https://kolorline.hu/A BorsodChem 20 millió forintot, 10 000 liter hypót és 10 000 maszkot adományozott a járvány elleni védekezéshez

A BorsodChem 20 millió forintot, 10 000 liter hypót és 10 000 maszkot adományozott a járvány elleni védekezéshez

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Az új koronavírus fertőzés elleni védekezés határozott és gyors, ugyanakkor megfontolt intézkedéseket tett szükségessé a kazincbarcikai székhelyű BorsodChem esetében is. A Társaság a munkavállalók egészségének védelme és a biztonságos üzemvitel érdekében már a járvány korai szakaszától kezdve a mai napig számos átfogó, megelőző intézkedést tett. Azokat szükség szerint tovább szigorítja és terjeszti ki, igazodva a fennálló járványügyi helyzethez.

A BorsodChem felelős foglalkoztatóként nemcsak a munkavállalók egészségének megőrzésére fordít kiemelt figyelmet, hanem elkötelezetten segíti a helyi közösségeket is.

A társaság a rendkívüli veszélyhelyzetre való tekintettel a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórház különleges eszköz beszerzését 15 millió forint, míg a Kazincbarcikai Városi Kórház tevékenységét 5 millió forint adománnyal támogatta.

A BorsodChem ezen túlmenően a járvány okozta veszélyek mérséklése érdekében csaknem 10 000 liter, saját gyártású hypooldatot ajándékozott fertőtlenítési célokra egészségügyi és szociális intézményeknek, valamint a környező települések önkormányzatainak.

A társaság továbbá az ipartelepeinek helyet adó települések önkormányzatai, valamint kulcsfontosságú partnerei részére eddig mintegy 10.000 darab szájmaszkot adományozott.

A BorsodChem a jelenlegi járványügyi helyzetben az összefogást, valamint az önzetlen és hatékony segítséget tartja a legfontosabbnak, amit a körülötte élő közösségek érdekében megtehet a koronavírus-járvány további terjedésének megfékezésére – áll a vegyipari vállalat sajtóközleményében.

További híreink

110 íjász versenyzett a Herbolyai-tavaknál a régiós döntőben

Dátum: 2026. júl 18. 08:00

Mintegy 110 íjász vett részt július 11-én a Herbolyai-tavaknál megrendezett Észak-magyarországi Regionális 3D Íjász Bajnokság döntőjén. A márciustól júliusig tartó, öt állomásból álló sorozat fináléjának immár ötödik alkalommal adott otthont Kazincbarcika. A versenyre Klimon István, Kazincbarcika alpolgármestere is ellátogatott.

Kazincbarcika továbbra is segíti a kórházat

Dátum: 2026. júl 17. 21:13

A kazincbarcikai kórház működése és fejlődése közös ügy – ebben értett egyet Szitka Péter polgármester és a Kazincbarcikai Kórház vezetése a több alkalommal folytatott egyeztetések során. A megbeszéléseket követően megszületett a megállapodás arról, hogy miben tud az önkormányzat már most segítséget nyújtani az intézménynek.

Kínai–magyar kutatóintézet létrehozásáról írtak alá megállapodást – új szintre léphet a BorsodChem és a Miskolci Egyetem együttműködése

Dátum: 2026. júl 17. 09:00

A Wanhua-BorsodChem Zrt., a Miskolci Egyetem és a Pekingi Vegyipari Egyetem együttműködésében kínai–magyar mérnöki kutatóintézet létrehozását készítik elő. Az erről szóló háromoldalú szándéknyilatkozatot a napokban írták alá. Az együttműködés célja, hogy a felsőoktatást, a kutatást és az ipart még szorosabban kapcsolja össze, miközben új lehetőségeket teremt a mérnökképzésben és a vegyipari innovációban.

Elhunyt Majercsik János, Kazincbarcika festőművésze

Dátum: 2026. júl 16. 09:28

Életének 91. évében elhunyt Majercsik János Barcikart- és Pro Urbe-díjas festőművész. A város egyik legismertebb alkotója volt, aki évtizedeken át nemcsak festményeivel, hanem közösségépítő munkájával is meghatározó szerepet töltött be Kazincbarcika kulturális életében.

KolorTV élőben

Programajánló

A város működik - könyvbemutató

Kazincbarcikai Vízi Komplexum konferenciaterme

XII. Kolorfesztivál – Hat napon át újra együtt Kolorcityben

Kazincbarcika

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk