https://kolorline.hu/Színes város gyermeki szemmel

Színes város gyermeki szemmel

Szerző:

Bartók Nándor

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

„Az én városom” címmel nyílt kiállítás április 24-én az Egressy Béni Művelődési Központban. Az eseményt a Kazincbarcikai Összevont Óvodák a város 65. születésnapja alkalmából rendezett programsorozat részeként hozták létre.

A város február elsején ünnepelte 65. évfordulóját, így egész éves programsorozat várja a Kazincbarcikaiakat 2019-ben. Ennek kapcsán nyílt kiállítás a Kazincbarcikai Összevont Óvodák gyermekeinek remekműveiből április 24-én délután 16.00 órától az Egressy Béni Művelődési Központban.

A rendezvény egy óvodások által előadott dalcsokorral vette kezdetét, amit Szitka Péter Polgármester és Klimon István alpolgármester köszöntője követett. A polgármester gratulált a gyermekek munkáihoz és örömét fejezte ki, hogy ilyen szép számmal készültek a várossal kapcsolatos alkotások. Ezután külön gratulált a kiállítás központi alakjaként szolgáló unikorniscsikó alkotóinak, amely a körforgalomban lévő szobor kicsiny mása. A kiscsikó megálmodója Gálik Valentinné, a vizuális munkaközösség vezetője, életre hívója pedig a Nefelejcs Tagóvoda munkatársa, Broda Zsolt volt.


Fotók: Kovács Loretta

A vizuális munkaközösség ötletének köszönhetően a kiállított művek között rengeteg sík és térbeli kreációt csodálhatnak meg az érdeklődők. Az alkotások központi témája természetesen Kazincbarcika, így rengeteg maketten és rajzon fellelhető a színes város szellemisége. A gyerekeket a pedagógusok több alkalommal is elvitték kirándulni, ahol a kicsik megcsodálhatták KolorCity nevezetességeit és szépségeit. A városi szobrok és festmények rengeteget segítettek a csoportokban a kreativitás szabadon eresztéséhez.

A több mint 200 művet zsűribizottság is értékelte, a kiállítás alkalmával pedig díjazta is, így a kicsik különböző értékes ajándékcsomagokban részesültek.

Az alkotások során törekedtek rá, hogy minél több újrahasznosított anyagot használjanak fel, ezzel is hirdetve a természet megóvásának üzenetét, tudtuk meg Gálik Valentinné óvodapedagógustól.

A megnyitó végéhez érkezve dr. Illés Pálné, a Kazincbarcikai Összevont Óvodák volt vezetője mondott beszédet melyben gratulált a gyerekeknek és megosztotta gondolatait arról, hogy milyen szerencsések azok az emberek, akik Kazincbarcikán, ebben a szép és fejlődő városban élhetnek. Ezt követően pedig hivatalosan is megnyitotta a kiállítást.

Az érdeklődőket a Művelődési Központ mellett még az óvodákban is várják a több mint 60 gyermek által elkészített színesebbnél színesebb kiállítási anyagok. Az Egressy Béni Művelődési Központban található tárlatot pedig minden hétköznap 10.00 és 18.00 óra között tekinthetik meg május 10-ig.

További híreink

Kazincbarcikán találkoztak a B4-ek polgármesterei

Dátum: 2026. máj 12. 20:41

Május 11-én Kazincbarcikán tartotta idei találkozóját a B4-ek társasága, vagyis Encs, Kazincbarcika, Ózd és Tiszaújváros polgármesterei. A négy település vezetői 2020 óta rendszeresen egyeztetnek egymással az önkormányzatokat érintő kihívásokról, fejlesztésekről és tapasztalatokról.

Nemzetközi versenyen szerepeltek a KVSE fiatal birkózói

Dátum: 2026. máj 11. 21:16

A Kazincbarcikai VSE birkózószakosztályának versenyzői május 9-én a szlovákiai Sninában megrendezett VIII. Ján Židzik Nemzetközi Emlékversenyen léptek szőnyegre.

Több városrészben is tervezett áramszünet lesz Kazincbarcikán

Dátum: 2026. máj 10. 13:37

Az MVM Émász Áramhálózati Kft. tájékoztatása szerint hálózati karbantartási munkák miatt 2026. május 18. (hétfő) és május 22. (péntek) között Kazincbarcika több pontján is áramszünet várható. Az érintett lakókat, intézményeket és vállalkozásokat arra kérik, hogy időben készüljenek fel a szolgáltatás szünetelésére.

Befektetőt keres az önkormányzat a Hámán Kató utcai ingatlanra

Dátum: 2026. máj 10. 07:25

Kazincbarcikán új szakaszába léphet a Hámán Kató utca rehabilitációja. A képviselő-testület márciusban döntött arról, hogy versenytárgyalást ír ki a Hámán Kató utca 10–12. szám alatti önkormányzati ingatlan értékesítésére. A városvezetés olyan befektetőt szeretne találni, aki felújítja az épületet, és hosszú távon is rendezett lakókörnyezetet alakít ki a területen.

KolorTV élőben

Programajánló

Egy apa és lánya közös alkotói találkozása

Mezey István Művészeti Központ

Scapin furfangjai

Egressy Béni Művelődési Központ

Vidám gyermeknapok a könyvtárban

Egressy Béni Városi Könyvtár

Gulliver a törpék országában — mesés táncshow

Egressy Béni Művelődési Központ

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk