https://kolorline.hu/Kalandra fel!

Kalandra fel!

Szerző:

Kovács Loretta

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Ismerd meg Kazincbarcika játszótereit

Kerékpárosok vették birtokba a játszótereket és a kerékpárutakat, hiszen május 17-én Kazincbarcikán, Játszótéri kalandtúra elnevezéssel, vehettek részt a mozogni vágyó fiatalok és szüleik a városi programon. A rendezvény célja a mozgás, a játszóterek megismertetése, ahol sportfeladatokkal és versenyzéssel mérették meg magukat a kalandtúrázni vágyók.

Fotók: Kovács Loretta

Viszoczky Sándor, a Barcika Art Kft. sportszakmai igazgató-helyettese kérdésünkre elmondta, a legfontosabb feladat a gyerekek tudatos, egészséges életmódra nevelése és a sport iránti szeretet kialakítás a mindennapi életben. Fontos megmutatni és felhívni a fiatalok figyelmét, milyen lehetőségeik vannak a játszótereken.

A programon alsó és felsőosztályos diákok, szüleik, pedagógusaik vettek részt.

A túra első állomása a Csónakázó -tó volt, ahol Kovács László önkormányzati tanácsadó és a Barcika Art Kft. sportszervező munkatársai köszöntötték a megjelenteket. A kijelölt játszótereken több sportklub is képviseltette magát, így az állomásokon tartalmas feladatokkal várták a sportolók a fiatalokat.

A gyerekek megismerkedhettek az íjászattal, kipróbálhatták magukat duatlont versenyzőként is, ahol a kijelölt útvonalon futásban majd keréképáron kellett a távot teljesíteni. Volt lehetőség labdajátékra, sorversenyre, célbarúgásra, majd ezt követte egy kis csokikeresés.

Tovább kerékpározva megismerkedhettek a jégkorong alapjaival és egy feladat részeként magukra is ölthették a bevállalósok a speciális öltözetet.

Aki kedvet kapott a folytatáshoz vagy épp nem tudott részt venni az eseményen ne csüggedjen, hiszen május 26-án gyermeknapon, ismét Játszótéri kalandtúra, a szervezők várják a csatlakozni vágyókat a programhoz.

További híreink

Dobogós helyekkel tértek haza a KVSE fiatal birkózói

Dátum: 2026. máj 18. 21:53

A Kazincbarcikai VSE birkózószakosztályának sportolói is szőnyegre léptek az U10 és U11 korosztály országos bajnokságán, amelyet május 17-én rendeztek meg a Kozma István Magyar Birkózó Akadémián.

Betekintés a város konyhájába – Nyílt napot tartott a Barcika Príma

Dátum: 2026. máj 18. 07:00

A városi közétkeztetésért felelős Barcika Príma Kft. május 12-én a Szent György Görögkatolikus Általános Iskola diákjainak szüleit és az intézmény pedagógusait látta vendégül egy rendhagyó nyílt napon. A résztvevők testközelből láthatták, hogyan készülnek a gyerekek mindennapi ételei: a raktártól a főzőkonyhán át egészen az iskolai tálalásig követhették végig a közétkeztetés folyamatát, mielőtt a program közös ebéddel zárult.

Eső, kitartás és több ezer kilométer – újra megmozdult Kazincbarcika a Futókörök napján

Dátum: 2026. máj 17. 16:00

Egész napos eső, hűvös idő és szürke égbolt fogadta május 16-án a Futókörök napjának résztvevőit Kazincbarcikán. A rossz idő azonban ezúttal sem tudta megállítani a várost: a Csónakázó-tó melletti rekortán futókörön már reggeltől érkeztek a futók, gyaloglók, családok, sportolók és amatőr mozogni vágyók, hogy együtt gyűjtsék a kilométereket Kazincbarcika nevében az országos megmérettetésen.

Fények találkozása a Mezeyben – Fotószalon-válogatás érkezett Kazincbarcikára

Dátum: 2026. máj 17. 12:00

A Barcika Art Nonprofit Kft. szervezésében ünnepélyes megnyitóval érkezett Kazincbarcikára a XXV. Nemzetközi–Magyar Fotószalon felvidéki régiójának válogatása május 14-én (csütörtökön). A rangos tárlat hét ország magyar fotóművészeinek munkáiból mutat be különleges összeállítást, köztük arany- és ezüstérmes alkotásokat is. A kiállítás a vándorsorozat magyarországi szakaszának első állomása lett.

KolorTV élőben

Programajánló

Scapin furfangjai

Egressy Béni Művelődési Központ

Vidám gyermeknapok a könyvtárban

Egressy Béni Városi Könyvtár

Gulliver a törpék országában — mesés táncshow

Egressy Béni Művelődési Központ

Erős emberek nemzetközi versenye Kazincbarcikán

Don Bosco Sportközpont parkolója

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk