https://kolorline.hu/Szerkesztőségünkben láttuk vendégül a Burinda családot

Szerkesztőségünkben láttuk vendégül a Burinda családot

Szerző:

Kolorline szerkesztőség

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

A KolorTV Kolorlive című élő adásának vendége volt szeptember 8-án Burinda Zsombor édesanyja, Burinda – Szűcs Szabina. Míg ő a stúdióban beszélgetett kollégánkkal, a kis Zsombor a tévén keresztül nézte anyukáját, s ahányszor meglátta, fülig ért a szája. Mi szívünkbe zártuk a csöppséget, és célunk, hogy a Zsomborral történtekről rendszeresen tájékoztassuk a Kedves Olvasókat. Ezért a televíziós felvétel után az édesanyát faggattuk, mi történt velük az elmúlt héten.


A Borbála tónál


A Kurityánért Alapítvány elnökével


Séta Zsomborért Kurityánban Fotó: Icsó Miklósné

- Az elmúlt hétvégén Kurityánban jártunk, ahol a Kurityánért Alapítvány augusztus 30-án, az „Egymillió lépés Zsomborért” kampány keretében sétát szervezett, illetve találkoztunk a Kurityáni Borbála tó tulajdonosaival, ők a horgászok egynapi bevételét ajánlották fel Zsombi kezelésére. Az események bevételeit szeptember 5-én vettük át a szervezőktől. Aztán belevetettük magunkat a rengeteg kupak rendezésébe. Azokat szelektáltuk egységes zsákokba, hogy el tudjuk szállítani Tinnyére. Ehhez segítséget kapunk az egyik futárszolgálattól, velük várhatóan ezen a héten realizálódik a szerződés. Már elindult a facebookos gyűjtés, amit egy kedves úriember csinált nekünk. Erről azt kell tudni, hogy csak külföldről lehet adományokat ajánlani. Cigándról is kaptunk egy érdekes felajánlást.  Garázsvásár-szerű kirakodást csinált egy ottani hölgy. Nagyon örültünk, mert ez még annyira egyedi Magyarországon, s az adományozás megmozgatta az egész országot. Nemsokára látható lesz a youtube csatornánk, ahol Zsombi fejlődését követhetik majd az érdeklődők.

Már az aktív tornát abbahagytuk, most naponta itthon tornázunk 25-30 percet, hogy kicsit pihenjen Zsombor szervezete, de azért ne épüljön le. Ezek átmozgatásos, illetve kúszás-mászást elősegítő gyakorlatok - mondta Burinda – Szűcs Szabina.

Az édesanya azt is elárulta, hogy rendkívül hálás Sajóivánka Önkormányzatának, hiszen a tornákra rendszeresen az önkormányzat kisbuszával szállították a családot.

Kazincbarcika kupakgyűjtő pontjai:

- Pepita Bababolt - Egressy utca 9.

- Héra Szépségszalon - Jókai tér 3. Fsz/3.

 - Barcika Szolg Kft. Ügyfélszolgálat - Munkácsy tér 1.

- Polgármesteri Hivatal - Fő tér 4.

- Kazincbarcikai Összevont Óvodák Napsugár Tagóvodája - Jószerencsét út 4.

- Nefelejcs Tagóvoda - Alsóvárosi Körút 44.

- Sarok ABC - Babits M. 11.

- Kazincbarcikai Hivatásos Tűzoltó parancsnokság - Szent Flórián tér 4.

Ezenkívül Sajókaza valamennyi közintézményében, illetve a COOP Élelmiszer boltjaiban várják az adományokat.

További híreink

Ünnepek alatti orvosi ellátás és gyógyszertári ügyeleti rend Kazincbarcikán

Dátum: 2025. dec 21. 17:00

Az ünnepek ideje alatt a munkanap-áthelyezések miatt változik a háziorvosi ellátás rendje Kazincbarcikán. Cikkünkben a részletek, a gyógyszertárak ügyeleti nyitvatartásával.

Színes karácsony a Kolor TV-n

Dátum: 2025. dec 21. 09:44

Az idei karácsony sem múlhat el ünnepi adás nélkül a KolorTV-ben. Stábunk igyekezett egy méltó műsort összeállítani, amelyben helyi vendégekkel kíván a kazincbarcikainak áldott, békés karácsonyt december 24-én.

Utolsó ülését tartotta a képviselő-testület

Dátum: 2025. dec 20. 19:00

December 19-én ülésezett 2025-ben utoljára Kazincbarcika Város Önkormányzatának képviselő-testülete. Itt jelentette be Szitka Péter polgármester, hogy a Versenyképes Járások Program miatt a városunktól elvonni szándékozott 3 milliárd Ft sorsát sikerült megnyugtatóan megoldani. A városatyák több mint 10 napirendi pontot tárgyaltak, többek között az önkormányzati vagyonhasznosítás rendjéről, a lakásépítési és lakásvásárlási támogatásról, a temetőkről és a temetkezésről szóló rendelet módosításáról, valamint a testület jövő évi munkatervéről.

Megoldódott a 3 milliárd Ft sorsa

Dátum: 2025. dec 20. 13:53

Kazincbarcika Város Önkormányzatának decemberi képviselő-testületi ülésén jelentette be Szitka Péter polgármester, hogy sikerült pontot tenni az utolsó pillanatban a bárdként a város feje felett lebegő 3 milliárd Ft-os elvonás ügyére. A történet jövőre hasonló felállással folytatódik, akkor a tét 800 millió Ft lesz.

KolorTV élőben

Programajánló

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk