https://kolorline.hu/A szakmai tevékenység elismerése

A szakmai tevékenység elismerése

Szerző:

Jóbi Attila

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

A Vállalkozók Országos Szövetsége december hatodikán, a Művészetek Palotájában megtartott ünnepségén Lőrinc Ákos, az Északmagyarországi Regionális Vízművek Zrt. vezérigazgatója a Magyar Gazdaságért Díj kitüntetést vette át Varga Mihály pénzügyminisztertől. 

Ezzel a díjjal az évek óta nyújtott kiemelkedő szakmai tevékenységet ismerték el, valamint azt a társadalmi felelősségvállalást, ami folyamatosan jelen van az ÉRV vezetésének munkájában. 

A kitüntetés átadását követően Lőrinc Ákos vezérigazgató a biztonságos szolgáltatás magas szintű fenntartását jelölte meg a cég alapvető feladatának.  

Mint a kitüntetés átvétele utáni beszédében a vezérigazgató elmondta, “A VÍZ az élet forrása, a társadalmi jólét és fejlődés egyik alapfeltétele. Az ivóvíz biztosítása, valamint a szennyvíz elvezetése és kezelése nélkülözhetetlen közszolgáltatás, amelyet valamennyien igénybe veszünk. Társaságunk, a térség meghatározó víziközmű-szolgáltatójaként arra törekszik, hogy ezt a felelősségteljes munkát az érdekelt felek: a társadalom, a tulajdonosok, a felhasználók, a munkavállalók, a partnerek szempontjait figyelembe véve, elégedettségük növelése mellett lássa el. 

Mi a felhasználókért vagyunk! Az összehangolt szolgáltatói munkához, a feladatok maradéktalan ellátásához nélkülözhetetlen a jól felkészült, folyamatosan képzett munkaerő; a kutatás-fejlesztésre alapuló innovatív szakmai háttér; ugyanakkor elengedhetetlen a vízbázisok gondos megóvása, megfelelő védelme is.  Mindezek mellett kiváló partnerségre törekszünk a munkánkhoz kapcsolódó intézményekkel, szervezetekkel. 

Az Észak-magyarországi régió gazdasági fejlődését azzal is segítjük, hogy az újabb cégek betelepüléséhez biztosítjuk az infrastrukturális hátteret. Ehhez jól működő víziközművek kellenek, egészséges ivóvíz, illetve a korszerű szennyvízhálózat biztosítása.

A több mint 1100 fős létszámmal dolgozó, fenntarthatóságra törekvő cégünk szervesen részt vesz a társadalom mindennapi életében, ugyanis kötelezettségünknek érezzük, hogy a minőségi szakmai tevékenységünk mellett aktívan részt vállaljunk olyan kezdeményezésekben, melyek a jelen és a jövő generációinak életminőségén javíthatnak. Éppen ezért rendszeresen, több telephelyünkön véradást szervezünk, jótékonysági akciókban adományokat gyűjtünk, illetve szemléletformáló programokat rendezünk a környezet- és vízbázis-védelemmel, a csapvízfogyasztás népszerűsítésével, a szakma presztízsének növelésével kapcsolatban.

További híreink

Két külön ügy: mit épít a BorsodChem, és mire készül az önkormányzat?

Dátum: 2026. aug 24. 16:09

Az elmúlt időszakban egyre több, félreértésre okot adó információ jelent meg a közösségi médiában a BorsodChem kazincbarcikai beruházásáról és az önkormányzat által előkészített új ipari területről. A két folyamat több helyen összemosódik, holott jelenlegi állás szerint két külön ügyről van szó. Az egyik a BorsodChem saját gyártelepén megvalósuló LFP-katódanyag-gyártó beruházása, a másik Kazincbarcika ipari parkjának területi fejlesztése. Összegyűjtöttük, mit lehet jelenleg biztosan tudni a két projektről.

Deniz és T. Danny koncertjével búcsúzott a XII. Kolorfesztivál

Dátum: 2026. aug 24. 15:05

Hat összetett és tartalmas nap után 2026. augusztus 22-én, szombaton éjjel elköszönt a XII. Kolorfesztivál. Az utolsó felvonás a mindennapos és visszatérő kedvencek, például a csónakázás, a vidámpark és az arcfestés mellett különösen változatos autókiállítást, valamint Deniz és T. Danny nagyot szóló koncertjét tartogatta a fesztiválozóknak.

Jön és megy a 800 millió – megszületett a miniszteri döntés

Dátum: 2026. aug 22. 18:34

Kazincbarcika 787 606 565 forint vissza nem térítendő rendkívüli önkormányzati támogatást kap. Ezzel lezárulhat az a hónapok óta húzódó ügy, amely jelentős bizonytalanságot okozott a város költségvetésében. A döntést Szitka Péter polgármester a Facebook oldalán jelentette be.

A XII. Kolorfesztivál 5. napja: programsokféleség több korosztálynak

Dátum: 2026. aug 22. 18:15

Lett élet az augusztus 20-a után is a XII. Kolorfesztiválon. Az ünnepi csúcspont még nem jelentette a finálét. A hosszú hétvége péntekje újra sokféle programmal szólította meg az ovisokat, a nosztalgiázó középkorosztályt és az idősebbeket is. A nap egyszerre tartogatott egészségpontot és városi kultúr-kocsmatúrát. A sport színeiben pedig a KBSC felnőtt férfi focicsapata is kitelepült, hogy találkozzon a közönségével.

KolorTV élőben

Programajánló

BorsodChem Kolorfutás Night 2026

Kazincbarcika

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk