https://kolorline.hu/Vigyázzunk egymásra Kazincbarcikán! – 2020. május 21.

Vigyázzunk egymásra Kazincbarcikán! – 2020. május 21.

Szerző:

Kazincbarcika Város Önkormányzata

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Helyzetjelentés: Kazincbarcika város illetékességi területén járványügyi megfigyelés alatt álló személyek száma 32 fő. Járványügyi elkülönítés alatt álló személyek száma 1 fő.

Vigyázzunk egymásra Kazincbarcikán!

A Magyar Kormány rendelkezései alapján a koronavírus elleni védekezés a második ütembe érkezett. Minden településen megszűnt a kijárási korlátozás, ezáltal számos, a vírusfertőzés elleni védekezést szolgáló intézkedés is érvényét vesztette. Fontos tudni, hogy a vírus nem tűnt el, a járvány továbbra sem ért véget. Az enyhítő rendelkezések bevezetésével a fertőzés lehetősége minden eddiginél magasabb. Ezért kérjük Önöket, hogy az általános védelmi szabályokat mindenhol tartsák be, vigyázzunk egymásra Kazincbarcikán!


Szigorú egészségvédelmi szabályok betartásával térnek vissza az önkormányzati fenntartású óvodák és bölcsődék a normál működési rendhez

A Magyar Kormány döntése alapján 2020. május 25-étől újranyitnak az óvodák és bölcsődék. A Kazincbarcikai Összevont Óvodában és Tagóvodáiban, valamint az I. Számú. és II. Számú Bölcsődékben az egészségvédelmi szabályok betartásával térnek vissza a normál működési rendhez.

  • Valamennyi tagintézményben minden felnőtt személynek – kísérőknek és a dolgozóknak is – kötelező a szájmaszk használata.
  • Egy gyermeket csak egy hozzátartozó kísérhet be az intézményekbe, illetve vihet el az intézményekből.
  • Nem mehet óvodába vagy bölcsődébe az a gyermek, akinek felsőlégúti megbetegedésre utaló tünetei vannak (köhögés, orrfolyás, torokfájás).
  • Megérkezéskor a lábbeliken fertőtlenítést végeznek.
  • Az utolsó gyermek távozását követően fertőtlenítik a csoportszobákat, a közös használatú helyiséget, közlekedőket, valamint hetente több alkalommal „ködképzéses” felület és levegőfertőtlenítés történik az intézményekben.
  • Az időjárástól függően elsősorban szabadtéri foglalkozásokat tartanak majd, ezért több, réteges öltözködést lehetővé tévő váltóruhát kell biztosítani.
  • A gyermek érkezéskor viselt ruházatát átöltözés után külön zsákban kell elhelyezni, a nedves, szennyezett ruházatot haza kell vinni.
  • Külön zsákban kell tárolni a gyermekek alváshoz használt ruháit és játékait, melyet a gyermekek csak alváshoz vehetnek igénybe.

Köszönjük, hogy vigyáznak magukra, egymásra!

Szitka Péter polgármester
Klimon István alpolgármester

További híreink

Két tűzoltó munkáját ismerték el a testületi ülésen

Dátum: 2026. máj 29. 20:25

Két tűzoltó munkáját ismerte el Kazincbarcika képviselő-testülete a május 28-i ülésen. Polgármesteri Elismerő Oklevelet kapott Bácsa Tamás tűzoltó őrmester, míg a Kazincbarcika Város Közbiztonságáért kitüntető díjat Begov Zoltán tűzoltó alezredes vehette át.

Több fejlesztésről, intézményi változásról és gazdálkodási kérdésről döntött a testület

Dátum: 2026. máj 29. 20:07

Elfogadta Kazincbarcika 2025. évi zárszámadását, tárgyalta a városi holdingcégek beszámolóit, valamint több oktatási, gyermekvédelmi és városüzemeltetési kérdésben is döntött május 28-i ülésén Kazincbarcika Város Önkormányzatának képviselő-testülete. A grémium a város jövőbeni fejlesztéseit érintő előterjesztésekről is határozott, köztük a Csónakázó-tó hídjának felújításáról, a rehabilitációs programok folytatásáról és a Kolorfund vállalkozásfejlesztési pályázat előkészítéséről.

Fejlesztések, szakmai díjak, stratégiai együttműködés erősítése — tájékoztatót tartott a BorsodChem Zrt.

Dátum: 2026. máj 28. 14:51

Tájékoztatót tartott ma a BorsodChem Zrt. a város képviselő-testületének tagjai, az önkormányzati cégek és intézmények vezetői, valamint a polgármesteri hivatal vezető munkatársai számára a vállalat jelenlegi helyzetéről, fejlesztéseiről és jövőbeli terveiről.

Nemzetközi bajnoki díjakat aratott a kazincbarcikai Flash Táncstúdió

Dátum: 2026. máj 27. 18:18

Újabb szintet ugrott — vagyis táncolt — meg a kazincbarcikai Flash Táncstúdió. Az egyesület az idei tanévben csatlakozott a Nemzetközi Táncszövetség magyarországi fiókszervezetéhez, amely kvalifikációs lehetőséget nyitott számukra a nemzetközi versenyeken való részvételhez. A kvalifikáció két díjnyertes magyar állomás után az International Dance Federation világversenyére vezette a csapatot, ahonnan a barcikai Flash-társulat szemvillanás alatt két első és egy második helyezéssel tért haza.

KolorTV élőben

Programajánló

Gyermeknap május 30-án a Vízi Komplexumban

Kazincbarcikai Vízi Komplexum

Erős emberek nemzetközi versenye Kazincbarcikán

Don Bosco Sportközpont parkolója

Nyitott szertárkapuk gyermeknapon

Kazincbarcikai Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság

A palacsinta vár! 2. — gyermeknap Kazincbarcikán

Csónakázó-tó

Élj SZERtelenül!

Don Bosco Sportközpont melletti terület

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk