https://kolorline.hu/Megújul az Egressy Béni úti járdaszakasz

Megújul az Egressy Béni úti járdaszakasz

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Folytatódnak a járdaszakaszok felújításai Kazincbarcikán. Az Egressy Béni úton, a Márka ABC felőli oldalt követően, a páratlan oldali szakaszon is megkezdődött a járda rekonstrukciója.

Jól haladnak a munkálatok az Egressy Béni úton lévő járdaszakaszon. Már a térköveket helyezik el a munkások az unikornisos körforgalomtól egészen a gyalogátkelő helyig.


Fotók: Bartók Alexandra

Az elmúlt két évben az önkormányzat több, mint 147 millió forintot fordított járda építésére és felújítására. Az Egressy úton folyamatban lévő beruházás is önkormányzati forrásból valósul meg azért, hogy megkönnyítsék a lakosok mindennapjait.

Lövey Zoltán önkormányzati képviselő szerint a jelenleg felújítás alatt lévő járdaszakasz már megnehezítette a járókelők biztonságos közlekedését, valamint esztétikai szempontból is fontos volt ennek a szakasznak a megújítása.

„Nekünk az a célunk, hogy a városlakóknak és a városnak is, mindig mindenben jobb legyen” – emelte ki a képviselő.

Lövey Zoltán elárulta, hogy a jövőben is várhatóak majd fejlesztések, hiszen nem egy járdaszakasz van még, ahol a burkolat minősége kifogásolni valót hagy maga után, illetve újabb parkoló kialakítása is tervben van a körzetben. Az új járdaszakasz legkésőbb december közepére készül majd el.

További híreink

Az alapoknál kezdődik minden – régiós bébi vízilabda-forduló a Kazincbarcikai Vízi Komplexumban

Dátum: 2026. febr 23. 20:46

A Magyar Vízilabda Szövetség északkeleti régiója bébi bajnoki fordulónak adott otthont február 22-én a Kazincbarcikai Vízi Komplexumban. A kilenc csapatos versenynapon a mérkőzések mellett az úszástudás felmérése is kiemelt szerepet kapott.

Ceruzák csatája az Egressyben – 39 versenyző mérte össze tudását

Dátum: 2026. febr 22. 17:50

Kilencedik alkalommal adott otthont rejtvényfejtő versenynek Kazincbarcika. A 2026-os fordulóban 39 versenyző mérte össze tudását, akik mintegy 100 kilométeres körzetből érkeztek. A rendezvényt ezúttal is az Idővár Nyugdíjas Kulturális Klub szervezte Kazincbarcika Város Önkormányzatának támogatásával, és többéves kitérő után ismét az eredeti helyszínen, az Egressy Béni Művelődési Központban tartották meg.

„Legyen ez egy őrült karnevál!” – Farsang a Kincsem Napköziben

Dátum: 2026. febr 21. 23:02

Valóban önfeledt, kitörő lelkesedést, tapsot, táncot és nevetést hozott a fogyatékossággal élő személyek nappali ellátását biztosító Kincsem Napközi farsangja a résztvevők körében. A gondozottak egyéni jelmezbemutatókkal léptek társaik elé, miközben a már visszatérő Diri Dongó együttes szolgáltatta a zenét és az ütemet. A készülődéshez az Idővár Nyugdíjas Kulturális Klub is hozzátette a magáét.

Közeleg az óvodai beiratkozás: stabil működés és értékalapú nevelés a kazincbarcikai tagóvodákban

Dátum: 2026. febr 20. 08:52

A Kazincbarcikai Összevont Óvodák 2025-ben stabil működéssel, erős szakmai programokkal és aktív szülői együttműködéssel zárták az évet. A közelgő óvodai beiratkozás előtt Liptákné Gergely Valéria igazgató értékelte az elmúlt időszakot. A vezető beszélt a gyermeklétszám alakulásáról, a pedagógushelyzetről, a hagyományőrző és környezeti nevelési programokról, valamint arról is, hogyan készülnek a családok fogadására az idei Ovicsalogató rendezvényen.

KolorTV élőben

Programajánló

Fitt Barcika 2026

Kazincbarcika

Marcel Achard: A bolond lány - Színházi évad Kazincbarcikán

Egressy Béni Művelődési Központ

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk