https://kolorline.hu/Készül az új hajó az Eötvös téri játszótéren

Készül az új hajó az Eötvös téri játszótéren

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Megérkezett az új, 23x16 méteres játszóeszköz az Eötvös térre. A hatalmas hajó legmagasabb árbóca 10 méter magas, és egy időben akár 100 gyermek is játszhat rajta.

hajó
A hajó látványterve

– A komplex játszóteret a korábbi fejlesztések folytatásaként bővítettük ezzel a remélhetőleg nagy sikert arató játszóeszközzel, amely 8 hidat, 10 mászóelemet, 26 játszópanelt, 5 tetővel fedett szakaszt, 3 csúszdát és 6 tornyot tartalmaz – mondta el dr. Perjési Zsolt, a kerület önkormányzati képviselője, aki hozzátette, hogy a már megszokott kialakításnak megfelelően biztonsági gumiburkolattal látják el a játszóeszköz környékét, így a legszigorúbb európai előírásoknak is megfelel majd. A monumentális hajó építésével párhuzamosan új padokat is kihelyeztek, valamint a zöld felület is bővült.

Szintén új, nagy méretű, több funkcióval bíró játszóeszközökkel gyarapodik a völgyparki és a kertvárosi játszótér is, valamint a Fő téren elkészült az óriás kalandvár.

Nautilus
Nautilus a völgyparki játszótérre erkezik majd

óriáscsúzda
Óriás kalandvár a Fő téren (Fotó: Kovács Loretta)

Flóra
Flóra látványterve a kertvárosi játszótéren

További híreink

Átmeneti időszak a vizes sportok helyszínein

Dátum: 2025. nov 27. 16:13

Hamarosan megnyitja kapuit a Kazincbarcikai Vízi Komplexum, ezzel együtt bezár a Kazincbarcikai Fedett Uszoda. December 1-jétől néhány nap átmeneti időszak következik, ezalatt nem érhetőek el a vizes és a rekreációs szolgáltatások. Az üzemeltető a lakosság megértését kéri.

Szorgos gyerekkezek munkái a mályinkai ÖKOllekció-állomáson

Dátum: 2025. nov 25. 21:00

A Sajó-Bódva Völgye és Környéke Hulladékgazdálkodási Önkormányzati Társulás ÖKOllekció-turnéja a térség több kiválasztott településén látogatja főként az általános iskolásokat ismeretterjesztéssel és gyakorlatias foglalkozásokkal, a textilhulladék világméretű problémája kapcsán. A mályinkai kisdiákok nemcsak az ügyességüket bizonyították, hanem azt is, hogy az eszük és a szívük is a helyén van.

35 éves a SINOSZ Kazincbarcikai Helyi Szervezete — közösen ünnepeltek a siketek és nagyothallók

Dátum: 2025. nov 25. 16:03

Pontosan 35 évvel ezelőtt, 1990-ben alakult meg a Siketek és Nagyothallók Országos Szövetségének Kazincbarcikai Szervezete. Az elnökség az évforduló kapcsán közös ünneplésre hívta tagjait. A program nemcsak az eredmények összefoglalásáról szólt: versek és óvodások műsora tette emlékezetessé az évfordulót a Mezey István Művészeti Központban.

Decemberben nyit a Kazincbarcikai Vízi Komplexum

Dátum: 2025. nov 25. 11:00

FINA-szabványú úszómedence, tanmedencék, kültéri úszómedence, rendezvényterem, gyermekvilág és impozáns wellness-rekreációs részleg is várja majd a látogatókat a decemberben nyíló vízi komplexumban.

KolorTV élőben

Programajánló

Adventi játszóház és kézműves foglalkozások Kazincbarcikán

Mezey István Művészeti Központ

Gyermekkönyvtári napok 2025

Egressy Béni Városi Könyvtár

Találkozz idén Te is a Mikulással!

Mezey István Művészeti Központ

Jótékonysági Mikulás-kocogás 2025

Kazincbarcika

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk