonyultak. Ebben a szakaszban ugyanis a VRCK 25-9-re győzött.

A folytatásban egy 7-1-es villámrajttal kezdték a házigazdák a harmadik játszmát, és a szurkolók boldogan biztatták a kedvenceket, akik meg is hálálták a bizalmat. A Debrecen hitehagyottan röplabdázott a Barcika viszont sorra szerezte a szebbnél szebb pontokat. Árva és Gebhardt megállíthatatlan volt és 20-3-nál érződött, hogy ezt a szettet nagy különbséggel nyeri a kék-sárga együttes. A végén 25-4-re hozták az etapot Toronyaiék, és 1 óra alatt 3-0-ra a mérkőzést is megnyerték. A következő fordulóban február 27-én, szerdán Kaposvárra látogat a Vegyész, majd március 3-án a MAFC otthonában lép pályára.

Szerző: Brézai Zoltán

További híreink

Ünnepélyes búcsú a Don Bosco Sportközpontban – 56 diák ballagott el

Dátum: 2026. jún 06. 14:58

Ötvenhat végzős diák búcsúzott el június 5-én a Don Bosco Sportközpontban. A tanulók valamennyien sikeresen szakmai bizonyítványt szereztek, közülük hatan pedig az érettségi felé tettek újabb fontos lépést. Az ünnepség a lezárás és az elért eredmények elismerése mellett a továbblépésről is szólt.

Gulliver a törpék országában – néma táncszínház varázsolta el a gyerekeket Barcikán

Dátum: 2026. jún 05. 16:08

Újabb ingyenesen látogatható kulturális élményt hozott Kazincbarcikára a Petőfi Kulturális Program május 29-én. Ezúttal a családokat várták az Egressy Béni Művelődési Központba a Gulliver a törpék országában című táncszínházi előadásra, amelyre díjmentesen lehetett regisztrálni. Városunk a turné idei évadának mindössze 11 állomása közé került be.

Második alkalommal egyeztetett Kazincbarcika polgármestere és a térség országgyűlési képviselője

Dátum: 2026. jún 04. 18:25

Június 4-én ismét egyeztetést tartott Szitka Péter, Kazincbarcika polgármestere és Hatala-Orosz Csaba, a térség országgyűlési képviselője. A találkozón több, a város jelenét és jövőjét érintő kérdés is napirendre került. Az egyeztetésről mindkét fél részletes beszámolót tett közzé a közösségi médiában.

A város konyhája ismét kitárta kapuit – Nyílt nap a Barcika Prímánál

Dátum: 2026. jún 04. 07:05

A Szent György Görögkatolikus Általános Iskola és a Berentei Általános Iskola után ezúttal a Tompa Mihály Református Általános Iskola pedagógusait és szülőit látta vendégül nyílt napján a Barcika Príma Kft. 

KolorTV élőben

Programajánló

Gonda Zoltán festőművész kiállítása - Emberben a művész, művészben az ember

Mezey István Művészeti Központ

Élj SZERtelenül!

Don Bosco Sportközpont melletti terület

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk