https://kolorline.hu/Vigyázzunk egymásra Kazincbarcikán! – 2020. május 24.

Vigyázzunk egymásra Kazincbarcikán! – 2020. május 24.

Szerző:

Kazincbarcika Város Önkormányzata

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Helyzetjelentés: Kazincbarcika város illetékességi területén járványügyi megfigyelés alatt álló személyek száma 29 fő. Járványügyi elkülönítés alatt senki nem áll.

Vigyázzunk egymásra Kazincbarcikán!

A Magyar Kormány rendelkezései alapján a koronavírus elleni védekezés a második ütembe érkezett. Minden településen megszűnt a kijárási korlátozás, ezáltal számos, a vírusfertőzés elleni védekezést szolgáló intézkedés is érvényét vesztette. Fontos tudni, hogy a vírus nem tűnt el, a járvány továbbra sem ért véget. Az enyhítő rendelkezések bevezetésével a fertőzés lehetősége minden eddiginél magasabb. Ezért kérjük Önöket, hogy az általános védelmi szabályokat mindenhol tartsák be, vigyázzunk egymásra Kazincbarcikán!


Szigorú egészségvédelmi szabályok betartásával térnek vissza az egyházi fenntartású és önkormányzati óvodák, valamint bölcsődék a normál működési rendhez.

Az Eszterlánc Óvodában a szabályok megegyeznek az önkormányzati fenntartású intézményekre vonatkozó előírásokkal.

A Magyar Kormány döntése alapján 2020. május 25-étől újranyitnak az óvodák és bölcsődék. A Kazincbarcikai Összevont Óvodában és Tagóvodáiban, valamint az I. Számú. és II. Számú Bölcsődékben az egészségvédelmi szabályok betartásával térnek vissza a normál működési rendhez.

  • Valamennyi tagintézményben minden felnőtt személynek – kísérőknek és a dolgozóknak is – kötelező a szájmaszk használata.
  • Egy gyermeket csak egy hozzátartozó kísérhet be az intézményekbe, illetve vihet el az intézményekből.
  • Nem mehet óvodába vagy bölcsődébe az a gyermek, akinek felsőlégúti megbetegedésre utaló tünetei vannak (köhögés, orrfolyás, torokfájás).
  • Megérkezéskor a lábbeliken fertőtlenítést végeznek.
  • Az utolsó gyermek távozását követően fertőtlenítik a csoportszobákat, a közös használatú helyiséget, közlekedőket, valamint hetente több alkalommal „ködképzéses” felület és levegőfertőtlenítés történik az intézményekben.
  • Az időjárástól függően elsősorban szabadtéri foglalkozásokat tartanak majd, ezért több, réteges öltözködést lehetővé tévő váltóruhát kell biztosítani.
  • A gyermek érkezéskor viselt ruházatát átöltözés után külön zsákban kell elhelyezni, a nedves, szennyezett ruházatot haza kell vinni.
  • Külön zsákban kell tárolni a gyermekek alváshoz használt ruháit és játékait, melyet a gyermekek csak alváshoz vehetnek igénybe.

Az Angyalkert Görögkatolikus Óvoda is visszatér a normál működési rendhez

  • Az óvodalátogatáshoz szülői nyilatkozat nem szükséges.
  • Egy gyermekkel egy fő kísérő szülő tartózkodhat az óvoda épületében.
  • Az óvodába lépéskor a főbejáratnál kihelyezett pumpás kézfertőtlenítő folyadék használata kötelező a szülőknek és gyerekeknek egyaránt.
  • A gyermeket kísérő szülők csakis szájmaszkban léphetnek be az óvoda területére, és minimális kontakt mellett adhatják át, illetve vehetik át gyermeket.
  • Törekedni kell az egymás közötti legalább 1-1,5 m távolság megtartására.
  • Lázas vagy egyéb felső légúti megbetegedésben szenvedő (náthás, köhög) gyermek nem mehet a közösségbe, a többi gyermek védelmében.
  • Az időjárástól függően előnyben részesítik a szabadtéri foglalkozásokat, ezért több, réteges öltözködést lehetővé tévő váltóruhát szükséges biztosítani.
  • Az óvodában továbbra is folyamatos a fertőtlenítés
  • Az átfertőzés elkerülése érdekében otthonról a váltóruha és óvodás zsák kivételével nem vihető az intézménybe egyéb eszköz, tárgy.
  • Az utolsó gyermek távozását követően fertőtlenítik a csoportszobákat, a közös használatú helyiséget, közlekedőket.
  • Aki továbbra sem kívánja óvodában vinni a gyermekét, erről nyilatkozatot kell kiállítania és eljuttatnia az intézmény vezetőjéhez.

A Kazincbarcikai Szociális Szolgáltató Központ által működtetett Idősek Klubja, valamint a Kincsem Napközi továbbra is zárva tart.

  • Az idősellátásban dolgozók továbbra is otthonukban segítik a koronavírus-járvány által leginkább veszélyeztetett korosztályt, az időseket. A Házi Segítségnyújtás keretében alap esetben 140 főt látnak el a gondozók, hozzájuk az  elmúlt időszakban több mint 70 fő jelentkezett, akiknek bevásárlásban, gyógyszerkiváltásban, illetve más egyéb alapvető szükségleteikben nyújtanak segítséget a KSZSZK munkatársai.
  • A szépkorúakat a krónikus betegséggel küzdőket, mint a legveszélyeztetebb csoportokat,  nem célszerű továbbra sem zárt helyen tartani, így egyenlőre az Idősek Klubja nem nyit ki.
  • Szintén zárva marad a Fogyatékos Személyek Nappali Ellátása, közismert néven a Kincsem Napközi.  A szolgáltatást igénybe vevők egészségének védelme érdekében, itt sem ajánlott a zárt térben lévő foglalkozások megtartása.

Köszönjük, hogy vigyáznak magukra, egymásra!

Szitka Péter polgármester
Klimon István alpolgármester

További híreink

Július 1-jén zárva tartanak a szakrendelők és a háziorvosi rendelők

Dátum: 2026. jún 26. 17:00

Július 1-je — a Semmelweis-nap — az egészségügyben dolgozók munkaszüneti napja, ezért szerdán zárva tartanak a szakrendelők és a háziorvosi rendelők Kazincbarcikán. A sürgős esetek ellátását ezen a napon is az ügyeleti rendszer biztosítja.

Diákmunkára várja a fiatalokat az önkormányzat – vasárnapig lehet jelentkezni

Dátum: 2026. jún 26. 14:36

Június 28-ig jelentkezhetnek a 16 és 25 év közötti nappali tagozatos diákok a 2026-os önkormányzati diákmunkaprogramra Kazincbarcikán. A résztvevők júliusban vagy augusztusban dolgozhatnak a város önkormányzati intézményeinél és cégeinél napi négyórás munkarendben.

Ismét lehet pályázni a Fiatalok Garzonházának két bérlakására

Dátum: 2026. jún 26. 13:53

Kazincbarcika Város Önkormányzata két megüresedett bérlakást hirdetett meg a Fiatalok Garzonházában. A támogatott lakhatási lehetőség a városban élő, 35 év alatti házaspárok és élettársak számára nyújthat segítséget az önálló élet megkezdéséhez.

Öt párakaput állít fel Kazincbarcikán a város és az ÉRV – bővül a hőség elleni védekezés

Dátum: 2026. jún 25. 18:47

Kazincbarcika tovább bővíti a hőség elleni intézkedéseket. Június 26-tól (péntektől) az Észak-magyarországi Regionális Vízművek Zrt. (ÉRV) is csatlakozik a város hőségvédelmi programjához, így a vízosztás mellett összesen öt párakapu segíti a lakosokat a következő napokban.

KolorTV élőben

Programajánló

KolorFund 2026 — vállalkozói konzultáció

Mezey István Művészeti Központ

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk