https://kolorline.hu/Maradj otthon a hosszú hétvégén is!

Maradj otthon a hosszú hétvégén is!

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Ahogy Kazincbarcikán, úgy a környéken lévő, sok kedvelt kirándulóhelyen is korlátozzák a kijárást, illetve igyekeznek elkerülni a kiránduló tömegek megjelenésének esélyét. Most a legfontosabb feladat a vírus elleni harc, amit azzal lehet segíteni, ha mindenki otthon marad!

Megérkezett az igazi tavaszi jó idő, és a húsvéti hosszú hétvége sem könnyíti meg az otthon maradást. Viszont most sem szabad elfelejteni, hogy a koronavírus elleni leghatékonyabb védekezés az, ha kerüljük a fizikai kontaktusokat, otthon maradunk, és csak szükséges esetben hagyjuk el otthonunkat. Ezt figyelembe véve hozott sok olyan település intézkedéseket, amik ebben az időszakban igen népszerűtlenek a kikapcsolódni vágyók számára.

Miskolcon a lakosság védelmében április 10-étől április 13-áig elrendelték a turistaforgalomban, és a hosszú hétvégéken gyakran használt parkolók lezárását. Lezárták a Lillafüred turisztikai parkolóit, Diósgyőri vár környéki parkolókat, Tapolca turisztikai parkolóit, az Avasi kilátó és környéki parkolókat, Felső-Hámor turisztikailag frekventált részeit, a Majális parkot, a Szent István téri nagy parkolót, a Népkerti nagy parkolót, Kemény Dénes uszoda környéki parkolókat, az Ifi pálya környéki parkolókat, és az Őskohó környéki parkolókat.

Szilvásváradon április 10-étől április 14-éig lezárták az összes önkormányzati parkolót. Szintén az ünnepek alatt lezárták a Szalajka utcát, ahol természetesen zárva tartanak a vendéglátó egységek is.

A Lázbérci-víztározónál a koronavírus okozta járvány tovább terjedésének megakadályozása érdekében, elkerülendő a tömeges érintkezés, ezért vendéghorgászatra nincs lehetőség, így a napijegykiadást március 30-ától további intézkedésig szüneteltetik. Emellett a bekötőútra figyelmeztető tábla lett kihelyezve, valamint a parkoló és a gát lezárásra került.

Sátoraljaújhelyen 2020. április 12. 00.00 órától, 2020. április 13. 24.00 óráig kijárási korlátozás lép érvénybe, ahol kizárólag indokolt esetben kerülhet sor a lakóhely elhagyására, így a turisták számára sem jelenthet ideális célpontot.

Sárospatakon szintén arra kérnek minden turistát, hogy jelen helyzetben ne látogassanak Sárospatakra, ezért is döntöttek úgy, hogy április 11-étől 13-áig zárva tart a várkert, és a Tengerszem sem lesz látogatható.

Aggtelek és Jósvafő térsége is igazán népszerű kirándulóhelynek számít ebben az időszakban, így ott is szigorítottak. A járványveszély miatt, az ott lakók védelme érdekében lezárták a játszótereket, parkolókat és pihenőhelyeket egyaránt.

Tokaj összes önkormányzati parkolóját lezárják a járványveszély miatt, a húsvéti és az azt követő hétvégékre is. Erre azért volt szükség, mivel a kijárási korlátozás ellenére az elmúlt hétvégén is sok turista töltötte a napsütéses délutánt Tokajban.

Egerben az ünnepek idejére lezárják a közterületi parkolókat, illetve a Dobó István teret, a Gárdonyi teret, az Eszterházy teret és a Szmrecsányi Lajos Érsekkertet is. Mindegyik esetében csak az áthaladás biztosított, de a közterületek szabadidős célú használata nem.

További híreink

Szeptember 20-án folytatódnak a KBSC küzdelmei a Fizz Ligában

Dátum: 2025. szept 13. 14:00

Történelmi — NB I.-es — évet kezdett a Kolorcity Kazincbarcika SC a 2025/26-os szezonban. Mint ismert, nyár óta Kuttor Attila vezetésével futhat ki a csapat a Fizz Liga mérkőzéseire. Kupamérkőzés az egykori fradiverő Iváncsával szeptember 13-án, majd NB I.-es találkozó szeptember 20-án az Újpesttel – ezek a következő mérkőzések. A leigazolási időszak is véget ért, így a vezető edző reményei szerint hamarosan egy összeszokott gárda képviselheti majd Kolorcityt az első osztályban és a MOL Magyar Kupában.

Értékőrző diákok – Alkotásokon keresztül épített és természeti örökségünk

Dátum: 2025. szept 13. 08:00

Kazincbarcikára érkezett az a vándorkiállítás, amelyet a Ráday Mihály Város- és Faluvédő Szövetség hirdetett meg, és amelyre a térségből is nagyon sokan pályáztak. A „Fiatalok az épített és természeti környezet védelméért” pályázatra nagyon sok alkotás érkezett. A Kazincbarcikai Városszépítő Egyesület régóta helyi szervezője az eseménynek. A Mezey István Művészeti Központba a kazincbarcikai pályázók is meghívást kaptak.

Folytatódott a streetball-hagyomány: újra HoopsFest Kazincbarcikán 

Dátum: 2025. szept 12. 16:00

Hagyományteremtő szándékkal is indított 2024-ben kazincbarcikai streetball-bajnokságot HoopsFest néven Pál Csaba és Kakszi Krisztián. Idén valóban folytatták a programot a KolorPlatzon. A félpályás, egy palánkra játszott, New Yorkból eredő kosárlabda-alternatíva térségi művelői 2025-ben még nagyobb csapatszámban jelentkeztek, és ismét érkeztek Szlovákiából is. Az újra pozitív légkörű és nagy érdeklődésű sportesemény jövőre már dupla folytatásért kiált.

Bő két hét van hátra a BorsodChem Kolorfutás Night 2025-ig — még ér nevezni

Dátum: 2025. szept 12. 08:00

A szeptember 27-én (szombaton) újdonságokkal rajtoló BorsodChem Kolorfutás Night 2025-re már szép számmal jelentkeztek, mióta megnyíltak az online regisztrációs kapuk. Indulási csomagtól függően szeptember 13-ig vagy szeptember 20-ig még szabad a nevezés többféle távon és több kategóriában, a gyermektől a felnőttig. Aki a prémium csomagot választja, névre szóló egyedi pólóban róhatja a köröket.

KolorTV élőben

Programajánló

Utcazene Fiesta — A Kolorfutás Night napos oldala

Kazincbarcika

Befutott a Kolorfutás Night 2025 dátuma — él a nevezés

Kazincbarcika

Idősek hónapja Kazincbarcikán 2025

Kazincbarcika

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk