https://kolorline.hu/Kétkeréken, színesen! – Újabb színes házfal Kazincbarcikán

Kétkeréken, színesen! – Újabb színes házfal Kazincbarcikán

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Kazincbarcika Város Önkormányzata megbízásából a Barcika Art Kommunikációs, Kulturális és Sport Szolgáltató Kft., valamint a Tour de Hongrie (TDH) főszervezője, a Vuelta Sportiroda pályázatot hirdetett Kazincbarcikán található lakóépületre festhető tartós, kreatív alkotás tervezésére. Augusztus 22-én megszületett a döntés, Dani Márton, budapesti diplomás grafikus győztes pályaműve kerül a Csokonai út 20. szám alatti társasház homlokzatára.

Kazincbarcikán és térségében 2013-ban elindult egy új térségi imázs felépítése. A Kolorcity Kazincbarcika koncepció újszerűséget, kreativitást, kísérletező szellemet és a városban meglévő értékek újraértelmezését foglalja magában. Ehhez az elképzeléshez illeszkedve 2013 és 2019 között közel negyven kazincbarcikai lakó- és középület egy-egy homlokzata újult meg kreatív alkotások elhelyezésével.

 

A nyertes alkotás

 

A pályaművekkel szembeni elvárás volt, hogy illeszkedjenek a Kolorcity-koncepcióhoz, és a város életében kiemelt szerepet betöltő témához, a kerékpározáshoz. A Tour de Hongrie és az önkormányzat közös döntése alapján a harminc beérkező pályamű közül a legsportosabb és legdinamikusabb alkotás: Dani Márton bicikliző figurája fogja díszíteni a város legújabb színes házfalát.

– Nekem három-négy kép emelkedett ki a pályázatok közül, amelyeket személy szerint szívesen látnék magammal szemben egy házfalon. Mégis a győztes grafika az, aminek számomra íze, hangulata van, és ez, amely leginkább kötődik a körversenyhez. Remélem, ez a kötődés a városlakóknál is kialakul, ha megszeretik ezt az igényesen kidolgozott munkát – árulta el véleményét Eisenkrammer Károly, a TDH főszervezője.

– Egy közösségi oldalon figyeltem fel a pályázatra, ami rögtön felkeltette az érdeklődésemet. Bár, már óriás molinót terveztem, de egy ekkora felület kihívást jelentett számomra. Mint minden alkalommal, kutatómunkába kezdtem, utánanéztem a Kolorcity márkának, és nagyon tetszett a kezdeményezés. Az alkotómunkám nagy részét az előkészítés tette ki, a TDH honlapján kerestem a megfelelő képet, amiből kiindulhatok. A kerékpározó alakot egy fotó alapján dolgoztam ki grafikus formában, amin egy héten keresztül dolgoztam. Nagyon örültem neki, hogy a művem elnyerte a zsűri tetszését – mesélt az alkotói folyamatról Dani Márton, a győztes pályázó.

További híreink

Pontyokkal gazdagodtak a barcikai tavak

Dátum: 2026. ápr 25. 20:00

Sikeresen lezajlott a tavaszi haltelepítés Kazincbarcika horgászvizein: a Barcika Park Nonprofit Kft. összesen 1700 kilogramm háromnyaras pontyot helyezett ki a város tavaiba.

A Diákolimpia döntőjébe jutott a Pollack röplabdacsapata

Dátum: 2026. ápr 25. 18:56

A Kazincbarcikai Pollack Mihály Általános Iskola fiú röplabdacsapata első helyen végzett a Diákolimpia IV. korcsoportos országos elődöntőjén, így kivívta a részvételt az országos döntőbe.

Aláírták a szerződést – új szakaszba léphet a Kolor Garden projekt

Dátum: 2026. ápr 24. 17:05

Újabb fontos lépéshez érkezhet a Kolor Garden beruházás: Szitka Péter polgármester és Kovács Ferenc, a KV Cégcsoport tulajdonos-ügyvezetője aláírta az adásvételi szerződést a Mátyás király út melletti terület hasznosítására. A mintegy 9 milliárd forintos lakóingatlan-fejlesztés így az előkészítési szakaszból a megvalósítás irányába haladhat tovább.

Átvette megbízólevelét Hatala-Orosz Csaba – a térség problémáiról és terveiről is beszélt

Dátum: 2026. ápr 23. 19:33

Átvette megbízólevelét Hatala-Orosz Csaba, Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye 4-es számú egyéni választókerületének újonnan megválasztott országgyűlési képviselője. A Tisza Párt politikusa a kazincbarcikai Városházán vehette át a mandátumát igazoló okiratot április 23-án, ezt megelőzően pedig a KolorTV stúdiójában adott interjút, ahol a térséget érintő legfontosabb kérdésekről is beszélt.

KolorTV élőben

Programajánló

Kolorcity majális 2026

Kazincbarcika, Csónakázó-tó

Idővel - Kovács András Péter önálló estje

Egressy Béni Művelődési Központ

Gulliver a törpék országában — mesés táncshow

Egressy Béni Művelődési Központ

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk