https://kolorline.hu/Vigyázzunk egymásra Kazincbarcikán! – 2020. május 27.

Vigyázzunk egymásra Kazincbarcikán! – 2020. május 27.

Szerző:

Kazincbarcika Város Önkormányzata

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Helyzetjelentés: Kazincbarcika város illetékességi területén járványügyi megfigyelés alatt álló személyek száma 39 fő. Járványügyi elkülönítés alatt senki nem áll.

Vigyázzunk egymásra Kazincbarcikán!

A Magyar Kormány rendelkezései alapján a koronavírus elleni védekezés a második ütembe érkezett. Minden településen megszűnt a kijárási korlátozás, ezáltal számos, a vírusfertőzés elleni védekezést szolgáló intézkedés is érvényét vesztette. Fontos tudni, hogy a vírus nem tűnt el, a járvány továbbra sem ért véget. Az enyhítő rendelkezések bevezetésével a fertőzés lehetősége minden eddiginél magasabb. Ezért kérjük Önöket, hogy az általános védelmi szabályokat mindenhol tartsák be, vigyázzunk egymásra Kazincbarcikán!


Ózdra költözik a Kazincbarcikai Tankerületi Központ, változnak az elérhetőségek

Június 2-ától a Kazincbarcikai Tankerületi Központ ózdi telephelyre költözik. Markovicsné Demeter Edina tankerületvezető és munkatársai a továbbiakban az Ózd, Vasvári u. 56. szám alatt látják el feladataikat, az e-mail-es elérhetőségek nem változnak.


Június 2-ától kisebb létszámmal, felzárkóztató jelleggel indulnak újra az iskolák

A Pollack Mihály Általános Iskola és kazincbarcikai tagiskoláiban június 2-ától a tanév végéig szülői kérésre 120-120 gyerek, pedagógusi behívásra 200 diák tér vissza az iskolapadba. A tanévzárók és ballagások kapcsán további információkat később közöl az iskola vezetősége. Az IJROK Tompa Mihály Általános Iskolában a szülői igényfelmérések és a fenntartóval történő egyeztetések még tartanak.


Május 31-étől ismét igényelhetők az ingyenes szelektív-, zöld- és üveghulladék gyűjtőzsákok

A megnövekedett igényekre tekintettel 2020. május 31-ét követően ismételten lehetőséget biztosít a BMH Nonprofit Kft. felhasználói számára az ingyenes szelektív-, zöld- és üveghulladék gyűjtőzsákok átvételére az ügyfélszolgálati irodákban.

A gyűjtőzsákok átvételére kizárólag előzetes időpont egyeztetés útján van lehetőség a zsakigenyles@bmhnonprofit.hu e-mail címen.
Az időpont kérésben a felhasználóknak szükséges megadniuk a szolgáltatásukhoz kapcsolódó adatokat (felhasználó neve, felhasználási hely címe).
A kihirdetett veszélyhelyzetre tekintettel az ügyfelek és dolgozók egészségének megőrzése érdekében az ügyfélszolgálati irodák továbbra is zárva tartanak, kizárólag a gyűjtőzsákok átvételére van lehetőség – egyéb ügyintézésre nincs mód.
A gyűjtőzsákok átvétele során kötelező a szájat és orrot eltakaró eszköz (védőmaszk, sál, kendő) viselése.


Köszönjük, hogy vigyáznak magukra, egymásra!

Szitka Péter polgármester
Klimon István alpolgármester

További híreink

Diákmunkára várja a fiatalokat az önkormányzat – vasárnapig lehet jelentkezni

Dátum: 2026. jún 26. 14:36

Június 28-ig jelentkezhetnek a 16 és 25 év közötti nappali tagozatos diákok a 2026-os önkormányzati diákmunkaprogramra Kazincbarcikán. A résztvevők júliusban vagy augusztusban dolgozhatnak a város önkormányzati intézményeinél és cégeinél napi négyórás munkarendben.

Ismét lehet pályázni a Fiatalok Garzonházának két bérlakására

Dátum: 2026. jún 26. 13:53

Kazincbarcika Város Önkormányzata két megüresedett bérlakást hirdetett meg a Fiatalok Garzonházában. A támogatott lakhatási lehetőség a városban élő, 35 év alatti házaspárok és élettársak számára nyújthat segítséget az önálló élet megkezdéséhez.

Öt párakaput állít fel Kazincbarcikán a város és az ÉRV – bővül a hőség elleni védekezés

Dátum: 2026. jún 25. 18:47

Kazincbarcika tovább bővíti a hőség elleni intézkedéseket. Június 26-tól (péntektől) az Észak-magyarországi Regionális Vízművek Zrt. (ÉRV) is csatlakozik a város hőségvédelmi programjához, így a vízosztás mellett összesen öt párakapu segíti a lakosokat a következő napokban.

Supersum Háladíjjal ismerték el Gálik Valentinné munkáját a Nefelejcs Tagóvodában

Dátum: 2026. jún 25. 17:55

A Nefelejcs Tagóvodában adták át idén a Supersum Háladíjat, amelyet Gálik Valentinné, a tagintézmény igazgatója vehetett át június 24-én. Az elismeréssel minden évben olyan pedagógusokat díjaz a Supersum Közhasznú Alapítvány, akik kiemelkedő szakmai munkájukkal, emberségükkel és a gyermekek iránti elkötelezettségükkel maradandó értéket teremtenek.

KolorTV élőben

Programajánló

KolorFund 2026 — vállalkozói konzultáció

Mezey István Művészeti Központ

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk