https://kolorline.hu/Polgármesteri köszöntő karácsony alkalmából

Polgármesteri köszöntő karácsony alkalmából

Szerző:

Jóbi Attila

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Kedves Kazincbarcikaiak! Hamarosan elérkezik a karácsony, az ünnep, amelyik talán az egyik legfontosabb az emberek, a családok életében. Ekkor a fenyőfa körül találkozunk a távolban élő rokonainkkal, megosztjuk egymással az esztendő legfelemelőbb és sorsfordító pillanatait. Közösen elevenítjük fel a családi anekdotákat, megemlékezünk azokról, akik már nem lehetnek velünk. Visszatekintünk, nevetünk, olykor sírunk együtt azokkal, akiket a legjobban szeretünk a világon.

Kazincbarcika szintén meghatározó eseményt ünnepel, hiszen idén 65 éves a városunk. A „családunkkal”, a településünk lakóival egész évben, közösen emlékezünk, felidézzük az elmúlt évtizedek feledhetetlen eseményeit, a pótolhatatlan emberek örökségét, amelyek nélkül ma nem lenne városunk az a hely, ahol otthon érezzük magunkat, ahol szeretünk élni.
Emlékekben pedig nem szenvedünk hiányt, hiszen ha csak 2019-re tekintünk vissza, akkor is számtalan élményben volt részünk.

Februárban együtt vágtuk fel a születésnapi tortát Denizzel, ezzel kezdődött az egész évben tartó programsorozat, és az ajándék sem maradt el. Az évforduló alkalmából összefogtak a kazincbarcikaiak: a 65 000 növény a 65 éves városba kampány keretében tavasztól őszig több közösségi faültetésre került sor Kazincbarcika terein, intézményeinek udvaraiban és útjai mentén. Szintén a nagyszerű csapatmunka eredményeként újabb rekorddal büszkélkedhetünk: itt található az ország legnagyobb mézeskalács-faluja.

A méltán népszerű játszótereinkre nem mindennapi játszóeszközök érkeztek, tavasztól hatalmas játszóvárak, óriás hajó és Nautilus várja majd a gyerekeket.

Több épület is új köntösbe öltözött: színesen pompázik a székhelyóvoda, a Napsugár és a Százszorszép tag­óvodák. A kosárlabdások álma is megvalósult, a KSK Tornacsarnoka idén belülről modernizálódott, új játéktér és lelátó várja a mozogni vágyókat és a szurkolókat.

Letettük az alapkövét a régóta áhított vízi komplexumnak és a jégcsarnoknak, amely pár éven belül a régió kedvelt központja lehet majd a vízi és a jeges sportok szerelmeseinek.
Megújult a Május 1. úti orvosi rendelő, teljes átalakuláson ment keresztül a Fő tér. Az európai szinten is különleges vízijáték már a próbaidőszak alatt elkápráztatta nemcsak a kazincbarcikaiakat, hanem az idelátogatókat is. A Kolorcity installáció pedig azt hirdeti, hogy a színes városba érkeztünk.

A körforgalmunkba megérkezett hozzánk másik címerállatunk: immár Szőke Gábor Miklós acél oroszlánja is őrzi Kazincbarcikát. Öt házfalunkra került újabb festmény, így már 38 színes alkotás díszíti Kolorcity homlokzatait.

Ebben az évben visszatérő vendégként fogadhattuk a legnagyobb kerékpárverseny, a Tour de Hongrie csapatait és a kétnapos, terepfutó futam, a Spartan Race versenyzőit is.
Augusztusban hetedik alkalommal rendeztük meg a Kolorfesztivált, amely egyre több látogatót vonz az ország távolabbi vidékeiről is.
Szóval nem unatkoztunk, van mire emlékeznünk, van miről beszélgetnünk, van miért ünnepelnünk, együtt, nekünk, kazincbarcikaiknak.

Szitka Péter
polgármester

További híreink

A város működik – Kazincbarcikáról indul új városmarketing-könyv

Dátum: 2026. júl 15. 08:01

Újabb hiánypótló könyv kiindulópontja lett Kazincbarcika, ezúttal a gyakorlatias városmarketing témájában. A halásznorbi „A város működik” című kötete a Kolorcity-modellre építve egy új, adaptálható városmarketing-szemléletet mutat be. A nyitott közösségi könyvbemutatót július 29-én 18:00 órától rendezik meg a Kazincbarcikai Vízi Komplexumban.

Elindult a 2026-os diákmunkaprogram Kazincbarcikán – 44 fiatal kezdte meg a munkát az önkormányzatnál

Dátum: 2026. júl 13. 14:55

Ma reggel megkezdődött a 2026-os önkormányzati diákmunkaprogram első turnusa Kazincbarcikán. A háromhetes nyári munkában júliusban 44, augusztusban pedig további 50 nappali tagozatos diák szerezhet munkatapasztalatot a város önkormányzatánál, intézményeinél és cégeinél.

„Ilyet még nem láttam!” – országos gasztroblogger fedezte fel a kazincbarcikai GinGint

Dátum: 2026. júl 11. 11:10

A magyar gasztronómiai élet egyik ismert szereplője, a Világevő gasztroblog alapítója, Jókuti András a napokban Mautner Zsófi társaságában látogatott el a kazincbarcikai GinGinbe. A különleges italok mellett azonban maga a város hangulata is megragadta: közösségi oldalán azt írta, óriási hiba lett volna kihagyni ezt a helyet.

A KSZSZK táborozói a Vízi Komplexumban is élménydús napot tölthettek

Dátum: 2026. júl 09. 13:53

A Kazincbarcikai Szociális Szolgáltató Központ Család- és Gyermekjóléti Központja idén nyáron is tartalmas programokkal várja a gyermekeket. Az idei tábor egyik újdonsága volt, hogy a résztvevők ellátogathattak a tavaly decemberben átadott Kazincbarcikai Vízi Komplexumba is, ahol a medencék mellett a legújabb vízi játékokat is kipróbálhatták.

KolorTV élőben

Programajánló

XII. Kolorfesztivál – Hat napon át újra együtt Kolorcityben

Kazincbarcika

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk