https://kolorline.hu/45 éves a Kazincbarcikai VSE súlyemelő szakosztálya

45 éves a Kazincbarcikai VSE súlyemelő szakosztálya

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Idén 45 éves a kazincbarcikai súlyemelés, a jubileumi évforduló kapcsán a súlyemelő szakosztály ünnepséget tartott március 22-én a Hotel BorsodChemben.

A születésnap kapcsán Pátrovics Géza találkozót szervezett azoknak a sportolóknak, akik az elmúlt időszakban versenyzőként a szakosztályt erősítették.

Az ünnepi találkozón Pátrovics Géza köszöntötte a megjelent vendégeket, akik közt Szitka Péter Kazincbarcika polgármestere, Takács Mária a Magyar Súlyemelő Szövetség főtitkára, valamint Ráki Henrietta volt profi súlyemelő is jelen volt.


Fotók: Zele Tímea

A Masters Súlyemelő Világbajnok Pátrovics Géza visszatekintett az elmúlt 45 évre, miszerint 1974. február 13-án alakult meg a KVSE súlyemelő szakosztálya, aminek akkor Mohos Gábor volt a vezetője, az első edzője pedig Papp László. A szakosztály vezetője több versenyzőt is kiemelt beszédében, akik nagy szerepet töltenek, vagy pedig töltöttek be az utánpótlásban, vagy pedig a felnőtt versenyzők között, így Ráki Henrietta, Beiszer Tibor, Sánta Péter, Holló Szilárd nagyon sokat tettek azért, hogy ismert és elismert egyesület legyen a súlyememlő szakosztály Kazincbarcikán. Pátrovics Géza külön kiemelte, büszke arra, hogy 2007-ben Masters VB-nek adott helyet Kazincbarcika, illetve ezen kívül két Masters EB-t és négy BorsodChem világ-kupát is rendeztek.

A rövid visszatekintő után Szitka Péter köszöntötte a vendégeket, aki kiemelte, hogy Kazincbarcika nagyon sokat köszönhet Pátrovics Gézának és a helyi súlyemelésnek, valamint hozzátette, a jövőben méltó helyet kell kapnia a szakosztálynak. Takács Mária a Magyar Súlyemelő Szövetség főtitkára a Kolorline-nak elárulta, aktív versenyzőként mindig is szeretett Kazincbarcikára járni, hiszen a helyi versenyek megszervezését és lebonyolítását profi módon végezték a szervezők. Az ünnepi összejövetel, vacsorával és kötetlen beszélgetéssel zárult.

További híreink

Egyszerre két diákpolgármester helyettesíthette Szitka Pétert

Dátum: 2026. jún 17. 15:31

„Holtversennyel” zárult Kazincbarcika 2026-os hagyományos diákpolgármester-választása. A jelöltek közül két győztest hirdettek, így Rozgonyi Milán és Palkó Áron is átvehette a város egy-egy kulcsát egy napra. A két végzős fiatal betekinthetett az önkormányzat és cégeinek működésébe, részt vett városvezetői programokon, valamint közelebbről is megismerhette Kazincbarcika működését.

Megkezdődött a felgyújtott kínai sárkányszobor bontása Kazincbarcikán

Dátum: 2026. jún 17. 11:50

A Szőke Gábor Miklós szobrászművész által készített alkotás január 1-jén szándékos gyújtogatás következtében súlyosan megrongálódott. A művész munkatársai június 17-én a szobor megmaradt elemeinek szétszerelését kezdték meg, a tervek szerint pedig a következő héten a teljes vázszerkezetet is elszállítják.

Kazincbarcikai dobogósok az Országos Strandkézilabda Diákolimpián

Dátum: 2026. jún 16. 15:00

Két dobogós helyezést és egy top 10-es eredményt értek el a kazincbarcikai diákok az Országos Strandkézilabda Diákolimpia június 6. és 9. között Salgótarjánban rendezett döntőjében. A Pollack Mihály Általános Iskola lánycsapata országos bajnoki címet szerzett, a Szent György Görögkatolikus Általános Iskola fiúegyüttese bronzérmes lett, míg a Szalézi Szent Ferenc Gimnázium csapata a 9. helyen zárt.

Elindul a nyár Kazincbarcikán – pénteken újra életre kelnek a szökőkutak és a vízijáték-show

Dátum: 2026. jún 16. 11:10

Június 19-én (pénteken), az utolsó tanítási napon ismét elindulnak Kazincbarcika közkedvelt vizes látványelemei. Délben megnyílnak a város szökőkútjai, este pedig kezdetét veszi a Fő téri vízijáték-show idei szezonja is.

KolorTV élőben

Programajánló

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk