https://kolorline.hu/Vigyázzunk egymásra Kazincbarcikán! – 2020. december 18.

Vigyázzunk egymásra Kazincbarcikán! – 2020. december 18.

Szerző:

Kazincbarcika Város Önkormányzata

Publikálva:

Utolsó frissítés:

Kategória:

Kazincbarcika

Kazincbarcika Város Önkormányzata eddig is és ezután is fontosnak tartja a lakosság naprakész, hiteles informálását, ezért hetente két alkalommal, többnyire keddi és pénteki napokon a városban érvényben lévő intézkedésekről, a megbetegedések számáról, teendőkről adunk hírt, iránymutatást Önöknek a kolorline.hu és Szitka Péter polgármester, valamint Klimon István alpolgármester hivatalos Facebook-oldalán. Kérjük Önöket, hogy az általános védelmi szabályokat mindenhol tartsák be, vigyázzunk egymásra Kazincbarcikán!

Helyzetjelentés

Kazincbarcika város illetékességi területén
igazolt, COVID-19 koronavírussal fertőzött személyek száma: 189 fő
a koronavírus-járvány második hullámában meggyógyult személyek száma: 647 fő
elhunytak száma: 18 fő


Vigyázzunk egymásra Kazincbarcikán!

Magyarország Kormányának rendelkezései alapján a koronavírus elleni védekezés a következő üteméhez érkezett.
Az elmúlt hónapokban számos korlátozást láttunk és éltünk meg hazánkban és a világon, mivel a vírus nem tűnt el, a járvány továbbra sem ért véget, az orvostudomány jelenleg nem ismeri a vírus természetét, védőoltás, egyértelműen hatékony és hatásos kezelés egyelőre nincs.
Kazincbarcika Város Önkormányzata eddig is és ezután is fontosnak tartja a lakosság naprakész, hiteles informálását, ezért hetente két alkalommal, többnyire keddi és pénteki napokon a városban érvényben lévő intézkedésekről, a megbetegedések számáról, teendőkről adunk hírt, iránymutatást Önöknek a kolorline.hu és Szitka Péter polgármester, valamint Klimon István alpolgármester hivatalos facebook oldalán.
Kérjük Önöket, hogy az általános védelmi szabályokat mindenhol tartsák be,
vigyázzunk egymásra Kazincbarcikán!


Folytatódik az önkormányzat által biztosított textilmaszkok postaládás terjesztése

Szitka Péter polgármester döntése értelmében Kazincbarcika Város Önkormányzata december végéig újabb két darab, különböző méretű (S/M, L/XL) mosható, fertőtleníthető, minősítő tanúsítvánnyal rendelkező, unikornis városlogóval ellátott szájmaszkot juttat el minden kazincbarcikai háztartásba, hogy ezzel támogassa az egyéni, otthoni koronavírus-fertőzés elleni védekezést.

Az önkormányzat tavasszal, a járvány első hullámában két minőségi szájmaszkot juttatott el a barcikai háztartásokba, melyeket a városlakók többségében még ma is aktívan hordanak, hiszen sokszor moshatóak, fertőtleníthetőek, mára azonban a használat intenzitásától függően elhasználódhattak. A városvezetés ezért döntött amellett, hogy újabb két darab maszkkal segíti a lakossági védekezést.

A terjesztési ütem több napos lesz, az önkormányzat folyamatosan értesíti a városlakókat az adott napokon történő terjesztési területről az utcanevek és várható időpontok megjelölésével.

December 19. (szombat):

- Tavasz út

- Tavasz köz

- Kikelet köz

- Május 1. út

- Építők útja

- Ifjúmunkás tér

- Iskola köz

- Hámán Kató u.

- Béke tér

- Móricz Zsigmond tér

- Radnóti tér

Kérjük, hogy folyamatosan figyeljék az önkormányzat tájékoztatását az aktuális terjesztési helyszínekről a www.kolorline.hu oldalon, a KolorAPP mobilapplikáción, illetve Szitka Péter polgármester és Klimon István alpolgármester hivatalos facebook oldalán!

A két darab szájmaszk az alábbi borítékban kerül elhelyezésre a postaládába (postafiókos kézbesítésre nincs lehetőség):

boríték

Amennyiben az előzetesen meghatározott időszakban nem találja azt a postaládájában, mielőbb jelezze a titkarsag@barcikaart.hu e-mail-címen név és lakcím megjelölésével!

Hogyan használjuk helyesen a maszkot?

1 . A maszk felvétele előtt tisztítsuk meg, fertőtlenítsük a kezeinket!
2. A maszkot úgy helyezzük fel, hogy a szánkat és az orrunkat is eltakarja!
Ne legyen rés az arc és a maszk között!
3. Amint a maszk benedvesedik vagy a hordási idő, maximum 4 óra eltelik,
feltétlenül mossuk és vasaljuk ki!
4. A maszk viselésekor ne nyúljunk az arcbőrünkhöz, szemünkhöz, amennyiben lecsúszik, a maszk érintésével helyezzük vissza a megfelelő helyre!

maszkasználat

Kezelési útmutató:

Az első használat előtt mossuk ki, fertőtlenítsük és vasaljuk át!

Anyagösszetétel: 100% pamut (orvosi felhasználásra alkalmas, alacsony allergiakockázattal rendelkező technikai textília).
A maszk egészségügyi célra készült, gázok és gőzök ellen nem nyújt védelmet!

• Javasolt mosási hőmérséklet: 60 Celsius-fok
• Mosási ciklusszám: maximum 50 mosás
• Vasalás: 100 Celsius-fokon (kivéve a logózott terület)
• Centrifugázható és szárítógépben használható (kímélő üzemmódban)
• Vegyi tisztításra alkalmas
• Gőzfertőtlenítésre mindkét oldalán alkalmas


Köszönjük, hogy vigyáznak egymásra!

Szitka Péter polgármester
Klimon István alpolgármester

További híreink

Gyorsan fogynak a helyek – javában zajlik a nyári táborok szezonja Kazincbarcikán

Dátum: 2026. jún 27. 22:46

A nyári szünet első hete után már jól látszik: idén is óriási az érdeklődés a kazincbarcikai táborok iránt. A Gyermekek Háza–Kézművesház első turnusa már lezárult, több népszerű program pedig hetekkel ezelőtt betelt. Aki azonban még keres nyári elfoglaltságot gyermekének, több sport- és vízi táborba továbbra is jelentkezhet.

Évadzáró kézilabdaünnep - Családi délutánt rendezett a Szalézi Diáksport Egyesület

Dátum: 2026. jún 27. 22:02

Közös délutánnal zárták le a 2025/2026-os szezont a Szalézi Diáksport Egyesület kézilabdázói június 26-án, a Szalézi Szent Ferenc Gimnázium udvarán. Az egyesület közösségének tagjai visszatekintettek a közelmúltban véget ért kézilabdaszezon eredményeire, elismerték sportolóik és edzőik egész éves munkáját, valamint ismertették a következő szezon terveit. 

Július 1-jén zárva tartanak a szakrendelők és a háziorvosi rendelők

Dátum: 2026. jún 26. 17:00

Július 1-je — a Semmelweis-nap — az egészségügyben dolgozók munkaszüneti napja, ezért szerdán zárva tartanak a szakrendelők és a háziorvosi rendelők Kazincbarcikán. A sürgős esetek ellátását ezen a napon is az ügyeleti rendszer biztosítja.

Diákmunkára várja a fiatalokat az önkormányzat – vasárnapig lehet jelentkezni

Dátum: 2026. jún 26. 14:36

Június 28-ig jelentkezhetnek a 16 és 25 év közötti nappali tagozatos diákok a 2026-os önkormányzati diákmunkaprogramra Kazincbarcikán. A résztvevők júliusban vagy augusztusban dolgozhatnak a város önkormányzati intézményeinél és cégeinél napi négyórás munkarendben.

KolorTV élőben

Programajánló

KolorFund 2026 — vállalkozói konzultáció

Mezey István Művészeti Központ

Legfrissebb galéria

Legfrissebb videók

Facebook

Szurkoljunk