https://kolorline.hu/Dús Istvántól búcsúzunk

Dús Istvántól búcsúzunk

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Szívbe markoló hírt kaptunk. Ismét egy nagyszerű ember és pedagógus távozott közülünk. Dús István, a Ságvári Endre Gimnázium egykori biológia-földrajz szakos tanára 2020. szeptember 1-jén örök nyugovóra tért.

A mindig kedves, szerény Dús tanár úr friss diplomásként, 1963-ban került Kazincbarcikára. Életét a Ságvári Endre Gimnázium határozta meg, ahol nyugdíjba vonulásáig, 2003-ig dolgozott. Generációk kerültek ki a keze alól, diákjai kiváló eredményeket értek el megyei és országos tanulmányi versenyeken. Közel két évtizedig dolgozott körzeti munkaközösség- vezetőként városunkban és városunk vonzáskörzetében. 1975 és 1990 között megyei középiskolai földrajz- szakfelügyelő, 1983-tól 1990-ig biológia szakfelügyelő volt. Az 1970-es és 1980-as években tagja volt a TIT B.-A.-Z. Megyei Szervezete Földrajztudományi és Biológiai Szakosztály vezetőségének, valamint a Magyar Földrajzi Társaságnak és az OPI Szakmódszertani Szakosztályának. Közéleti tevékenységéért, valamint oktató-nevelő munkájáért több alkalommal részesült kitüntetésben. 1982-ben „Miniszteri dicséretet” vehetett át. 2001- ben az Oktatási Minisztérium Elismerő Oklevelét és „Az év tanára” kitüntető címet kapta. 2003-ban ”Pedagógus Szolgálati Emlékéremmel” jutalmazták, 2004. augusztus 20-án „Kazincbarcika Város Elismerő Plakettje” elismerésben részesült. 2013. május 30-án a Tankerületi Pedagógusnapon „Arany Díszoklevél” kitüntetést vehetett át."

Tisztelői szeptember 9-én, 11 órakor vehetnek tőle végső búcsút, a kazincbarcikai temetőben!

Szerkesztőségünk kegyelettel búcsúzik Dús István tanár úrtól!

Forrás és fotó: sagim.hu

További híreink

Még marad a nyárból: öt új dallal folytatódik a Vízijáték-show

Dátum: 2026. aug 26. 14:19

Lassan véget ér a nyár, a kazincbarcikai Vízijáték-show azonban még nem búcsúzik. A főtér egyik legnépszerűbb esti programja augusztus 28. és szeptember 6. között minden nap várja a közönséget, ezt követően pedig – amíg az időjárás engedi – pénteken, szombaton és vasárnap folytatódnak a zenés, fényekkel kísért vízi show-k. A repertoár is megújul: augusztus végén öt új dal kerül a programba.

Új tanév, új kihívások – felkészülten várják a gyerekeket Kazincbarcika iskoláiban

Dátum: 2026. aug 26. 13:00

Kazincbarcikán a tankerület által fenntartott intézményekben több mint 2400 diák kezdi meg a 2026/2027-es tanévet. A nyári karbantartások mellett szakmai és gyermekközpontú változásokra is készültek az iskolákban: átalakul a kompetenciamérés rendszere, folytatódnak a nyelvi fejlesztések, a Kazinczy Tagiskolában pedig új koncepciót kap a sportiskolai tehetséggondozás. Kazincbarcika önkormányzata idén is tanszercsomagokkal segíti az általános iskolások tanévkezdését.

Két külön ügy: mit épít a BorsodChem, és mire készül az önkormányzat?

Dátum: 2026. aug 24. 16:09

Az elmúlt időszakban egyre több, félreértésre okot adó információ jelent meg a közösségi médiában a BorsodChem kazincbarcikai beruházásáról és az önkormányzat által előkészített új ipari területről. A két folyamat több helyen összemosódik, holott jelenlegi állás szerint két külön ügyről van szó. Az egyik a BorsodChem saját gyártelepén megvalósuló LFP-katódanyag-gyártó beruházása, a másik Kazincbarcika ipari parkjának területi fejlesztése. Összegyűjtöttük, mit lehet jelenleg biztosan tudni a két projektről.

Deniz és T. Danny koncertjével búcsúzott a XII. Kolorfesztivál

Dátum: 2026. aug 24. 15:05

Hat összetett és tartalmas nap után 2026. augusztus 22-én, szombaton éjjel elköszönt a XII. Kolorfesztivál. Az utolsó felvonás a mindennapos és visszatérő kedvencek, például a csónakázás, a vidámpark és az arcfestés mellett különösen változatos autókiállítást, valamint Deniz és T. Danny nagyot szóló koncertjét tartogatta a fesztiválozóknak.

KolorTV élőben

Programajánló

BorsodChem Kolorfutás Night 2026

Kazincbarcika

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk