https://kolorline.hu/Adventi mesevilág

Adventi mesevilág

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

„Adventi mesevilág” várta a gyerekeket december 3-a és 7-e között Kazincbarcikán. Az apróságok négy varázslatos helyszínen találkozhattak kedvenc mesehőseikkel és élhettek át egy izgalmas kis kalandot.

A „Színezzük Együtt Kazincbarcikát” elnevezésű pályázatból megvalósult, közel 80 perces „Adventi mesevilág” kalandja során a gyerekek interaktív feladatokon és izgalmas mesejeleneteken keresztül tehették próbára ügyességüket, bátorságukat és kitartásukat. A négy állomásból álló túrán naponta három csoport indult el.


Fotók: Bartók Alexandra

Az első állomáson, a Mezey-ház udvarán, a Kazincbarcikai Összevont Óvodák Morzsa színháza kalauzolta el a kicsiket Csipkerózsika palotájába, ahol szemtanúi lehettek a hercegnő ébredésének, és meghívást kaptak a menyegzőre is.

Az Ezüst pókháló állomáshoz egy titokzatos labirintuson át vezetett az út. A Rákóczi téren, a kazincbarcikai egyházak karácsonyi meséjének segítségével Izraelből Egyiptomba varázsolták el a gyerkőcöket, ahol a kis Jézust egy barlangi pók menti meg Heródes katonáitól. A mesejátékot 3-án és 7-én a Kazincbarcikai Református Gyülekezet, 4-én és 6-án a Kazincbarcikai Görögkatolikus Gyülekezet, 5-én a Római Katolikus Gyülekezet tartotta a gyerekek számára.

A harmadik állomáson, a Munkácsy téren Jancsi és Juliska mesebeli világában találták magukat a családok. Az Akkord Színpad és a Barcika Art Kft. diákszínpadának mesebeli erdején keresztül, a szereplők egy káprázatos mézeskalács faluba vezették el a kicsiket.

Végül az utolsó állomás előtt, óriás tarsasjáték várta a gyerekeket, amit a Kazincbarcikai Összevont Óvodák pedagógusai készítettek el. A negyedik állomáson a Mezey-ház rendezvénytermében, a Kodály Zoltán Alapfokú Művészeti Iskola színjáték tanszakának színészpalántái segítségével, az apróságok bepillantást nyerhettek abba, miről is álmodik egy igazi hótündér.

A játékok helyszínét, a jelmezeket, és az ajándékokat, amiket a gyerekek a kaland teljesítése után kaptak, az Idővár Nyugdíjas Kulturális Klub tagjai készítették el.

További híreink

Aláírták a támogatási szerződéseket – 20 millió forinttal segíti az önkormányzat a civil és sportéletet

Dátum: 2026. ápr 29. 10:25

Kazincbarcika Város Önkormányzata idén is összesen 20 millió forintot biztosít a helyi civil és sportélet támogatására: 10 millió forintot a civil szervezetek, további 10 milliót pedig a sportegyesületek között osztanak szét. A pályázatokról döntés született, a támogatói szerződéseket április 27-én ünnepélyes keretek között írták alá a Vízi Komplexumban.

Diákolimpia és emlékverseny a Kazinczyban

Dátum: 2026. ápr 28. 19:52

Körzeti atlétikai diákolimpiát és magasugró emlékversenyt rendeztek április 27-én a Kazinczy Ferenc Tagiskolában. A harmadik és negyedik osztályos diákok több versenyszámban mérték össze tudásukat, a legjobbak pedig továbbjutottak a megyei döntőbe.

Érmet szerzett a KVSE karatékája az országos bajnokságon

Dátum: 2026. ápr 28. 15:06

Ezüstérmet szerzett a Kazincbarcikai Városi Sport Egyesület fiatal sportolója a budapesti Shito Ryu Karate Magyar Bajnokságon.

Istentisztelet és koszorúzás Egressy Béni születésének évfordulóján

Dátum: 2026. ápr 27. 21:10

Egressy Béni születésének 212. évfordulója alkalmából közösen emlékezett meg Kazincbarcika városa április 26-án a zeneszerzőről. A Szózat megzenésítője Sajókazincon született, így a megemlékezés helyszínei is nagy részben ehhez a városrészhez kötődtek.

KolorTV élőben

Programajánló

Kolorcity majális 2026

Kazincbarcika, Csónakázó-tó

Idővel - Kovács András Péter önálló estje

Egressy Béni Művelődési Központ

Gulliver a törpék országában — mesés táncshow

Egressy Béni Művelődési Központ

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk